Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Domykanie się okien - pomocy


gwiazddka
05-08-2009, 19:38
Witam,

Mam pytanie czy da się zaprogramować centralny zamek tak aby po zamknięciu samochodu okienka się domykały - słyszałem od kumpla, że w Oplu to jest możliwe. Ja nie jestem eletromechanikiem dlatego piszę. Jeżeli jest to możliwe to czy jest opcja domykania tylko przy drugim ryglowaniu drzwi.
Dzięki z góry za info.

Pozdrawiam.

rad1de
05-08-2009, 19:40
jest opcja

rad1de
05-08-2009, 19:41
o ile się nie mylę gdzieś to było na forum

mch12
05-08-2009, 20:05
szukajka,szukajka,szukajka chyba wczoraj coś o tym było bardzo dokładnie opisane

mario13
05-08-2009, 20:12
Panie wklep instrukcje obslugi do MK3 i sobie poczytaj.Na forum jest( w szukajce)
A szyby zamyka sie albo otwiera przez przytrzymanie odpowiedniego guziora w pilocie.
Pozdro

cosmo80
05-08-2009, 22:03
Nalezy jeszcze dodac ze tylko poprawnie zaprogramowane szyby beda sie domykaly.
O programowaniu szyb szukajka prawde Ci powie.

Jack001
06-08-2009, 07:41
Panowie!
Kolega chyaba chce wiedzieć, czy uzbrajając alarm lub w inny sposób zamykając samochów (kluczyk, pilot), szyby automatycznie się zamkną!

Osobiście nie słyszałem o takim automatycznym domykaniu szyb.
Jeżeli się mylę, to chętnie zapoznam się z tą opcją. Byłaby bardzo przydatna. Taki sobie bajer.

Starwarrior
06-08-2009, 07:48
Wiemy że chce wiedzieć, ale tak jak przedmówcy mówili, zanim zakładasz nowy temat przeszukaj forum przy pomocy opcji "szukaj"
-po to ona jest...

Każde mondeo Mk3 to ma, wystarczy nacisnąć guzik zamykania 2gi raz zaraz po pierwszym i przytrzymać do momentu aż zaczną się zamykać. Przy otwieraniu podobnie, tyle że drugi raz trzeba przycisnąć i trzymać guzik od otwierania...:P

Przydatny ekstras, nawet szyberdach otwiera/zamyka razem z szybami...

Lothien
06-08-2009, 08:45
Każde mondeo Mk3 to ma, wystarczy nacisnąć guzik zamykania 2gi raz zaraz po pierwszym i przytrzymać do momentu aż zaczną się zamykać. Przy otwieraniu podobnie, tyle że drugi raz trzeba przycisnąć i trzymać guzik od otwierania...:P


Wydaje mi się, że autorowi topiku chodziło zupełnie o coś innego niż to co sugerujecie.
Miałem opla więc chyba domyślam się, że chodzi o funkcje, która zaraz po uzbrojeniu alarmu zamyka wszystkie okna (bez ponownego wciskania przycisku z kłódką i trzymania przez 3sek tego, że przycisku), wystarczy włączyć alarm i szybki się same zamykają i nijak ta funkcjonalność się ma do programowania szyb itp rzeczy, które opisywane są we wcześniejszych topikach.

Wydaje mi się, że takiej funkcjonalności nie ma (po prostu trzeba 2gi raz nacisnąć i przytrzymać przycisk) niczego innego nie udało mi się znaleźć.
Pozdrawiam

Jack001
06-08-2009, 11:36
No właśnie, to miałem na myśli co pisze Lothien. Nie ma czegoś takiego w mondkach!

Starwarrior
06-08-2009, 12:01
Proszę moderatora o skasowanie tego posta, zdublował mi się przez kłopoty z netem...

Starwarrior
06-08-2009, 12:01
moim zdaniem taki bajer jest nieprzydatny, bo czasami jak jest np. gorąco to chcę zostawić uchylone szyby i szyberdach(niektórzy muszą bo
mają np. psa w aucie), a z takim "bajerem" nie będzie to możliwe bo będzie mi ciągle zamykać...

mch12
11-08-2009, 06:31
na pewno można włączyć alarm z jednego guzika + domknięcie szyb, potrzebny jest elektryk i odpowiedni moduł z alarmem - miałem takie coś w eskorcie ale szybko zrezygnowałem bo jak były szyby zamknięte to centralka (moduł) i tak zawsze próbowała zamknąć i było słychać "jęczenie" w drzwiach - jeden silniczek mi padł... i to był powód odłączenia modułu - ogólnie nie polecam

darekdanusia
13-08-2009, 11:26
U mnie jak przycisne przycisk na pilocie to wszystkie szyby sie razem otwierają a gdy chce juz zamknąc to tylka lewa sie nie zamyka jaka moze byc tego przyczyna?

cosmo80
13-08-2009, 11:39
Przeczytaj na forum o programowaniu szyb. Tylko poprawnie zaprogramowane szyby beda sie otwieraly/zamykaly przy przytrzymaniu przycisku na pilocie. Kazda z szyb trzeba zaprogramowac oddzielnie.

darekdanusia
13-08-2009, 16:21
wie ktos jak mozna programowac szyby zeby sie otwieraly i zamykały przez dluzsze przytrzymanie pilota

mario13
13-08-2009, 16:33
wie ktos jak mozna programowac szyby zeby sie otwieraly i zamykały przez dluzsze przytrzymanie pilota
Szukajka se klania.:diabel2:Temat stary az nie chce sie pisac:?Albo instrukcja do MK3.:one: