Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] 1.8 HE ciężkie odpalanie, stuki w silniku i ślizgające się sprzęgło


olo85
14-07-2009, 10:34
Witam. posiadam forda mondeo mk3 1.8 HE. Mam pare problemów.

1. Auto kiedy jest zimne ciężko pali tzn. musze je troche pokręcic natomiast jak już sie zagrzeje pali od strzała ale też nie zawsze. Podczas jazdy na zimnym silniku przyśpieszenie jest w normie ale znowu jak jest ciepły robi się troche mułowaty. Podczas postoju po dodaniu gazu i ujęciu słysze jakby bulgotanie w wydechu. Jeżeli silnik jest rozgrzany to w trakcie przyspieszania lekko przerywa tak od 1500 do 3000 obrotów. Jeżeli chodzi o stuki w silniku to zauważyłem że przy stałych obrotach ok 3000 zaczyna coś stukac ale jeżeli dodam gazu lub ujme stuki zanikają.

2. Sprzęgło zaczyna dopiero brac pod koniec puszczania pedału ale jezeli puszcze gwałtownie to zaczyna sie poprostu slizgac.

Czy za ciężkie odpalanie i przerywanie podczas przyśpieszania odpowiedzialna jest zła mieszanka paliwa z powietrzem ?? czy mozliwe jest złe funkcjonowanie komputera?? Czy sprzegło w takim przypatku jest do wymiany? a może sie jakoś da wyregulowac??

prosze pomuzcie bo kompletnie nie wiem. Pozdrawiam i z góry dziękuje

1olek
14-07-2009, 19:22
poczytaj o klapkach w kolektorze dolotowym, jako ze mieszkasz w Londynie jezyk nie powinien stanowic problemu ;) http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php

olo85
14-07-2009, 21:43
dzięki za linka napewno przeczytam:)