Zobacz pełną wersję : Ceny benzyny :/


TheTrooper
02-09-2005, 08:53
Powoli zaczynają mnie rozwalać ceny benzyny :/ bak starcza mi średnio na 5-6 dni A zatankowanie całego to około 250. chyba niedługo z torbami pójde albo rowerem będe jeździł. :bluzgi: :bluzgi: :572: Ciekawe ile będzie kosztował litr 95 pod koniec roku. Powoli każdy samochód staje się dobrem luksusowym. A ja mam tylko 1.8 Duretec HE a na gaz nieplanowałem przerabiać. :|

goral
02-09-2005, 09:21
Od poniedzialku, jak skoncza sie juz zapasy, ceny maja isc nawet do 20 gr w gore :(

TheTrooper
02-09-2005, 09:59
I akcyza napewno bedzie podniesiona na paliwa, i teraz wszyscy zapłacimy za zwrot VAT'u na materiały budowlane i na złodziejskie emerytury górnicze wymuszone przez bande pijanych do nieprzytomności rozpieszczonych za czasów Gierkowskich górników. :bluzgi: A na rynkach światowych spekulują jeszcze że cena baryłki ropy może przekroczyć pod koniec roku 100 $. Chyba postawie swojego Mondziaka na cegłach i kluczyki powiesze na kołku ;(

robal
02-09-2005, 11:10
Ja już kombinuję skąd wziąść na instalację LPG, a taki byłem przeciwny temu ustrojstwu :D

biernik
02-09-2005, 11:23
Masakra dzisiaj cena na Tanksteli w niemcach kosztuje 1,40 euro a V-POWER 1,50
do nas tez to dotrze

jagrall
02-09-2005, 12:02
tylko że w niemczech za jedną wypłatę kupią 10 razy tyle paliwa co my....
np. niemiec zarabia powiedzmy 2000 ojro i płacy za litr 1,5
polak zarabia 2000zł (i to jak nieźle zarabia) i płaci 4,3

jakbym ja miał płacić 1,5zł za benzyne to bym się nie skarżył

TheTrooper
02-09-2005, 12:05
Ja już kombinuję skąd wziąść na instalację LPG, a taki byłem przeciwny temu ustrojstwu :D

dokładnie mam tak samo :/ tez zaczynam się zastanawiać nad tym ustrojstwem. Jakaś durna obleśna butla w bagażniku fuj. Chyba jednak narazie wole metrem jeździć a samochodem tylko w nagłych przypadkach.

Adam_2000
02-09-2005, 12:06
A miałem dzisiaj takie piękny sen... za 1 litr V-Power płaciłem 40 groszy :))
I po jaką cholerę się obudziłem...

biernik
02-09-2005, 12:14
tylko że w niemczech za jedną wypłatę kupią 10 razy tyle paliwa co my....
np. niemiec zarabia powiedzmy 2000 ojro i płacy za litr 1,5
polak zarabia 2000zł (i to jak nieźle zarabia) i płaci 4,3

jakbym ja miał płacić 1,5zł za benzyne to bym się nie skarżył

Zarabia tyle ale jak ma bardzo dobrą prace. przeciętna placa to okolo 1300 euro (nie wiem dlaczego zniemczacie "ojro")
ale masz racje tylko lepiej zabrzmi tak
Za godzine pracy w niemcach okolo 10 euro kupisz 7 litrow paliwa
a w polsce za godzine okolo 6 zeta niewiele ponad litr.

Arbibar
02-09-2005, 12:17
A miałem dzisiaj takie piękny sen... za 1 litr V-Power płaciłem 40 groszy :))
I po jaką cholerę się obudziłem...

...chyba tylko po to by dziś rano w radiu usłyszeć ze wczoraj podnieśli paliwo o 10 gr, a dziś o 8 (ON wczoraj 5 i dziś 5 gr) na litrze. :bluzgi: :bluzgi:
... ale najlepsze słyszałem w zeszłym tygodniu w któryś wiadomościach "że w związku z rosnąca ceną ropy na światowych rynkach, będziemy musieli podnieść akcyze na paliwo"
Rozumiecie coś z tego? Przecież to jest jak bełkot w pijackim zwidzie, dla "przypadkowego społeczeństwa".

