Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] tempomat - czy można dołożyć


maciekr7
30-07-2009, 11:33
Mam prośbę do kolegów z forum, którzy nie mają problemu poruszania się po niemieckim forum forda albo znają rozwiązanie problemu.

Mianowicie chodzi o dołożenie tempomatu do esia. Na pewno kierownicę trzeba wymienić ale co dalej.
Myślę, że może w Niemczech ktoś ten problem rozwiązał, bo serwis twierdzi że się nie da.
Jak słyszę, że się nie da to mi się słabo robi.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

tygrysex
30-07-2009, 13:32
Mam prośbę do kolegów z forum, którzy nie mają problemu poruszania się po niemieckim forum forda albo znają rozwiązanie problemu.

Mianowicie chodzi o dołożenie tempomatu do esia. Na pewno kierownicę trzeba wymienić ale co dalej.
Myślę, że może w Niemczech ktoś ten problem rozwiązał, bo serwis twierdzi że się nie da.
Jak słyszę, że się nie da to mi się słabo robi.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pisalem juz kiedys, ze na niemieckim klubie S-Maxa jakis koles sie zabral za to, ale byl wtedy w trakcie, wiec nie znam zakonczenia... wieczorkiem poszperam i napisze co z etgo wyszlo...

tygrysex
31-07-2009, 06:42
EDIT:

i poczytalem... z tego co wyczytalem i mam nadzieje, ze sie nie myle, to wychodzi, ze dolozenie tempomatu, to wcale nie taka trudna rzecz, wszystko zamyka sie w czterech rzeczach: dokupienie prawych i lewych klawiszy, dokupienie nowej wiazki kabli do kierownicy oraz przeprogramowanie/odblokowanie w ASO (najwidoczniej cala reszta to elektronika, ktora jest juz fabrycznie w Siach... cos na styl opcji podswietlania w starym Mondku "przegrody nogowej :D", gdzie poprostu brakowalo tylko zarowki)

- Sterowanie prawe: 6M2T-14K147-BG: 85 euro
- Sterowanie lewe: 6M2T-14K147-CH: 85 euro
- Nowa wiazka kabli: 45 euro (tu jest najwiekszy problem, bo podobno nie jest normalnie do kupienia, oni tam maja jakiegos znajomka... widocznie ma wtyki na serwisie i im zalatwia ta wiazke)
- Przeprogramowanie/odblokowanie kompa w ASO: 23 euro

Instrukcja graficzna: KLIK! (http://forum.s-max-club.de/index.php?s=&showtopic=1465&view=findpost&p=49882)

Chlopaki z forum.s-max-club.de, znow dali rade :D
Teraz tylko ciekawe, czy ktores ASO sie podejmie i ile wiecej trzeba bedzie zaplacic w porownaniu do naszych zachodnich braci ;) Kolo ktory robil calosc w ASO zaplacil okolo 500 euro

Chociaz wlasciwie majac ta wiazke, mozna to zrobic samemu (tak jak gosciu z instrukcji), wczesniej umawiajac sie w ASO czy dadza rade odplokowac kompa... tylko, zeby znow sie nie okazalo, ze ktos sie wykosztuje, pozaklada, a ASO sie i tak wypnie, bo nie beda wiedziec co i jak, chociaz wczesniej byli pewni swego - z nimi nigdy nic nie wiadomo ;)

loop_77
31-07-2009, 06:55
Też wczoraj przeglądałem niemieckie forum,chłopaki dobrze tam dają rade :)
Kupić te graty to nie problem,jedynie ta wiazka jak piszesz moze być kłopotliwa,
ale największym kłopotem będzie wizyta w naszym rodzimym ASO w celu przeprogramowania.
Czekamy na pierwszego odważnego,który się tego podejmie,ja powiem szczerze bym z chęcią też tempomacik dołozył :D

maciekr7
31-07-2009, 08:16
Wielkie dzięki tygrysex. Wszystko wydaje się logiczne, ale w serwisie łatwiej powiedzieć że się nie da.
Cisną się na usta inwektywy pod adresem ASO, w Skodzie nie ma problemu, w Peugocie nie ma problemu, a w Fordzie jest.
Mając jednak potwierdzenie z niemieckiego forum nie wymigają się tak łatwo.

loop_77
31-07-2009, 08:36
...Mając jednak potwierdzenie z niemieckiego forum nie wymigają się tak łatwo.

Żebyś się nie zdziwił :)

maciekr7
31-07-2009, 08:45
Żebyś się nie zdziwił :)

To już ich problem. Nie wiesz jakie są kulisy sprawy, ale to Ford ma problem 8).

tygrysex
31-07-2009, 08:49
To już ich problem. Nie wiesz jakie są kulisy sprawy, ale to Ford ma problem 8).

