Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Klima raz sie włącza a potem wyłącza


dadam123
26-07-2009, 13:15
Witam. Mam galaktyke 2,3 benzyna i mam problem z dwustrefowym klimatronikiem.jak najade na dziure to klima sie włączy i po pewnym czasie sie wyłączy.po kolejnym wiechaniu w dziure znowu sie włancza i za chwile wyłancza i tak w koło.dodam jeszcze że nie dochodzi plus do spreżarki po podłączeniu na krótko kompresor włancza sie od razu.gdzie szukac usterki.ratunku ciepło jest.doradcie cos. dodam jeszcze jak włoncza sie wentylatory z chłodnicy to klima tez sie włonczy.Pozdrawiam wszystkich

galo
26-07-2009, 22:15
Wydaje mi się, że to przekaźnik albo czujnik oszronienia, ale wpisz w wyszukiwarce (klimatyzacja-szwankuje) tam jest sporo o klimie.

dadam123
27-07-2009, 13:38
ale który przekaznik,czy to jest ten koło wentylatorów?

sworacz37
28-07-2009, 19:03
Witam podłącze sie do tematu dzis bylem napełnić klime bo nie działała majster uruchomił ja na " krótko " jak to się mówi dopompował czynnika i stwierdził ze nie działa bo nie dochodzi prąd do jakiejś cewki ze jakiś przekaźnik bo reszta jest ok . Może ktoś wie jaki to przekaźnik ? Pozdrawiam

dadam123
28-07-2009, 20:37
padł mi czujnik oszronienia i zmostkowałem go na krótko chłodzi az miło ale nie wiem jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć i nie wiem gdzie kupic taki czujnik bo w sklepach go nie ma

galo
02-08-2009, 02:24
padł mi czujnik oszronienia i zmostkowałem go na krótko chłodzi az miło ale nie wiem jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć i nie wiem gdzie kupic taki czujnik bo w sklepach go nie ma
Ja tak jeździłem przez tydzień i nic się nie stało, ale jak zamarznie tam w środku to, kto wie może czasami sprężarka wysiąść, ale to jest tylko mój domysł.
Czujnik kupisz chyba w serwisie coś koło 350zł.
Ja używkę kupiłem za 50zł. a na allegro widziałem za 150zł. ale nie wiem czy jeszcze jest napisz w allegro ,,czujnik” to może znajdziesz.
Albo np: coś takiego widziałem na allegro Termostat elektroniczny z przekaźnikiem RTSZ-3.2B http://www.allegro.pl/item701721881_termostat_elektroniczny_z_przekaznik iem_rtsz_3_2b.html tylko z zakresem temperatury (-30~+70) nie próbowałem tego, ale myślę, że powinno działać prawidłowo sam zastanawiam się nad tym żeby to wypróbować.