misiek
02-09-2005, 12:18
a w zwiazku z kataklizmem w USrAj bedzie jeszcze gorzej. Chociaz specjalisci mowia ze amerykance szybko sie z tym uporaja. W koncu krzaczasty ma przyjacio bin ladenow, oni pomoga w zamian za ... cos...

p.s.
Nikt gazu nie zakladal bo lubi, kazdy zaklada go ze wzgledow ekonomicznych, choc nie powiem cieszy mnie tez fakt ekologii :)

salo5
02-09-2005, 12:36
a ja mam diesla :-(
i to nowo sprowadfzony :-(
jakbym wiedział to bym brał benzyne i na gaz przerabiał...
tylko z naszymi ministrami to nie wiadomo nic... dopiepsza jakies opłaty na LPG dodatkowe i co wtedy?
ciężko sie żyje...
koncze studia i uciekam stad wraz z moją dziewczyną (mam nadzieje) :-)
pozdrawiam i
żegnam ozięble...

TheTrooper
02-09-2005, 12:51
ja też :bluzgi: :bluzgi: :bluzgi: :bluzgi: :bluzgi: na akcyze, podatki itp chociaż pracuje w administracji publicznej bardzo blisko tych tematów. Niestety :( ale budżet musi jakoś funkcjonować a sklecić założenia do budżetu nie jest tak łatwo żeby się kupy trzymało niemając kasy i kombunując jak dziury połatać i deficyt utrzymac akceptowalny z punktu widzenia UE

bb
02-09-2005, 13:13
i na złodziejskie emerytury górnicze wymuszone przez bande pijanych do nieprzytomności rozpieszczonych za czasów Gierkowskich górników.

ja wiem ze roznie ludzie maja w zyciu ale jak ja bym został bezdomyn lub ktos zmojej rodziny to nikt by palcem niekiwnol ... to skandal na mnie nikt nie robi!!

tylko z naszymi ministrami to nie wiadomo nic... dopiepsza jakies opłaty na LPG dodatkowe i co wtedy?
no tak takie teksty slysze od 5 lat i co ?? pomimo podwyzek roznica miedzy gazem a zyna rosnie...
tragedia , ja mam wrazenie ze nasz rząd niezdaje sobie sparwy z konsekwencji podwyzek .... no ale coz ktos ich wybał pokomunistycznych aferzystów z najbardziej bezszcelnym pajacem na czele jakiego widzialem w tv...

ps pod koniec miesiaca gazuje hondzie II generacja bo na dobry wtrysk do foki mnie niestac

TheTrooper
02-09-2005, 13:52
TheTrooper napisał/a:
i na złodziejskie emerytury górnicze wymuszone przez bande pijanych do nieprzytomności rozpieszczonych za czasów Gierkowskich górników.


ja wiem ze roznie ludzie maja w zyciu ale jak ja bym został bezdomyn lub ktos zmojej rodziny to nikt by palcem niekiwnol ... to skandal na mnie nikt nie robi!!

No własnie bb przez wspaniałych górników teraz ty będziesz 2x wiecej bulił na ich emeryturki bo ci podwyższą pewnie z czasem składke ZUS i jeszcze akcyze dowalą na paliwa , żeby dziure załatać bo te emeryturki to około 98 miliardów PLN do 2020 i nikt się nie będzie toba przejmował bo im sie nalezy bo się za komuny przyzwyczaili że są najwyższym dobrem narodu :/

salo5
02-09-2005, 14:03
Chyba postawie swojego Mondziaka na cegłach i kluczyki powiesze na kołku

po co na cegłach? niech sobie stoi lepiej na alusiach :-)
a klucze niestety nie na kołek tylko na haczyk...

TheTrooper
02-09-2005, 14:13
Chyba postawie swojego Mondziaka na cegłach i kluczyki powiesze na kołku

po co na cegłach? niech sobie stoi lepiej na alusiach :-)
a klucze niestety nie na kołek tylko na haczyk...

na cegłach to taka metafora :) a może sprzedam alusie i oponki żeby miec na fajki bo akcyza nan fajki tez podskoczy :D