Co Ci zapomnieli tempomat zalozyc, miomo, ze go zamawiales?
Ja sralem w pory przy zamowieniu, wiadomo zle zmontuja = rabat lub walisz gdzie indziej (ale czas), na szczescie wszystko bylo ok + sie walneli i zamontowali 3 siedzenia w skorze, a zaplacilem za zwykle :D Takze od czasu do czasu, dobrze jest, ze partacza :P

maciekr7
31-07-2009, 09:09
Co Ci zapomnieli tempomat zalozyc, miomo, ze go zamawiales?
Ja sralem w pory przy zamowieniu, wiadomo zle zmontuja = rabat lub walisz gdzie indziej (ale czas), na szczescie wszystko bylo ok + sie walneli i zamontowali 3 siedzenia w skorze, a zaplacilem za zwykle :D Takze od czasu do czasu, dobrze jest, ze partacza :P

Zapomnieli zamontować pakietu Busines: czyli tempomat, radio Sony 6cd i BT.
Pisałem o tym w temacie z "automatyczną skrzynią".
Dlatego moje zetknięcie z Fordem mocno mnie irytuje.
Na razie na tym poprzestanę, ale jak się sprawa wyjaśni to chyba walnę tu jakiś osobny temacik.

Najbardziej jestem rozczarowany tym, że Ford nie podejmuje próby rozwiązania problemu, tylko próbuje się wykręcić.

loop_77
31-07-2009, 14:24
Po samodzielnym zamontowaniu klawiszy w kierownicy i odpowiedniej wiązki kabli trzeba zgłosić się do serwisu z informacją, że "tempomat nie działa". W ten sposób nic nie podejrzewający serwis weźmie sprawę w swoje ręce, sprawdzi, że wina jest po stronie oprogramowania i finalnie zmieni to oprogramowanie w taki sposób, żeby tempomat zadziałał ;)

Bardzo dobry pomysł :)
A oni nie mają w historii auta( w kompie) zapisane ,że wóz nie był fabrycznie wyposażony w tempomat ?

tygrysex
31-07-2009, 15:39
Bardzo dobry pomysł :)
A oni nie mają w historii auta( w kompie) zapisane ,że wóz nie był fabrycznie wyposażony w tempomat ?

Jak im sie bedzie chcialo sprawdzic... to maja, ale nie w kompie, a w chyba w systemie po numerze VIN...

maciekr7
26-08-2009, 16:16
odnośnie przełożenia wiązki to panuje psychoza w ASO, żeby ją przełożyć. Boją się tego, że samochód może szwankować po takiej wymianie. Ciekawe czy w fabryce też się boją montować różne wiązki ?

makos
26-08-2009, 20:42
A mój tempomat krzyczy z tylnego siedzenia gdy przekraczam 130. Jest bardzo czuły i gdy jest nawet w pozycji standby - to potrafi się samoczynnie włączyć i ostrzec kierowcę, że jedzie za szybko. Poza tym, mój tempomat nie pozwala mi "się wyrażać" w samochodzie, każe ściszyć CB i chciałby, żeby do celu dojechać bez używania hamulca i gazu, "ma być płynnie" (A ja lubię się wyrażać niepochlebnie o innych kierowcach, bo nikt nie jeździ lepiej niż ja !).
Ale jak mój tempomat wsiada do swojego Suzuki, to przy starcie fałduje asfalt i dziwi się, że w mieście Suzuki tak dużo pali...
Nie powininem jednak narzekać, bo poprzednia wersja mojego tempomatu, tj. teściomat, to jest dopiero...

Tak więc odpowiedź na pytanie w tytule " tempomat - czy można dołożyć" - odpowiem tak: nieraz by się chciało !

pozdro,

Makos

sproket
27-08-2009, 06:30
A mój tempomat krzyczy z tylnego siedzenia gdy przekraczam 130. Jest bardzo czuły i gdy jest nawet w pozycji standby - to potrafi się samoczynnie włączyć i ostrzec kierowcę, że jedzie za szybko. Poza tym, mój tempomat nie pozwala mi "się wyrażać" w samochodzie, każe ściszyć CB i chciałby, żeby do celu dojechać bez używania hamulca i gazu, "ma być płynnie" (A ja lubię się wyrażać niepochlebnie o innych kierowcach, bo nikt nie jeździ lepiej niż ja !).

No to mamy niemalże ten sam model tempomatu g:D. A kierowcy w maksiach to chyba sami dobrzy kierowcy, nie?:wink:

macgregor
31-08-2009, 15:57
No to mamy niemalże ten sam model tempomatu g:D. A kierowcy w maksiach to chyba sami dobrzy kierowcy, nie?:wink:

Rzekłbym najlepsi z najlepszych! ;-)

garet119
12-12-2009, 16:05
witam jestem posiadaczem s maxa 1,8 TDCI 125 km i chciałem sie poradzic czy jest mozliwosc zamontowania do niego tempomatu jezeli jest to jaki to jest koszt dzieki

tygrysex
12-12-2009, 17:48
Jest taka mozliwosc...

