Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Opinia o ON z statoil (bezsiarkowa)


jacek73-31
14-07-2009, 20:39
Jak w temacie czy tankujecie na STATOIL ON (bezsiarkowa) czy są jakieś problemy z wtryskami??
Ps. raz zatankowałem za 70zł i wydaje mi sie że jest super bynajmniej lepsza od tej na Bp ale nie wiem co z tą siarką czy musi byc czy nie?

SrebnaStrzała
14-07-2009, 20:56
Jak w temacie czy tankujecie na STATOIL ON (bezsiarkowa) czy są jakieś problemy z wtryskami??
Ps. raz zatankowałem za 70zł i wydaje mi sie że jest super bynajmniej lepsza od tej na Bp ale nie wiem co z tą siarką czy musi byc czy nie?

A co po siarce. Rozumiem z wyższą liczbą centanową oraz uszlachetniaczami. Ja słyszałem że Statoil jest tuż po Lukas'ie który dostał negatywną opinie badania paliw.

gsg9dl
14-07-2009, 21:09
Gdy tankowałem na BP i "innych"w Polsce - 2 razy miałem problem z wtryskami.
Od 1,5 roku w Polsce tankuje na Statoil a w Niemczech na Aralu i.. spokój.
W/g ADAC jedną z najbardziej polecanych stacji w polsce jest STATOIL.
I nie interesują mnie pseudo artykuły z "Motoru" itp.
To mój drugi Mondeo TDCI , tylko tank w Aral i Statoil i brak problemów a wtryskami.
Pytania a, ile przejechane jest na tym , ana tamtym- bądżmy poważni.
Wtrysk jest elementem wymiennym, jak np: tarcz hamulcowa. I jasne że po 120-150tys. należy go wymienić.
Pozdrawiam

ethernal
14-07-2009, 21:22
Ja tankuje często na Statoil i jestem zadowolony. Nie miałem do tej pory żadnych problemów. Diesel na tych stacja jest bezsiarkowy - podobno pozytywny wpływ poniewaz jest lżejszy, tzn. ma mniejszą gęstość, dodatkowo siarka na coś tam szkodzi. Poza tym jest to zwykłe paliwo bez żadnych uszlachetniaczy. Mój szwagier ma V s60, 2.4d5- 163KM (podan 230tyśkm) i w PL nigdy nie tankował na innej stacji, a problemów z tym paliwem też żadnych, a jego ojciec też ma s60 2.4d5 ale 185KM (nowsze), też tankuje tylko na Statoil`u i zero problemów, więc chyba paliwo jest ok. Acha, Statoil ma własne paliwo, tzn nie bierze z Orlenu i/lub Lotosu.

pietrek00
15-07-2009, 14:00
Co człowiek to opinia :) Moj znajomy tankował na statoilu od nowości golfa. Przy przebiegu 130000 pordzewiały mu wtryski. Ja osobiście leje shella v power na zmiane ze zwykłym dieslem. Podobno ten v power jest suchym paliwem dlatego lepiej tankować takie i takie. pozdrawiam

SrebnaStrzała
15-07-2009, 14:57
Co człowiek to opinia :) Moj znajomy tankował na statoilu od nowości golfa. Przy przebiegu 130000 pordzewiały mu wtryski. Ja osobiście leje shella v power na zmiane ze zwykłym dieslem. Podobno ten v power jest suchym paliwem dlatego lepiej tankować takie i takie. pozdrawiam

Nie suchy tylko czysty^^ olej napędowy nie może być suchy:)

wojoo
15-07-2009, 16:09
I jasne że po 120-150tys. należy go wymienić.
Pozdrawiam


Gdybym sie trzymal tej teorii to pewnie moje auto poszlo by na złom :)

ja tankowałem zawsze na Neste i wtryski poszly przy 80tys a Paliwo najgorsze nie jest

SrebnaStrzała
15-07-2009, 19:14
Gdybym sie trzymal tej teorii to pewnie moje auto poszlo by na złom :)

ja tankowałem zawsze na Neste i wtryski poszly przy 80tys a Paliwo najgorsze nie jest

Ja też wtryski poszły przy 120. Od tego czasu już więcej na neste nie tankuje^^ Tylko vpower i już 50k.km na regenerowanych wtryskach :)