Bauma
02-09-2005, 15:47
na cegłach to taka metafora a może sprzedam alusie i oponki żeby miec na fajki bo akcyza nan fajki tez podskoczy

a nie lepiej rzucic palenie?? i dzieki temu zaoszczedzic na zdrowiu swoim otoczenia i pare groszy zawsze wiecej zostanie na paliwo :)

waldor
02-09-2005, 16:34
Ja tam Mondka na gaz nie przerobie, mam jeszcze Omege kombi na gazik i ją będę używał ,a Mondka okazyjnie.A tak na marginesie nienawidze gazu, dusze się od tego smrodu:) Ale jak mówią od smrodu nikt nie umarł a z głodu tak :mrgreen:

TheTrooper
02-09-2005, 18:30
Fajki może rzuce, a śladami kolegi też nie zrobie Mondka na gaz :D. Kupie sobie jakąs zimową bluze Shimano XTR i będe w zime na rowerze pomykał. Chyba że klimatyczne wprowadzą od uzywania rowerów :) i akcyze 60 PLN od 1 metra długości łańcucha rowerowego :) :lol: :lol: :P :D

jagrall
02-09-2005, 21:14
A miałem dzisiaj takie piękny sen... za 1 litr V-Power płaciłem 40 groszy :))
I po jaką cholerę się obudziłem...

pewnie przyśniły ci się najbliższe podwyżki :-/

JAREK G
02-09-2005, 21:26
A miałem dzisiaj takie piękny sen... za 1 litr V-Power płaciłem 40 groszy
Obawiam sie ,ze to prawda jutro bedzie kosztowalo 40 groszy.., :shock: ale drozej :evil:

Adam_2000
02-09-2005, 21:29
No... ale sen był piękny :wink: :lol:

bb
02-09-2005, 21:36
No własnie bb przez wspaniałych górników teraz ty będziesz 2x wiecej bulił na ich emeryturki bo ci podwyższą pewnie z czasem składke ZUS i jeszcze akcyze dowalą na paliwa , żeby dziure załatać bo te emeryturki to około 98 miliardów PLN do 2020 i nikt się nie będzie toba przejmował bo im sie nalezy bo się za komuny przyzwyczaili że są najwyższym dobrem narodu n
no własnie dokladnie to mialem na mysli , porażka ......

jagrall
02-09-2005, 21:42
a ja odważę się włączyć do polemiki na temat emerytur górników. jestem jak najbardziej ZA tym żeby im przyznać wcześniejsze emerytury, nie dlatego że jestem ze śląska i ktoś z mojej rodziny pracuje na kopalni, tak nie jest, ale znam kilku facetów, którzy w wieku 45 lat są na rencie z pylicą i bóg wie czym jeszcze. wszystkim którzy piszą że to skandal te ich emerytury proponuję popracowac z rok na dole. no i dlaczego nikt nie robi afery z tego że np. policja czy wojsko ma wcześniejsze emerytury??

przepraszam od razu adminów że troche zjechałem z tematu ale musiałem wyrazić swoje słowa oburzenia

bb
03-09-2005, 15:44
ja znam kilkanascie przypadkow ludzi ciezko chorych ktorzy sa pozostawieni na pastwe losu.... dla tego takie argumenty mnie nie przekonuja , a niektorzy renty i emerytury wczesniejsze sobie zalatwili itp mam wrazenie ze w tym kraju sa rowni i rowniejsi oraz wladza.... sory ale moim zdaniem w wiekszej potrzebie sa osoby niepelnosprawne czesto bez srodkow do zycia bo niemoga wyjsc z wlasnego domu !!!! na to zeby dostosowac nasz kraj dla potrzeb tej grupy ludzi pieniedzy niema i ciagle brakuje, wedł mnie to nie fer

goral
03-09-2005, 16:11
Moim zdaniem w tych kopalniach, to wszyscy utopilismy juz tyle kasy .. a tam ciagle malo i malo. Studnia bez dna. Gornicy sa przyzwyczajeni, ze za "tamtych" czasow byli zawsze faworyzowani i w dzisiej sytuacji nie moga sie odnalezc.
Ale jak widze, chyba w UWADZE na tvn, jak pytali sie gornika na temat emerytur, a on "Panie .. ja mam tylko 2 tys emerytury .. jak ja moge za to wyzyc". Moze glupi buc nie zdaje sobie sprawy ze w Polsce sa rodziny ktore maja na zycie 800 zl z czego musza zaplacic jeszcze oplaty :x
Kazdy ma wolny wobor i moze robic to co chce. Chcial byc gornikiem, interesowalo go to .. to do kogo ma teraz pretensje? Dlaczego ma byc tym "lepszym". Stoczniowcy, lakiernicy, hutnicy .. co oni niby maja lepsze warunki pracy? .. czasem nawet gorsze, a nie maja zadnych wczesniejszych emerytur .. bo moza sa glupi i nie potrafia sobie ich zalatwic, wystarczyloby sie w sumie tylko narabac, potluc sie z policja i rozpierdzielic pol Warszawy. :evil:

Kto nie jest slepy to zauwazy, ze te caly emerytury to tylko, chwyt ze strony komuchow. No bo na kogo mieliby teraz glosowac gornicy jak nie na SLD. Gornikow jest ok. niecaly milion, doliczcie do tego ich rodziny. Co prawda wiekszosci i tak nie zdobeda, ale to dla nich jeszcze lepiej, bo kto inny bedzie sie musial martwic juz o budzet. :x

Szkoda gadac ...

salo5
03-09-2005, 16:19
moim zdaniem strazacy, policjanci, żołnierze i górnicy rownież nie zasługuja na to by mieć wcześniejsze emerytury...
jeżeli jest to zawód, który jest bardziej niebezpieczny, to niech maja większe pensje...
skoro jest ciężki, to mają większe wynagrodzenie i kwita...

ponauczali się za komuny górnicy bo zapotrzebowanie w ZSRR na wegiel bvyło wielkie i górnicy byli wtedy kimś...
nikt nie mógł dostać piwska, a górnicy zawsze pierwsi...
żona górnika nie musiała procować, bo górnik jako pan musiał mieć obiad jak do domu wtróci, bo on jest kimś...
górnicy jechali na wczasy w najlepsze kurorty, bo byli kimś...
jak ja bym pijany poszedł przed sejm to by mi najwyzej pała po plecach dali...

niech mi ktos powie, który zawód nie jest zawodem podwyższonego ryzyka?
- czy kierowca wyjeżdżając w trase wie, czy wróci do domu? o wiele wiecej wypadków zdarza sie na drodze niez w kopalni...
ponadto dochodzi do tego fakt, iż może nabawić się wielu innych chorób, jak choroby związane z kręgosłupem, prostatą itp itd,
- czy lekarz wie, czym moze zarazić sie od pacjenta? przypuśćmy że wykonuje operacje na kims kto ma HIV, czy ma w 100% że mu nie peknie rekawiczka?
- czy elektryk, który idzie wykonac swoja prace, czesto nie wiedząc, jak jest wykonana instalacja w danym domu/mieszkaniu, wie i ma pewnośc, że go prąd nie porazi?
- czy mechanik samochodowy wchodząc pod samochód wie, czy mu coś się nie stanie, czy coś z auta nie spadnie mu na głowe...?

ta ustawa o górnikach ma w sobie więcej gry wyborczej Cimoszki i jego składu niż jakiego kolwiek sensu...

bb
03-09-2005, 16:27
dokladnie najabrdziej wkurzajce jest to ze to bubel polityczny , ja wiem ze nie ma ludzi bez skazy i niebedzie ale mam nadzije ze lewa (postkomunistyczna) strona sama sie nabawi pylicy i zostawi ten kraj w spokoju , wystarczy ze dadza nam po tyłkach "nowi" , tyle ze idąc mam nadzije w dobrym kierunku .

salo5
03-09-2005, 16:40
jeżeli mógłbym coś dodac, to chciałbym napisać, że średnio w 2003roku każdy Polak dopłacał do kopalni 680zł.
wyobraźcie sobie ze srednia płaca wynosi cos koło 2000netto, więc brutto to coś koło 3000zł.
680/12miesięcy to około 55zł na miesiac...
skoro kopalnie sa nie rentowne to trzeba je zamknać...
jak u mojego taty zakład nie przynosił zyskow to go zamknięto...
i nikt nie pytał taty czy ma jakąs prace zastępczą i czy bedzie miał gdzies zatrudnienie...

i tato nie dostał ODPRAWY w wysokosci kilkudziesięciu tysięcy złotych...
dostał 0zł 0gr i nikt mu reki nie podał nawet...

żegnam ozięble...