Ceny w Euro oraz numery katalogowe czesci:
-Przelaczniki kierownicy prawe: 6M2T-14K147-BG 85,-
-Przelaczniki kierownicy lewe: 6M2T-14K147-CH 85,-
-Wiazka kabli (niestety podobno niedostepna normalnie przez serwis, trzeba miec znajomosci) 45,-
-Przeprogramowanie kompa 23,-

Ceny oczywiscie moga sie sporo roznic, cala rozpiska zabrana z germanskiego klubu S-Max

Co do reszty potrzebnej aby miec tempomat, jest podobno w kazdym Siu... wiec potrzebujesz tylko to co wymienilem...

Tryann
28-01-2010, 11:19
Witam!

czy da się dołożyć tempomat do eSia?

Wiem ze w Alfie 156 wymienia sie tylko włączniki kierunków i wycieraczek świateł itd. przyłącza sie wtyczke i hula, tak samo w oplu bodajże Vectrze C....

czy istnieje taka możliwość w eSiu?

tygrysex
28-01-2010, 11:53
i poraz 200 na forum... chyba jakis rekord w powielajacych sie watkach :D
Bylo juz pare razy... da sie, a co potrzebne to poszukaj, pisalem pare razy ;)

A masz, zeby nie bylo, ze wujek zly...
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85888

piksmaj
02-02-2010, 10:08
wujek, nie oburzaj się bo sprawa nie jest taka prosta. Ludzie wracają do tematu bo tak naprawdę nie ma informacji że jakiś serwis w Polsce się podejmie dołożenia tempomatu. Powiem więcej gdyby miał pewność że serwis niemiecki się podejmie to chętnie bym tam pojechał i to zlecił.

arczi_75
02-02-2010, 10:14
Rozumiem kolegów, bo sam bym zrobił to samo czyli dołożył tempomat. Gdyby tylko się dało... Chciałem zamówić, ale moja żonka zaczęła obcinać to co ponoć niepotrzebne. Niby racja z tym tempomatem, ale jednak czasem wygoda i odpoczynek dla nóg :-D Nie mam złudzeń, że w Polsce żaden ASO się nie podejmie, no może nie nie podejmie ale nie zrobi tego prawidłowo. Już miałem doświadczenie z czujnikami ciśnienia w oponach - lipa.

piksmaj
05-02-2010, 16:17
Dostałem maila z serwisu w Kielcach, że w przypadku mojego e-Sia (Platinium X 2,0TDCi) byłoby to możliwe i będzie kosztować około 3000zł brutto :razz:

takitam
05-02-2010, 19:44
Dostałem maila z serwisu w Kielcach, że w przypadku mojego e-Sia (Platinium X 2,0TDCi) byłoby to możliwe i będzie kosztować około 3000zł brutto :razz:

300zł max za to, wolałbym za 300zł jechać w góry na dwa dni, a za 3000zł tydzień :619: a tak poważnie to w c-maxie nigdy nie włączyłem , teraz w kudze żone próbowałem namówić i skończyło się na głośnej wymianie słów , jazda z tempomatem 1-2km i od tej pory bezużyteczny , nie na nasze drogi, 2 pasy to za mało , odpuście sobie ten bajerek na kierownicy

krootki
05-02-2010, 20:18
300zł max za to, wolałbym za 300zł jechać w góry na dwa dni, a za 3000zł tydzień :619: a tak poważnie to w c-maxie nigdy nie włączyłem , teraz w kudze żone próbowałem namówić i skończyło się na głośnej wymianie słów , jazda z tempomatem 1-2km i od tej pory bezużyteczny , nie na nasze drogi, 2 pasy to za mało , odpuście sobie ten bajerek na kierownicy

Po naszych drogach to faktycznie bardzo ciężko byłoby korzystać z tempomatu, ale ja na przykład w zeszłym roku zrobiłem 5000 km po Europie i po tej trasie stwierdziłem, że kolejne auto na pewno musi mieć tempomat.

Do S-Maxa też bym dołożył, ale dla mnie chyba graniczą kwotą byłoby z 1500 zł... 3k to zdecydowanie za dużo.

ph71
05-02-2010, 22:13
nie na nasze drogi, 2 pasy to za mało , odpuście sobie ten bajerek na kierownicy

To moje drugie auto z tempomatem. Nie wyobrażam sobie już auta bez tego jak to nazwałeś "bajerku". Wcale nie potrzeba do tego dwóch pasów...
PS Tak przy okazji, przyspieszanie np ze 100km/h do powiedzmy 180 km/h (tu już raczej na drogach z dwoma pasami) z użyciem tempomatu trwa krócej niż normalnie. A miny mijanych... jak w reklamie - bezcenne.:D Ma się wrażenie, że auto jest szybsze niż normalnie. Oczywiście jeśli nauczymy auto, że ma szybko się zebrać... Może to brzmi dziwnie, ale mający ten "bajer", myślę, wiedzą o co chodzi...
Kto ma możliwość wyboru na etapie zamówienia, brać, brać i jeszcze raz brać...:569:
Jednocześnie zgadzam się, że montaż po czasie jest ekonomicznie trudny do zaakceptowania (kosztuje chyba razy dwa co przy zamówieniu).
O jazdach po Europie już nie wspomnę...

