Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Jak uaktywnic Auto-lock (automatyczna blokada drzwi) ?


safelock
19-07-2009, 14:45
Witam jak uaktywnić opcje autolock dla mk4? w mk43 trzeba było troszke wajchami pomieszać i się programowało a tutaj?

Procedura z MK3 nie działa :(

TOMAS
19-07-2009, 14:51
Blokowanie drzwi po ruszeniu auta, jeśli o to chodzi to robi ASO a raczej robiło, teraz mają jakies obiekcjie i jest cieżko

RECONDO
20-07-2009, 08:49
Hmm... a po kolizji drzwi automatycznie się odblokują?

adam131
20-07-2009, 11:46
Podobno tak. Z tym że ja sprawdzać nie planuję.

januszstom
20-07-2009, 12:13
Panowie a co Wy na to że po inicjacji zamknięcia auta z opuszczonymi szybami te nie dosuwają się tylko pozostają otwarte, wczoraj przez przypadek przetestowałem i niestety ani drgnęły, chyba że zamykają się dopiero po kilkudziesięciu sekundach(nie czekałem tyle) , nie wydaje się to dziwne?Ktoś tak ma?

Starwarrior
20-07-2009, 12:17
a nacisnąłeś guzik na pilocie 2gi raz i trzymałeś do momentu aż zaczną się zamykać?

januszstom
20-07-2009, 12:24
a nacisnąłeś guzik na pilocie 2gi raz i trzymałeś do momentu aż zaczną się zamykać?
Nie...w poprzednim aucie działo się to automatycznie po zamknięciu samochodu...spróbuję ...dzieki

Starwarrior
21-07-2009, 07:24
napisz czy ten sposób działa

bratjon
21-07-2009, 09:19
januszstom - z pilota zamknięcie otwartych szyb następuję tylko po dłuższym przytrzymaniu (ponad 2 sek.) przycisku zamykania. Ja miałem to zademonstrowane w salonie w momencie odbioru autka więc wiem że to działa na pewno.

Dejwid
21-07-2009, 22:12
auto-zamykanie tak da się ustawić ,dzisiaj byłem w serwisie ASO...niestety... zadałem pytanie czy się da ? zrobili bez słowa ,,ale,, i wystawili f.VAT na 63 zł netto :-( ale jest :-)

RECONDO
21-07-2009, 22:16
A zapytałeś czy się otworzą jak "będzie to konieczne".

januszstom
22-07-2009, 05:48
napisz czy ten sposób działa
Sprawdziłem działa, dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku powoduje domknięcie.... ale jest to co najmniej dziwne i mało logiczne bo jakbym nie dostrzegł że szyby są nie zamknięte to te pozostałyby otwarte:(

Dejwid
22-07-2009, 07:08
A zapytałeś czy się otworzą jak "będzie to konieczne".

system chciałem mieć na miasto po którym brykam pewno 90% jazd-prędkość no przepisowa więc mam nadzieje że nie sprawdze czy się otworzą a jak trasa gdzie też prędkośc przepisowa ;-) to zawsze mam otwarte tak jakoś się naumiałem:P

heko
22-07-2009, 07:37
Sprawdziłem działa, dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku powoduje domknięcie.... ale jest to co najmniej dziwne i mało logiczne bo jakbym nie dostrzegł że szyby są nie zamknięte to te pozostałyby otwarte:(

...ale jeśli szyby (lub nap. bagażnik) pozostają otwarte...to alarm głośno pika... :)

RECONDO
22-07-2009, 09:08
system chciałem mieć na miasto po którym brykam pewno 90% jazd-prędkość no przepisowa więc mam nadzieje że nie sprawdze czy się otworzą a jak trasa gdzie też prędkośc przepisowa ;-) to zawsze mam otwarte tak jakoś się naumiałem:P

We IX 2008r obejrzełem prezentację z 2006r WRD KMP w Warszawie - na trasie gdańskiej jak pamiętam miało miejsce takie zdarzenie: kobietka jechała przepisowo, "szaleniec" uderzył z tyłu w jej auto, gość zginął na miejscu kobietka spłonęła żywcem. Powód - miała zaryglowane drzwi od wewnątrz - taka opcja jest także w MK III - niestety ta opcja zamyka ale nie otwiera. Świadkowie nie mogli otworzyć drzwi... taka nauczka dla innych. Pytałem DOCENTO, powiedział że w MK IV jest opcja automatycznego ryglowania i odryglowania. Wierzę na słowo.