Adam_2000
03-09-2005, 16:42
Kto nie jest slepy to zauwazy, ze te caly emerytury to tylko, chwyt ze strony komuchow. No bo na kogo mieliby teraz glosowac gornicy jak nie na SLD. Gornikow jest ok. niecaly milion, doliczcie do tego ich rodziny. Co prawda wiekszosci i tak nie zdobeda, ale to dla nich jeszcze lepiej, bo kto inny bedzie sie musial martwic juz o budzet.
Dokładnie ! :)
A tak poza tym, to każdy zawód jest mniej, czy bardziej niebezpieczny i uciążliwy.
Dlaczego nikt nie ujął sie za tysiącami łódzkich prządek, które zapieprzały na 3 zmiany w warunkach chyba zbiżonych, jeżeli nie gorszych niż na kopalni (kto wie jak wygląda przedzalnia, czy farbiarnia wie co mam na myśli), a teraz klepią biedę...
Przepraszam, a kierowcy, którzy spędzili pół życia za kierownicą takich wynalazków jak Star i po naszych wspaniałych drogach...
Każda grupa zawodowa powinna zostać odpowiednio doceniona na emeryturze.
A to, że górnicy cały czas hołubieni przez komunę, nagle poczuli sie opuszczeni przez swoich czerwonych panów to też jest ich wybór !

biernik
03-09-2005, 19:25
ale OT
a wracając do ceny paliw to co do ON to dzisiaj jaworzno 3,95 idzie sie zalamać nie mowie już o benzynie

przykładowe ceny (http://www.autocentrum.pl/?FF=403&regionid=11&placeid=-1&paliwoid=4&datum=2005-08-04&sortuj=0&pokaz.x=32&pokaz.y=9)
LUB
tutaj (http://kkozle.pl/inf/news5.php)

Marcin
03-09-2005, 19:42
kurde, norlanie sie pochlastać można za te ceny....

kupuje normlanie miesięczny na październik i będę MPK na uczelnie zasuwać.a samochodem z mamą an zakupy w sobote...

sebastian_w
03-09-2005, 20:06
Kurcze zajechałem dziś na Orlen a tu ...4,49 zł za litr ...szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20 gr podrożało w nocy a w następnym tygodniu ma jeszcze zdrożeć, a poźniej akcyza pewnie wzrośnie .... a strach myslec.... Ide szykować rower :)
A może ktoś zan dobrego magika od gazu ??? Chyba mnie to nie ominie - poprostu przestaje mnie być stac jeździć na benzynie :(

Adam_2000
03-09-2005, 21:15
Dajcie spokój !... chyba zacznę kombinować, jak zejść ze spalaniem w mieście do poziomu 10 l/100 :)) (teraz ok 15 ! :) ))

Kurde... gazu nie założę, bo nie trawię... może jak Marcin - raz w tygodniu wyprowadzę brykę z garażu ? :)

Assan
03-09-2005, 21:27
Adam_2000,przestan,ja na gazie smigam od 8 lat i jest ok.Po co Ci auto jak chcesz raz w tygodniu jeżdzić :?: :D

Adam_2000
03-09-2005, 21:31
Nie, no... żartuje oczywiście :)
Ale tankowanie boli coraz bardziej... nie wiem, może w końcu się przekonam do zapalniczki... ? :)

Pawel
03-09-2005, 22:07
U mnie paliwo 4.53 za Pb 95. a co do LPG to łamie sie.
Ech a jeszcze niedawno mówiłem, ze mi sie nie opłaca. Już w tym roku zaoszczedziłbym ponad 1000zł.

waldor
03-09-2005, 22:51
Hmm jak tak teraz pełno osób przechodzi na gaz, to tylko czekać aż nasz códowny rząd podniesie akcyzę na gaz.Zaczynają mnie naprawde już denerwować z tymi cenami, poprostu mam dosyć sponsorowania amerykanom paliwa-bo tak jest, cała europa płaci mnóstwo kasy, a oni sobie jeżdżą autami o pojemnościach5.7-8 litrów tankując za grosze...

Arbibar
04-09-2005, 15:20
Hmm jak tak teraz pełno osób przechodzi na gaz, to tylko czekać aż nasz códowny rząd podniesie akcyzę na gaz.Zaczynają mnie naprawde już denerwować z tymi cenami, poprostu mam dosyć sponsorowania amerykanom paliwa-bo tak jest, cała europa płaci mnóstwo kasy, a oni sobie jeżdżą autami o pojemnościach5.7-8 litrów tankując za grosze...