arczi_75
06-02-2010, 15:43
Przebitka dokładki w stosunku do fabryki jest podobna jak w przypadku gdy zapytałem jakie są koszty dołożenia rolet w drzwiach tylnych. Zakręciłem się podczas zamawiania samochodu i zorientowałem o braku rolet gdy Maksia już odbierałem. Wtedy uświadomiono mnie, że ich dołożenie to koszt ok. 1500 zł co mnie całkowicie odstraszyło, podobnie jak teraz wycena tempomatu - 3000 zł. Kosmos ale niestety takie są realia.

wit007
06-02-2010, 16:32
Zważywszy że części kosztują ok. 1000 zł (przeliczając z niemieckich) to 3 kzł to ostre przegięcie.

lukas1974
07-02-2010, 15:42
Tempomacik polecam nawet na polskich autostradach. W zimie na wakacje jechałem na A4 Wrocław-Kraków super wygoda. A zapewne w ciągu najbliższych paru lat powstanie więcej autostrad to wykorzystanie wzrośnie, nie mówiąc już wyprawach po Europie

krootki
07-02-2010, 20:20
Przebitka dokładki w stosunku do fabryki jest podobna jak w przypadku gdy zapytałem jakie są koszty dołożenia rolet w drzwiach tylnych. Zakręciłem się podczas zamawiania samochodu i zorientowałem o braku rolet gdy Maksia już odbierałem. Wtedy uświadomiono mnie, że ich dołożenie to koszt ok. 1500 zł co mnie całkowicie odstraszyło, podobnie jak teraz wycena tempomatu - 3000 zł. Kosmos ale niestety takie są realia.


Dokładnie miałem to samo. Nie zamówiłem rolet (koszt chyba 400 zł?) bo myślałem, że będę miał przyciemniane szyby. A okazało się, że w S-maxach po "mini fl" (w 2007) przyciemnianie szyb polegało na tym, że wszystkie są takie lekko niebieskawe (a nie tak jak wcześniej tylne boczne i tylna przyciemnione na czarno). No i potem też dowiadywałem się o możliwość zamontowania rolet - a tam trzeba masę rzeczy wymienić i też wyszło coś koło 1500 zł albo i nawet 2000 zł. Masakra.

PS. Przyciemniłem potem szyby i gra gitara ;)

Kayu
08-02-2010, 06:10
Dokładnie miałem to samo. Nie zamówiłem rolet (koszt chyba 400 zł?) bo myślałem, że będę miał przyciemniane szyby. A okazało się, że w S-maxach po "mini fl" (w 2007) przyciemnianie szyb polegało na tym, że wszystkie są takie lekko niebieskawe (a nie tak jak wcześniej tylne boczne i tylna przyciemnione na czarno).

To akurat nieprawda - mam samochód wyprodukowany w 2008 i jak najbardziej mam tylne szyby czarne.

No i potem też dowiadywałem się o możliwość zamontowania rolet - a tam trzeba masę rzeczy wymienić i też wyszło coś koło 1500 zł albo i nawet 2000 zł. Masakra.


Ta kwota wynika chyba z konieczności wymiany całych boczków w tylnych drzwiach, a nie dołożenia samych roletek.

krootki
08-02-2010, 07:01
To akurat nieprawda - mam samochód wyprodukowany w 2008 i jak najbardziej mam tylne szyby czarne.

To może były jakieś dwie różne opcje przyciemniania czy coś - faktem jest, że niezbyt dobrze zwróciłem na to uwagę i nie dostałem przyciemnianych szyb.



Ta kwota wynika chyba z konieczności wymiany całych boczków w tylnych drzwiach, a nie dołożenia samych roletek.

To przecież oczywiste - zdaję sobie z tego sprawę.

loop_77
08-02-2010, 10:37
To akurat nieprawda - mam samochód wyprodukowany w 2008 i jak najbardziej mam tylne szyby czarne.