Dejwid
22-07-2009, 10:39
u mnie nie ma opcji dodatkowego ryglowania po wybiciu szkła spokojnie otwierasz

PAFFCIO
23-07-2009, 16:53
Pytałem DOCENTO, powiedział że w MK IV jest opcja automatycznego ryglowania i odryglowania. Wierzę na słowo.
Zaraz, zaraz.
Ryglowanie i zamykanie to 2 zupełnie różne sprawy. Podczas jazdy zamki się nie ryglują!!! piszę to z pełną świadomością i pewnością, że nie ma takiej opcji. Oczywiście mówię o fordowskim centralnym, alarmie itp, a nie jakiejś dostawce, która potrafi tylko 0-1 działać.
Więc prosiłbym by po pierwsze rozróżniać i/lub odnosić ogólne stwierdzenia do konkretnych rozwiązań:
1. mając alarm cobra (bo to chyba o ten chodzi), automatyczne "zamykanie" drzwi po ruszeniu, równa się ich zaryglowaniu.
2. mając alarm oryginalny, automatyczne "zamykanie" drzwi po ruszeniu, równa się ich zamknięciu.
Co za tym idzie, wybierając bramkę nr 2 masz gwarancję, że w razie "W" system, tak jak odcina zapłon/wtrysk, uruchamia systemy bezpieczeństwa biernego "odmyka" ;-) także drzwi.

kosa666
15-08-2009, 22:50
Zaraz, zaraz.
Ryglowanie i zamykanie to 2 zupełnie różne sprawy. Podczas jazdy zamki się nie ryglują!!! piszę to z pełną świadomością i pewnością, że nie ma takiej opcji. Oczywiście mówię o fordowskim centralnym, alarmie itp, a nie jakiejś dostawce, która potrafi tylko 0-1 działać.
Więc prosiłbym by po pierwsze rozróżniać i/lub odnosić ogólne stwierdzenia do konkretnych rozwiązań:
1. mając alarm cobra (bo to chyba o ten chodzi), automatyczne "zamykanie" drzwi po ruszeniu, równa się ich zaryglowaniu.
2. mając alarm oryginalny, automatyczne "zamykanie" drzwi po ruszeniu, równa się ich zamknięciu.
Co za tym idzie, wybierając bramkę nr 2 masz gwarancję, że w razie "W" system, tak jak odcina zapłon/wtrysk, uruchamia systemy bezpieczeństwa biernego "odmyka" ;-) także drzwi.

Czy ktoś już doszedł jak można automatycznie zamykać drzwi po ruszeniu??

PS - wożę zawsze laptopa za siedzeniem i z ręki zamykam drzwi

Pozdr.

Romeksch
17-08-2009, 14:22
Jeśli chodzi o zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się w samochodzie to ja popycham klamkę od siebie (tą do otwierania drzwi) i zamki są zamknięte (nie otworzysz drzwi od zewnątrz). Nie wiem co do tego ma alarm, ale mój laptop jest bezpieczny.

Andraszi
26-05-2011, 15:26
Ponawiam pytanie, które już wcześniej padło w tym wątku.
Czy kwtoś wię poprzez jaką kombinację można samemu załączyć automatyczne domykanie drzwi po ruszeniu auta? Pytałem o to samo na wątku "trików" :)
Co do automatycznego zamykania szyb z pilota to faktycznie trzeba przytrzymać przycisk około 3-4 sekund. Podobnie jest z automatycznym otwieraniem okien z pilota. Przytrzymujemy dłużej przycisk otwarcia.
Dzisiaj znajomy, który ma focusa z 2007 mówił, że jakiś jego kumpel poprzez odpowiednią sztuczkową kombinację :) ustawił mu domykanie okien z pilota bez potrzeby dłuższego trzymania przyciku, ale sam sobie to jakoś rozłączył. Jak coś więcej będę wiedział to dam znać.

jvc
26-05-2011, 18:20
Czy kwtoś wię poprzez jaką kombinację można samemu załączyć automatyczne domykanie drzwi po ruszeniu auta?
Nie , w ASO podobno też już tej funkcji nie da się włączyć

spiczek
27-05-2011, 07:32
ta opcja została zupełnie usunięta z oprogramowania

kopydleusz
27-05-2011, 17:16
Z tego, co mi wiadomo, opcja wcale nie została usunięta z oprogramowania, jak pisze spiczek. Jedynie IDS+VCM ma tę opcję wyłączoną (szarą) i nie można tego przestawić. Ktoś już na tym forum pisał, który plik od IDSa trzeba zmodyfikować, żeby móc włączać auto-lock

Alecki
27-05-2011, 20:32
Niemal rok temu Keisim pisał tak"

"Teraz już nie można ale kiedyś było można. Ja mam włączone jeszcze za czasów jak "było można"...

W ostatnich wersjach IDS zmiana opcji 'AUTOMATIC LOCKING BY SPEED' jest niemożliwa, wyświetla się tylko aktualny stan.

Swego czasu w wolnej chwili przytuliłem się do instalki IDSa i przyglądnałem się co w trawie piszczy... jak znajdzie się odważny z zestawem IDS + VCM to proponuję przyjrzeć się plikowi CCF_DATA_CD345.xml, znaleźć opcję j/w i zmienić wartość klucza edit na true ;)"