Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Mokra podsufitka


guliwer187
13-07-2009, 21:11
Po ostatnich ulewach w moim Mondeo pojawiał się woda na podsufitce. Mokro jest przy uchwycie nad tylnymi lewymi drzwiami, jak długo leje to zaczyna kapać z uchwytu. Czy ktoś może mi powiedzieć czego mam szukać i którędy dostaje się do środka woda.

SrebnaStrzała
13-07-2009, 21:17
Kombi czy sedan albo hatchback ?

guliwer187
13-07-2009, 21:41
sedan

antyrama
13-07-2009, 21:53
Podsufitka jak już. Ludzie, chociaż tytuły piszcie po polsku.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=podsufitka

SrebnaStrzała
13-07-2009, 21:57
Sprawdź na pewno uszczelkę, a następnie zobacz zaślepki na dachu w które mocuje się bagażnik. To moje najbliższe domysły. Spójrz też czy w bagażniku masz sucho.

guliwer187
13-07-2009, 22:51
Sprawdzałem uszczelką i trzyma mocno a jeżeli chodzi o zaślepki na dachu to po ich zdjęciu zauważyłem dziurę tak jak by ktoś wyciągnął trochę silikonu, ale jest tak pod wszystkimi zaślepkami.

Lofbirr
17-08-2009, 20:17
wlasnie zrobilo mi sie to samo - tyle ze cieknie mi nad siedzeniem kierowcy ( :( !!! ) z miejsca gdzie przykrecona jest rozkladana oslona przeciwsloneczna - no koszmar po prostu, bo kapie mi na fotel, nogi... do tej pory byl spokoj, bagaznik dachowy zamontowany mam od miesiecy (belki) a kapie od dzis. co z tym robic ? ta dziura na bagaznik na dachu na ktorej ma byc zaslepka oczywiscie jest 'otwarta' (uchwyt bagaznika nie przykrywa jej w calosci), silikonu w srodku tez nie ma (wydlubany podczas montazy bagaznika)... wiec moze jak bedzie sucho zalac te wszystkie dziury silikonem ? bo nie wyobrazam sobie ktoredy indziej moglaby sie ta woda dostawac (swoja droga tamtedy tez przeciez nie, a jednak...)

midwor
05-08-2013, 00:37
Witam,
Podzielę się swoim doświadczeniem z zakresie przecieku z uchwytu przy podsufitce (sedan, z tyłu). Woda w moim przypadku dostawała się do środka przez "niezabezpieczone" dziury do przykręcenia bagażnika. Od nowości otwory zaklejone są masą bitumiczną jednak żeby przykręcić bagażnik masę tą trzeba usunąć. Przez dwa lata jeździłem z niezabezpieczonymi otworami i wszystko było OK aż do teraz. Naprawa jest generalnie prosta i sprowadza się oczyszczenia miejsca i zaklejenia otworów (odpowiednim silikonem lub masą bitumiczna). Mój przypadek pokazuje, iż operację taką warto przeprowadzić profilaktycznie, jeśli nie używa się bagażnika, tym bardziej, że w rejonie przecieku zamontowana jest kurtyna (oczywiście u tych, co ją mają).
PS.
Do moderatorów, chyba warto temu wątkowi zmienić tytuł na mniej "oryginalny".
Pozdrawiam

mondeo70235
06-08-2013, 13:17
W Mk3 woda wlatywała mi otworem do przykręcania bagażnika po usunięciu pasty bitumicznej zalepiłem i był spokój