Ja posiadam auto z 2009 roku i również mam tylne szybki przyciemniane,
ale było to dodatkową opcją i z tego co pamiętam kosztowało około 700-800 zł.
Fabrycznie są również przyciemniane,ale nie na czarno tylko pewnie na niebiesko albo zielono.
Co do rolet,cena za dołożenie w ASO jest powalająca.
Ja je mam ,ale dzieciak rzadko ich używa,wolałbym zamiast tego podgrzewane fotele,
których zwłaszcza teraz w mroźne dni brakuje :(

zan
08-02-2010, 19:51
,wolałbym zamiast tego podgrzewane fotele,
których zwłaszcza teraz w mroźne dni brakuje :(

z ostatnich badań "naukowców" wynika że podgrzewane fotele wpływaja negatywnie na męskośc :619:

wit007
08-02-2010, 20:50
z ostatnich badań "naukowców" wynika że podgrzewane fotele wpływaja negatywnie na męskośc :619:

Chyba raczej na płodność? Całkiem niezła metoda antykoncepcji ;)

trops30
15-11-2015, 17:37
Witam
czy ktoś wie jak można odblokować fabryczną maksymalną wartość ustawienia tempomatu (180 km/h) w s-max ?
pozdrawiam

tedi_k
15-11-2015, 21:20
Nie ma opcji. Zaprogramowane w sofcie PCM - nie wiadomo gdzie.

Kasiarz
06-03-2016, 14:02
Dzięki lekturze forum również moje autko wzbogaciło się o tempomat. Zwykły bo zwykły, ale zawsze.
Przyciski kupiłem z wiązką w idealnym stanie. W sumie to całość prezentuje się teraz jak nówka z fabryki :) a ponieważ dysponuję kablem zmiany w CCD zrobiłem sam. Pozdrawiam :)

tedi_k
06-03-2016, 20:15
... zmiany w CCD zrobiłem sam. ..:)
Gratulacje! :one:

leszcz
06-03-2016, 20:49
moje autko wzbogaciło się o tempomat
Dobry MOD a teraz kolejny czyli Convers+ trzeba dodać :) .... potem czujniki ciśnienia opon itd :one:
Gratki

Kasiarz
06-03-2016, 20:57
Dziękuję :)
Convers+, jak najbardziej, ale to już z Waszą pomocą. Na razie zbieram fundusze.

leszcz
06-03-2016, 21:35
Convers+, jak najbardziej, ale to już z Waszą pomocą
sam wymienisz jest p&p ... reszta to pikuś :one:

Kasiarz
06-03-2016, 22:22
Zamontować to nie problem, ale co z zaprogramowaniem? Temat licznika mam tylko liźnięty, i wiem tyle, że trzeba jakiś ruski soft do niego grywać. Zamontowałem np. nagrzewnicę PTC i chciałbym widzieć z jaką mocą grzeje. No i podobno wyskakują błędy ABS czy temu podobne...

leszcz
06-03-2016, 22:48
No i podobno wyskakują błędy ABS czy temu podobne...
eeeeeeee

Temat licznika mam tylko liźnięty, i wiem tyle, że trzeba jakiś ruski soft do niego grywać. Zamontowałem np. nagrzewnicę PTC i chciałbym widzieć z jaką mocą grzeje

Rosyjski :) zamontuj i możesz sobie jeździć a jak będziesz chciał wpadnij to się go ogra :) ,skoryguje przebieg na stan starego itd . NIe ma problemu . Zapraszam :one:

gregorete
05-02-2018, 12:06
Dzięki lekturze forum również moje autko wzbogaciło się o tempomat. Zwykły bo zwykły, ale zawsze.
Przyciski kupiłem z wiązką w idealnym stanie. W sumie to całość prezentuje się teraz jak nówka z fabryki :) a ponieważ dysponuję kablem zmiany w CCD zrobiłem sam. Pozdrawiam :)
CZESC
to potrzeba tylko przyciski wymienic przy kierownicy i wszystko dziala ?????czy kierownice tez trzeba wymienic
aaaaaa no i uruchomic oprogramowanie w aucie ??????

Stanleyku
05-02-2018, 12:11
Wystarczy wymienić przyciski, kierownica może zostać stara, trzeba też aktywować w komputerze auta.

totek2
05-02-2018, 13:13
Oczywiście musisz dobrać odpowiednie przyciski, jak masz przedlifta to z przedlifta z off na fole po lewej.

casian
12-05-2018, 05:35
Witam
Czy może mi ktoś nakreślić koszt dołożenia tempomatu do auta s-max, z robocizną? Mam auto na oku ale bez tempomatu i się zastanawiam ile by kosztowało takie dołożenie urządzenia.

AJU
12-05-2018, 06:14
Wszystko zależy za ile upolujesz kierownice/przyciski no i do kogoś w okolicy co ci to zaprogramuje, mysle ze koszt max 400zl. Mi wyszło 350 z tym iz kupilem kabel aby to ogarnąć.

casian
12-05-2018, 20:32
A w skład zestawu co dokładnie wchodzi? Rozumiem że kierownica multifunkcyjna, gdzie przeczytałem że instalacja ale jaka dokładnie to nie wiem, i trzeba zaprogramować to za pomocą komputera. Czy jeszcze coś ?

Parch
12-05-2018, 20:48
Jeszcze samochód by się przydał:619:

elmo_mc
13-05-2018, 06:20
Kłaniam się,
Czy mógłby ktoś zdradzić informację w którym miejscu i co wybrać w elmconfig aby tempomat aktywować?