To że podniesie akcyzę jest bardziej pewne niż to że 24.XII jest wigilia.
... co zrobił rząd (fuj) amerykański w latach wielkiego kryzysu?
Przypomnę. Obniżył podatki i umożliwił drobnym przedsiębiorcą na rozwój małych firm. To napędziło całą gospodarkę. Nie macie wrażenia że nas jes jakby odwrotnie? Jakby ktoś miał iteres żeby wszystko rozpieprzyć. Ciekawe kto?
Dzieci sa uczone - na dziwnych spotkaniach na temat idei podatków - że podatki są niezbętne do funkcjonowania państwa. Fajne nie? Wystarczy spojrzeć na rolę państwa w tak podstawowych dziedzinach jak np;
- bezpłatna służba zdrowia :D (nie dasz w łapę to zdychaj, tym bardziej jak masz skończone 65 lat)
- policja (afery, łapówkarswo, nieudolność, niedofinansowanie)
- wojsko polskie (szanse i to marne mamy, gdyby indianie na nas napadli)
- system emerytalny (temat morze)
- oświata (wręcz brak słów)
Wymieniać można pełno tematów, tylko po co. Trzeba podnieść akcyzę, wprowadzić inny podatek by załatać dziurę budżetową. Tylko po co. Na odprawy? Bo na wszystki inne dziedziny do czego państwo jest zobowiazanie nie wystarcza.
Podwyżka cen paliwa, i to że wyjadę z garażu raz na tydzień mnie zbytnio nie martwi. Masz samochód, który cały czas w polsce jest luksusem to płać, ale podwyzka cen paliwa to podwyżka wszystkiego. Co z tymi ludźmi którzy już teraz żyją jakby z przywyczajenia. Nie mają dochodów.
Za książki mojego syna do 4 klasy zapłaciłem 300 zeta. Szlag mnie trafił, ale (jeszcze dziś) mnie na to stać. Najbardziej zabolało, jak kolega syna podszedł do niego na podwórku i spytał czy ten pożyczy mu czasami książke bo jego rodzicę nie kupili mu nie było mieli pieniędzy, kupili mu za to buty (jak on sie z tego cieszył). Boli, prawda?

Bauma
05-09-2005, 16:21
podobno maja obnizyc akcyze dzis jest jakies zebranie czy obrady

Adam_2000
05-09-2005, 16:33
Tak... pewnie obniżą o 5 groszy/litrze :twisted:

jagrall
05-09-2005, 16:38
słyszałem w radiu że obniżyli o 25gr od 15 września, ciekawe jak to będzie wyglądało na stacjach

Adam_2000
05-09-2005, 16:40
Normalnie, z tego szczęścia zatankuję za cale 50 zł. (a kto bogatemu zabroni ? ) !!
Wystarczy mi na jakieś 80 km po mieście :lol: :wink:

salo5
05-09-2005, 16:46
Jestem pewien, że na stacjach ceny spadna max o 15gr (jezeli to prawda z tym podpisaniem), a za 2 tygodnie i tak wszystko wroci do normy, to znaczy do dzisiejszej ceny...

Moim zdaniem te ceny ropy sa sztucznie zawyżone...
katastrofa w USA...
a czy tam sa jakieś złoża, jakieś rafinerie...?
to wszystko jest zbyt "sztucznie" nabijane dla wiekszego zysku...
cena baryłki ropy podnosi się i na stacjach benzynowych od razu podwyżka...
a gdzie sa rezerwy...?
nie chce się Orlenowi i innym rezerwy napocząć...?
przecież właśnie po to są...
ale przecież lepiej podwyższyć ceny i nabijac se większy zysk...

pozdrawiam!

biernik
05-09-2005, 17:27
slyszalem ze minimum 5% a to oznacza okolo 20 groszy

Smokie
05-09-2005, 17:32
Podali info,że do końca roku zostaje obniżona akcyza o 25 groszy,co oznacza spadek cen paliw nawet o 30 gr. za litr :mrgreen:

:564:

Adam_2000
05-09-2005, 17:36
Normalnie się uchleję...

Smokie
05-09-2005, 17:39
Normalnie się uchleję...

