Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] tdci start buton chyba coś jest nie tak co ?


Pawel
16-07-2009, 13:08
witam
mam taki maly problem i moze tez sie ktos z tym zetknol:czasem jesli auto zgasnie np.cofajac
nie mozna go odpalic przez stat guzik i elektronika gasnie.
dopiero po pewnym czasie jesli wszystko jest wygaszone da rade odpalic.
odpalajac diesla nie zapala sie kontrolka podgrzewania swiec nawet sprzeglo start przez ulamek sekundy ale czase zapala sie samo bez powodu.

dzieki za podpowiedzi

SrebnaStrzała
16-07-2009, 13:11
witam
mam taki maly problem i moze tez sie ktos z tym zetknol:czasem jesli auto zgasnie np.cofajac
nie mozna go odpalic przez stat guzik i elektronika gasnie.
dopiero po pewnym czasie jesli wszystko jest wygaszone da rade odpalic.
odpalajac diesla nie zapala sie kontrolka podgrzewania swiec nawet sprzeglo start przez ulamek sekundy ale czase zapala sie samo bez powodu.

dzieki za podpowiedzi

Coś w stylu jak odpalanie kluczykiem i za krótkie trzymanie rozrusznika i auto nie zapala. Potem trzeba wrócić do pozycji 0 i znów odpalić.
Mniej więcej o to Ci chodzi?

Pawel
16-07-2009, 13:18
nie mozna podgzac swiec i po zgasnieciu elektronika nie odpowiada,po prostu sie wylacza,przytrzymanie guzika na rozruszniku nic nie daje.

heko
16-07-2009, 17:42
...świece to dopiero poniżej -10 st. zapalają się na momencik :D ...

trtami
17-07-2009, 08:21
witam
mam taki maly problem i moze tez sie ktos z tym zetknol:czasem jesli auto zgasnie np.cofajac
nie mozna go odpalic przez stat guzik i elektronika gasnie.
dopiero po pewnym czasie jesli wszystko jest wygaszone da rade odpalic.
odpalajac diesla nie zapala sie kontrolka podgrzewania swiec nawet sprzeglo start przez ulamek sekundy ale czase zapala sie samo bez powodu.

dzieki za podpowiedzi

U mnie jest tak ze jak zapale auto guzikiem i np zgasnie jak cofam (bo silnik byl zimny)
to po ponownym uruchomieniu czasami pojawia sie komunikat błąd swiatel i na conver plus
swieci sie przez chwile zolte koleczko z przodu samochodu ,
ale za pare sekund wszystko wraca do normy.

Wydaje mi sie ze moze byc to spowodowane tym ze elektronika siada bo potrzebuje zbyt duzo pradu ktorego sam akumulator nie jest w stanie dostarczyc i dlatego szybkie odpalanie drugi raz powoduje roznego rodzaju zawirowania z elektroniką

PAFFCIO
19-07-2009, 13:34
Zdarzało mi się zdławić silnik ale nigdy nie miałem problemu z powtórnym odpaleniem. Czy na pewno, gdy gaśnie Ci silnik, wciskasz sprzęgło i przytrzymujesz przycisk?
Jeżeli w momencie zgaszenia silnika (przy zdławieniu) gaśnie Ci elektronika (wyświetlacz itp) to od razu grzej do ASO gdyż jest to zwyczajnie niebezpieczne. Nie może stan akumulatora czy czegokolwiek wpływać na ponowne odpalenia silnika w takiej sytuacji.
Świece nie mają tu nic do rzeczy. Nawet przy -20 stopniach nie widziałem ikonki od świec a silnik odpalał od pierwszego dotknięcia.

bratjon
20-07-2009, 08:29
Tak jak radzi PAFFCIO - lepiej niech sprawdzą to w ASO - to nie jest zwykłe zgaśnięcie silnika. U mnie też nigdy nie zdarzyło się "coś takiego" , kontrolkę świec widziałem 1 raz przy - 25C a nawet jeśli np na parkingu gasł mi z powodu zadławienia przy zimnym silniku to palił w 1 sekundzie bez najmniejszych problemów.

Pawel
20-07-2009, 11:50
auto jest na gwarancji wiec nie bedzie problemu z aso.kolesie w jednej ze stacji forda nie za bardzo mieli pojecie co sie dzieje.jade do innej wiec moze oni mi powiedza co sie dzieje.czasem elektronika faktycznie gasnie na chwile.za zwyczaj na wstecznym gasnie wiec mozliwe ze zimny i dlatego .na razie jest ok ale postaram sie go zdjagnozowac o wiec wzuce odpowiedz na forum moze sie komus jeszcze przyda.
dzieki za podpowiedzi dalo mi to troche jasnosci.

januszstom
20-07-2009, 12:04
auto jest na gwarancji wiec nie bedzie problemu z aso.kolesie w jednej ze stacji forda nie za bardzo mieli pojecie co sie dzieje.jade do innej wiec moze oni mi powiedza co sie dzieje.czasem elektronika faktycznie gasnie na chwile.za zwyczaj na wstecznym gasnie wiec mozliwe ze zimny i dlatego .na razie jest ok ale postaram sie go zdjagnozowac o wiec wzuce odpowiedz na forum moze sie komus jeszcze przyda.
dzieki za podpowiedzi dalo mi to troche jasnosci.
Sorki ale widzę że jesteś z Lublina więc do jakiej drugiej stacji ASO chcesz jechać, w Lublinie jest tylko Nova..... następna to albo Warszawa albo Rzeszów

Pawel
20-07-2009, 12:35
pewnie wawa.czesto jestem za granica wiec nie bedzie problemu jak mi w niemczech sprawdza co sie dzieje

Pawel
20-07-2009, 12:39
nova w lublinie ....olej mi wymieniali............................i jeszcze troche hehehe

januszstom
20-07-2009, 15:57
nova w lublinie ....olej mi wymieniali............................i jeszcze troche hehehe
A ile już przejechałeś ?U mnie z olejem jeszcze wszystko OK a mam 7tyś przeganiane....

Pawel
25-07-2009, 20:14
olej wymieniam co 8-10 tys km.nie zaszkodzi