AJU
13-05-2018, 12:19
W dziale mondeo bardzo obszerny temat wiec..

central configuration
Criuse Control zmienić na "with criuse control"

No i zapisać jak juz bawiłaś sie elmconfig* to bedziesz wiedział o co robić aby nie nabroic 😁

elmo_mc
13-05-2018, 14:12
Śliczne dzięki, programem już się trochę bawiłem więc teraz powinienem ogarnąć ��

Markyy38
13-05-2018, 14:25
Witam. Jest ktoś w Poznaniu lub w okolicy kto aktywuje tempomat w S-maxie 2008r, 2,0 TDCI ?
byłbym wdzięczny jakby ktoś udostępnił jakiś namiar.

AJU
13-05-2018, 15:50
Jeszcze pgrob z poznania

Markyy38
13-05-2018, 16:54
Jeszcze pgrob z poznania

Że jak ?

totek2
13-05-2018, 17:02
No że może zrobić pgrob

casian
14-05-2018, 20:32
a czy w okolicach Wałbrzycha, Świdnicy, ew. Wrocławia potrafi ktoś dołożyć tempomat i go aktywować ?

lsulima
15-05-2018, 06:09
Kolega Polarny we Wrocławiu i okolicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

casian
15-05-2018, 06:21
Kolega Polarny we Wrocławiu i okolicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dziękuje za informację.

elmo_mc
16-05-2018, 16:24
W dziale mondeo bardzo obszerny temat wiec..

central configuration
Criuse Control zmienić na "with criuse control"

No i zapisać jak juz bawiłaś sie elmconfig* to bedziesz wiedział o co robić aby nie nabroic 😁

Dzięki za pomoc :one: tempomat ogarnięty.

StStS
03-07-2018, 10:50
Potwierdzam, że dla kolegi Polarny tempomat to chwilunia zabawy - wszystko pięknie śmiga.

mariusz19750221
14-10-2020, 19:04
Witam. Mam prośbę. Kupiłem kierownicę razem z sterowaniem tempomatu i chciał bym z adaptować tempomat. I tu prośbą może ktoś krok po kroku napisać jak to zrobić lub udostępnić jakiś link do tej czynności. Przeprowadziłem wszystkimi sposobami procedurę adaptacji, oprócz adaptacji stop start bo tego nie mam i jakoś przyciski nie działają [emoji16]. Dodam że każda procedura kończy się sukcesem ale wyników nie widać [emoji17]
Auto to Ford s max 2.0 Diesel 140KM, 2006r. Program to forscan.
Z góry dziękuję za odpowiedzi [emoji846]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

mariusz19750221
14-10-2020, 19:33
Skończyłem przedchwila oglądać film na YouTube o podniesieniu mocy w s max. I procedura adaptacji jest taka że wchodzi się w BCMII wybiera się daną pozycję do adaptacji potwierdza i procedura zostaje ukończona ale potem trzeba wejść w PCM Module initialization/relearn from Central Configration i też przeprowadzić procedurę. Czy taką samą kolejność trzeba wykonać przy adaptacji tempomatu? Bo robiłem tylko BCMII i jak w temacie cisza na wyświetlaczu a przyciski tempomatu nie reagują.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Maciek1987
29-10-2020, 07:48
Witam, podepnę się pod temat. Od niedawna jestem posiadaczem S-maxa, niestety nie posiada on tempomatu. Zapoznałem się z tematem na forum, dokupiłem i podmieniłem klawisze sterowania tempomatem wraz z wiązką, pojechałem do gościa, który aktywował tempomat na kompie, lecz nadal nie działa. Moje pytanie brzmi, czy jeszcze o czymś zapomniałem? Z tego co mi powiedział fachowiec, to mam sprawdzić, czy taśma/zwijka airbagu jest taka sama w wersji bez tempomatu jak i z tempomatem to raz, a dwa, na kompie mu ponoć pokazuje, że 3 klawisze są jakby cały czas wciśnięte. Przyciski rozebrałem, wyczyściłem, chociaż wyglądały jak nowe, sprawdziłem miernikiem całą wiązkę i wszystko jest ok, wiec nie wiem gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny. Lewe klawisze są z przyciskiem off jakby co, bo gdzieś czytałem, że to też jest ważne. Pozdrawiam.

totek2
29-10-2020, 08:10
Jaki konkretnie błąd pokazuje komp?
Może coś nie tak aktywował, np limiter czy coś?
No i w sumie jakie masz guziki?