Nie chlej tylko kup za te pieniądze cysternę i napełnij ją póki tanio... :twisted: :lol:

:564:

Adam_2000
05-09-2005, 17:43
Cysternę... mój zbiornik to prawie cysterna - 70 L. :)))

Smokie
05-09-2005, 17:49
Cysternę... mój zbiornik to prawie cysterna - 70 L. :)))



Nie ważne, jaki jest duży ale ile na nim przejedziesz ;)
Ja niestety coś o tym wiem :mrgreen:

:564:

ralfo2
05-09-2005, 18:47
Podali info,że do końca roku zostaje obniżona akcyza o 25 groszy,co oznacza spadek cen paliw nawet o 30 gr. za litr

nie boj nie boj

realna obnizka na stacjach wyniesie pewnie max 10 gr
a reszte wezma zlodzieje w rodzaju Orlenu i posrednikow
zwalajac na to, ze ropa podskoczyla na gieldach

i tak oto znow zostaniemy oszukani przez bogaty koncern monopolistyczny


poki cenami nie zajmie sie urzad antymonopolowy
to bedzie jak jest

niestety ... :evil:

goral
05-09-2005, 18:49
zwalajac na to, ze ropa podskoczyla na gieldach

... no juz powiedzieli ze prawdopodobnie cena za barylke pod koniec roku osiagnie 100$ ..

Marek92248
05-09-2005, 20:44
Niezłe jaja cena beznyzyny ma spaść o ponad 30gr. a olej napędowy ma pozostać bez zmian, bo tylko na benzynke obniżyli akcyce :/

waldor
05-09-2005, 21:08
Hehe od 15 września 30 groszy taniej. Ale już rząd zapowiedział że od stycznia jedziemy z tą akcyzą do góry...:(

darrally
05-09-2005, 21:28
Jakaś paranoja!!! Najpierw mówią, że podniosą akcyzę na paliwa, bo Sejm przegłosował zwrot Vatu w budownictwie i zabraknie kasy w budżecie. teraz po paru dniach obniżają akcyzę, bo jest nadwyżka w budżecie. Zobaczymy jak to wyjdzie na stacjach benzynowych.

Adam_2000
05-09-2005, 21:38
... ano wybory się zbliżają, wybory :)))

Aa... własnie ! - może jakieś blokady zorganizujemy, cy cóś ? :)

biernik
05-09-2005, 21:54
blokady dobrebyły by, dzisiaj gadalem w kantorze o euro i powiedzieli ze po wyborach wroci do normy boi tez leci w dół, a co do paliwa to ja juz zbieram juz mam ze 150 litrow klupie se chyba z 500l na początek puki jest tanie :)))

Arbibar
05-09-2005, 22:06
Dlaczego każdy zwraca uwagę tylko na paliwo do swoich fur?
Przecież podwyżka paliwa to wzrost cen wszystkiego od chleba po "gumki".
Tu jest problem. Niektórzy ludzie już dziś żyją jakby z przyzwyczajenia (nie mają dochodów).
Co będzie dalej z nami?

Smokie
05-09-2005, 22:15
Dlaczego każdy zwraca uwagę tylko na paliwo do swoich fur?
Przecież podwyżka paliwa to wzrost cen wszystkiego od chleba po "gumki".
Tu jest problem. Niektórzy ludzie już dziś żyją jakby z przyzwyczajenia (nie mają dochodów).
Co będzie dalej z nami?

To nie jest tak,że nie wiemy,że wraz ze wzrotem cen paliw drożeje wszystko. ;)

Wszyscy zdają sobie z tego doskonale sprawę ale ponieważ jest to form motoryzacyjne to nikt nie będzie płakał nad chlebem... :mrgreen:

:564:

salo5
05-09-2005, 22:19
no i co to da ta obnizka akcyzy na benzyne?
cały transport w Europie stoi na ON...
skoro ON nie potanieje to nie potanieje NIC (oprócz benzyny bo dla Cimoszki na rzecz jego kampanii robi sie ludziom wode z mozgu i obniza akcyze na benzyne, ze niby cos to da)
nawet benzyna dowożona jest dieslami...
chleb i inne ciuszki też...
póki nie potanieje ropa nie potanieją inne produkty
takie jest moje zdanie

biernik
05-09-2005, 22:51
no przecież sie mowi o paliwie a nie o benzynie a to oznacza ze i benzyna i ON stanieją/
ale w styczniu dostaniemy w dupe wzrosnie akcyza ale od tej ceny sprzed znizki wiec szykujmy sie na styczen PB 5zeta i ropa ze 4,50 ale numer

