Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Centralny z kluczyka


stibi
28-07-2009, 20:48
Witam

To mój pierwszy temat na forum. Zakupiłem forda galaxy i jak mnie zapewniano miał być z centralnym zamkiem sterowanym z kluczyka a okazało się że centralny jest ale zamykany/otwierany kluczykiem a w dodatku kluczyk jest tylko jeden. Galus ma centralny zamek, przy otwieraniu i zamykaniu auta zapalają się kierunkowskazy, po przytrzymaniu kluczyka można zamknąć lub otworzyć szyby. Proszę poradźcie co zrobić by zamykać i otwierać auto zdalnie.

Stibi

wascidar
28-07-2009, 21:31
Jak masz kluczyk bez pilota to pozostaje, dokupić w ASO . Najlepiej kup w częściach : oddzielnie obudowę i oddzielnie reszta , wychodzi taniej - dziwne ale prawdziwe.
A oprócz tego jednego kluczyka masz chociaż wzornik klucza z plastiku?

stibi
28-07-2009, 22:01
Ale skąd mam mieć pewność że wystarczy dokupić kluczyk z przyciskami i sterowanie będzie działać, jak to sprawdzić. Co to jest wzornik klucza z plastiku?

stibi

stibi
29-07-2009, 22:35
W ASO powiedzieli po sprawdzeniu nr VIN że auto nie ma zdalnego otwierania drzwi! Czy to możliwe skoro jest centralny zamek i elektryczne szyby z domykaniem po przytrzymaniu kluczyka w zamku. Czy ktoś z Was przerabiał taki temat?

stibi

kor1011
29-07-2009, 22:53
Ja miałem to samo.Kupiłem centralkę z pilotem.Na Allegro.Było kilka wersji.Różniły się wyglądem kluczyka i ilością kanałów.Ja kupiłem najprostszy.Była też instrukcja montażu, ale mam znajomego elektryka który mi podłączył.Wpiął się we wiązkę przy progu przy kierowcy.Można pilotem zamykać szyby.Już rok działa bez zarzutu.Z tego co wiem to jedyne sensowne rozwiązanie.

stibi
05-08-2009, 21:55
Powracam do tematu bo bardziej interesuje mnie oryginalne rozwiązanie. Panowie kto z was ma Galusia z elektrycznymi szybami, centralnym zamkiem i domykaniem szyb po przytrzymaniu kluczyka w zamku ale bez zdalnego otwierania i zamykania auta? Wydaje mi się ze w tej wersji tez powinien być gdzieś moduł komfortu i czy np.: można by go podmienić na taki który ma funkcje zdalnego zamka z kluczyka. Trzeba by dorobić i zakodować kluczyki. Może ktoś z was przerabiał temat. stibi

wascidar
05-08-2009, 22:26
Ja mam taki właśnie "wypas" :) ,a poprzedni właściciel zagubił oryginalny kluczyk z pilotem.
Za nowy klucz z pilotem w ASO zawołali 450 PLN. Więc odpuściłem i dokupiłem alarm, który włączyłem się w moduł komfortu , który jest nad bezpiecznikami. I teraz zamykam i otwieram pilotami od alarmu (za dużo mniejszą kasę).
Ktoś poprzednio pytał o wzornik - wklejam fotkę ( mój ma w środku pastylkę od immo)

kor1011
06-08-2009, 21:48
Wydaje mi się ze w tej wersji tez powinien być gdzieś moduł komfortu i czy np.: można by go podmienić na taki który ma funkcje zdalnego zamka z kluczykaU mnie ten moduł jest pod fotelem kierowcy.Jeśli można go zamienić na jakiś sterowany radiowo to załatwiło by sprawę.

stibi
10-08-2009, 22:17
Pod fotelem kierowcy komfort byl montowany tylko w wersji 1.