Maciek1987
29-10-2020, 08:35
Błędu ogólnie nie pokazuje. Wygląda jakby wszystko było ok z tego co mówił magik. najpierw aktywował, zrobiliśmy jadę próbną, ale nic, później ktoś doradził, że możliwe, że na 5 biegu dopiero się załączy, przejechaliśmy się, ale nic, później sprawdzał pedalierę i widzi pedał gazu normalnie i na koniec wynalazł gdzieś i pokazał, że 3 przyciski pokazują się cały czas na "on", ale nie wie które. Dodam, że sterowanie radiem i menu działa normalnie, a tych od tempomatu poza miernikiem nie mam jak sprawdzić, ale wyglądają jak nowe. Są czyściutkie ale i tak je oczyściłem. wiązka też ok. Klawisze zamówiłem używane. Lewa strona:AM2T-14K147-CJ, Data: 10/09/09, prawa: AM2T-14K147-EA, Data: 10/12/12

Bump:

mayak
29-10-2020, 08:38
pokazał, że 3 przyciski pokazują się cały czas na "on", ale nie wie które.
forscan pokazuje które są wciśnęte
może pomieszane są lewe klawisze z prawymi?

Maciek1987
29-10-2020, 08:45
Pomieszane? Nie rozumiem. Że wiązka z lewego podpięta do prawego? Raczej niemożliwe, bo jak wspomniałem sterowanie radiem i menu działa prawidłowo, z czego wnioskuję, że kostki są na swoich miejscach nie pozamieniane. Podświetlenie też ok.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/078f4b29c32c.jpg (https://naforum.zapodaj.net/078f4b29c32c.jpg.html)

Bump: https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f8197cc3d473.jpg (https://naforum.zapodaj.net/f8197cc3d473.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e65413d3d190.jpg (https://naforum.zapodaj.net/e65413d3d190.jpg.html)

Parch
29-10-2020, 09:32
Prawe przyciski AM2T-14K147-EA są do tempomatu z limiterem. Nie będą działać na pewno.
O to zapewne chodziło mayak, gdy pisał, że przyciski są "pomieszane". Prawe przyciski (piktogramy) do tempomatu bez limitera nie różnią się wizualnie od przycisków do tempomatu z limiterem. Dlatego trzeba uważać, co się kupuje.



Możesz wrzucić zdjęcie etykietki lewych przycisków?

Maciek1987
29-10-2020, 09:43
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ce9b72d74730.jpg (https://naforum.zapodaj.net/ce9b72d74730.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8a763108c8a0.jpg (https://naforum.zapodaj.net/8a763108c8a0.jpg.html)

Parch
29-10-2020, 09:46
Czyli lewe przyciski to 6M2T-14K147-CJ. Te są dobre dla Ciebie. Prawe do wymiany na "przedliftowe".


Kupowałeś te przyciski jako komplet?

Maciek1987
29-10-2020, 09:52
Tak, jako komplet. Zastanowiły mnie właśnie na początku różne daty, po porównaniu ze starymi, gdzie się zgadzał rok, ale myślałem, że to mało istotne. Czy to może być główną przyczyną nie działania tempomatu? I jakie oznaczenia mają mieć prawe klawisze?

Parch
29-10-2020, 09:57
To sprzedający się postarał, żeby Cię wprowadzić w błąd.
Starł nawet częściowo etykietę lewych przycisków.


Prawe przyciski mogą mieć numery np:
6M2T-14K147-D...

mayak
29-10-2020, 10:31
Prawe przyciski AM2T-14K147-EA są do tempomatu z limiterem. Nie będą działać na pewno.
O to zapewne chodziło @mayak , gdy pisał, że przyciski są "pomieszane".
tak, o to mi chodziło

Maciek1987
29-10-2020, 10:48
Czyli podsumowując prawy zestaw przycisków do wymiany? Rozumiem, że może to być główną przyczyną i po wymianie możliwe, że ruszy?

Parch
29-10-2020, 10:56
Po wyminie prawych przycisków na przedliftowe konfiguracja będzie prawidłowa.
Jeśli przyciski i wiązka będą sprawne, to tempomat musi wtedy zadziałać.

Maciek1987
29-10-2020, 11:14
Teraz jeszcze tylko pytanie czy wiązka jest przed liftowa, ale na metce jest 22/09/09, więc chyba tak. Najgorsze, że na alledrogo nie widzę przedliftowych przycisków. Ehh, miało być lekko, łatwo i przyjemnie :)

Antej
29-10-2020, 11:24
wiązka wyglada ze jest poliftowa
mam komplety przyciskow "przedlift" i "politft z limiterem" i wiazki przedlift
więc można to jakoś ogarnąć

jerry73
29-10-2020, 11:27
Najgorsze, że na alledrogo nie widzę przedliftowych przycisków.

Przycisków przedliftowych jest bardzo dużo na allegro. Ceny zaczynają sie już w pobliżu 100 zł za przyciski z kierownicą. Wiązka poliftowa pasuje do przedliftów bez żadnych modyfikacji.

Parch
29-10-2020, 11:29
Jeżeli nie była wymieniana kierownica (i poduszka) na poliftową, to wiązka nie ma znaczenia. Może być przedliftowa lub poliftowa.