salo5
05-09-2005, 22:56
no przecież sie mowi o paliwie a nie o benzynie a to oznacza ze i benzyna i ON stanieją/

własnie chodzi o to ze zniesiono akcyze tylko na PB a na ON nie zniesli...
dlatego nic sie nie zmieni, oprócz tego, że posiadacze benzynowych silników beda mieli taniej...
dla mnie obnizka o 20gr na litrze to nie jest niewiadomo co, na 20 litrach zyskujesz 1 litr...
jakby potaniało o 1zł to by była obnizka a nie...
średnio na baku oszczedzasz jakies 2-2,5 litrów... czyli jakies 10zł...
fakt, ze za to kupisz dziecku jogurt i chrupki, ale badzmy szczerzy ilu z nas tankuje cały bak np raz na tydzien?

biernik
05-09-2005, 23:01
no nie mówcie ze ON zostaje bez zmian bo chyba będziemy wszyscy niedługo żarli tynk ze scian

salo5
05-09-2005, 23:04
ogladałem dzisiaj Panorame i TVN24 bo tez myslałem, że ON potanieje...
poczytaj opinie ludzi na onecie...
tam tez o tym mowa, ze diesel nie tanieje :-(

Misior
06-09-2005, 07:50
Tak mi wpadło do bańki, że każdy przejeżdża codziennie koło jakiejś stacji benzynowej i widzi ceny. Może by tak w ramach forum stworzyć dział "Ceny paliw" i aktualizować codziennie po przyjeździe do roboty. Łatwiej było by tankować taniej. Dla przykładu w Krakowie jest cała stronka na podobny temat http://www.dobaku.pl Nie wiem jak szanowni forumowicze i władze klubu się zapatrują na taką akcję, ale myślę, że było by fajnie nie dawać zarobić złodziejom.

goral
06-09-2005, 09:14
"Obniżka akcyzy to niekoniecznie tańsza benzyna
Decyzja ministerstwa finansów o obniżeniu akcyzy na benzynę może nie mieć wpływu na ceny paliw na stacjach benzynowych. Urszula Cieślak z biura "Reflex" monitorującego rynek paliw podkreśliła, że akcyza nie jest jedynym wyznacznikiem ceny.
Urszula Cieślak zaznaczyła, że benzyna będzie tańsza tylko wtedy, gdy nie odnotujemy kolejnych podwyżek na rynku paliw. Dodała, że jeżeli polskie rafinerie będą zmuszone do podnoszenia cen paliw, to może się okazać, że decyzja o obniżeniu podatku akcyzowego jedynie ustabilizuje ceny na obecnym poziomie.

Urszula Cieślak przypomniała też, że zgodnie z zapowiedziami reakcja polskich rafinerii i właścicieli stacji benzynowych, na decyzję o obniżeniu podatku akcyzowego nastąpi po 15 września. Na razie jest jednak za wcześnie, aby mówić, że benzyna na stacjach będzie tańsza o dwadzieścia kilka groszy na litrze.
Zwróciła też uwagę, że skalę podwyżek cen ropy i benzyny na rynkach światowych częściowo zniosło na rynku polskim umocnienie złotego. Dzięki temu polskie rafinerie nie musiały przełożyć na nasz rynek wszystkich wzrostów cen paliw."
(Onet.pl)

Dodatwko gdzies czytalem wypowiedz jakiegos goscia z Orlenu, ktory powiedzial ze obnizy ceny jak "rynek bedzie stabilny" ... oj napewno bedzie :roll:

waldor
06-09-2005, 15:53
Dodatwko gdzies czytalem wypowiedz jakiegos goscia z Orlenu, ktory powiedzial ze obnizy ceny jak "rynek bedzie stabilny"
Gadają bzdury.Oni tylko podnosić umieją...

bb
07-09-2005, 00:35
moim zdnaiem rozniez benzyna nie stanieje ( jak tak to mzoe o pare groszy ) wydaje mi sie ze ta obizka akcyzy zachamuje wzrost cen na pare tygodni o te 20 groszy, no ale to nic nie zmienia ....

goral
07-09-2005, 07:50
Jak tankujecie to pilnujcie swojego weza .. bo w dzisiejszych czasach ... :D:D:D

Assan
07-09-2005, 14:05
Dobreeee :!: :D :D :D