EDIT: Jakbym dobrze poszukał w domowym "szrocie", to pewnie też bym znalazł prawe przyciski pasujące, więc z dostępnością nie jest tak źle

Maciek1987
29-10-2020, 11:33
Słucham propozycji w takim razie :) Odkupiłbym prawy zestaw klawiszy i ewentualnie wiązkę, jeżeli faktycznie moja jest z polifta.

Parch
29-10-2020, 11:35
Wiązkę przedliftową to ja mam na pewno. Tylko po co masz kupować dodatkowo wiązkę? Nawet jeśli masz poliftową (a po zdjęciach, na których fragmenty tej wiązki widać wygląda, że tak), to będzie ona działać.


W sprawie ewentualnego zakupu, to już kontaktuj się przez PW. Możesz sobie nawet wybrać "partnera" do negocjacji:D

Maciek1987
29-10-2020, 11:41
Ok, czyli wiązka powinna pasować, skoro tak mówicie. Nie chcę zaśmiecać tematu prywatnymi targami, dlatego też jeśli nie znajdę przycisków na własną rękę to wtedy będę szukał pomocy, a jeśli ktoś takowe posiada na zbyciu, bądź chce się może zamienić to prosiłbym o wiadomość :) Postaram się to ogarnąć jak najszybciej i zdam relację, a tymczasem bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.

Maciek1987
03-11-2020, 19:35
Witam ponownie. Dziękuję raz jeszcze za wszelką pomoc. Tempomat ruszył i działa bez zarzutu. :) Chciałem również podziękować Przemkowi, który śledził temat na forum i rozpoznał mnie na OLX :) oraz odsprzedał mi właściwe przyciski. Dzięki! ��

Parch
03-11-2020, 19:41
:one:
Tak z ciekawości - Przemek to osoba, od której kupiłeś "pomieszane" przyciski?

Maciek1987
03-11-2020, 19:58
Nie, przyciski kupiłem na allegro od firmy. To dwie różne osoby w każdym bądź razie

Parch
03-11-2020, 20:06
Ok. Czyli zgłosił się do Ciebie drugi "handlarz", co tylko potwierdza, że z dostępnością przycisków tempomatu do przedlifta wcale nie jest tak źle.:D


Najważniejsze, że wszystko działa.

czesiu89
28-03-2022, 14:58
Hej :)

Czy do S-Maxa 2006 (Individual) można dołożyć tempomat?
Nie mam converse+.
Podobno czujniki położenia gazu (sprzęgła?) są, więc w teorii się powinno dać wg mechanika. Czy ktoś przerabiał taki temat bez conversa?

mayak
28-03-2022, 15:03
tempomat nie ma NIC wspólnego z conversem i da się dołożyć do KAŻDEGO Smax/mondeo mk4

Antej
28-03-2022, 15:13
Nie mam converse+.

jeśli to do tego 2.5T to będzie ciężko kupić licznik
Na małym czerwonym nie będzie ikony tempomatu
Na C (dużym czerwonym) jest ikona włączonego tempomatu

Sam tempomat to klawisze i wiązka kierownicy, lub cała kierownica.
Zależy czy obecny stan kierownicy jeszcze cieszy oko.

czesiu89
28-03-2022, 15:46
Tak, do tego 2.5T.
Czym sie rozni maly czerwony od duzego czerwonego?

Wiazki FL beda pasowaly do tego z 2006?

mayak
28-03-2022, 15:48
Na małym wyswietlaczu w roczniku 2007 (ale diesel) wyświetlał się tempomat.
Na małym czerwonym to nie wyświetla się ogranicznik w polift diesel

czesiu89
28-03-2022, 15:52
Mam taki:
https://i.ibb.co/xXZ7Hxt/PXL-20220328-145033366.jpg (https://ibb.co/FmpDVRL)
hosted pl (https://pl.imgbb.com/)

Czy ten obsluzy tempomat?

Parch
28-03-2022, 16:49
Napisaji Ci już, że tempomat można dołożyć i będzie działał niezależnie od wersji licznika. Ty masz tzw. "duży czerwony", więc już nikt nie powinien marudzić. Kupuj "klawiszki" i dokładaj.

czesiu89
28-03-2022, 16:52
Super, dziekuje :)

To jeszcze tylko ponowie pytanie, czy wiazka + klawisze po FL beda dzialaly? Bo tylko takie na allegro widze.

Parch
28-03-2022, 17:24
Szukaj przycisków "przedliftowych".

mayak
28-03-2022, 23:19
pasują tylko takie klawisze, których lewy dolny ma napis 'OFF' (bywały takie przed i po lifcie)
jeśli chciałbyś wymieniać klawisze ORAZ kierownicę, to pasuje tylko przedliftowa kierownica (bo od jesieni 2009 zmieniło się mocowanie poduszki)

Parch
28-03-2022, 23:21
bywały takie przed i po lifcieDo poliftów były wstawiane przedliftowe przyciski. Tylko wiązka została zmieniona.