Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Buczenie z przodu samochodu


slas
06-08-2009, 18:03
Witam

Mam problem z zawieszeniem z przodu konkretnie lewa strona. Objaw jest taki że czasem wszystko jest OK ale czasem w czasie jazdy na wprost słychać buczenie z lewego koła ewentualnie elementów zawieszenia. Wówczas po skręcie trochę w lewo lub w prawo objaw ten ustępuje. Wystarczy delikatny ruch w lewo lub w prawo. Podejrzewam że może klocki się źle układają ale to tylko moje domysły. Proszę o poradę

Wayne
06-08-2009, 18:55
Witaj.
Zalezy co rozumiesz przez "buczenie". Moim zdaniem buczenie oznacza buczenie lozyska w kole. Jesli ruszysz kierownica podczas jazdy i przestaje to moze cos w mocowaniu klockow hamulcowych?
Jezeli z jakiegos powodu spadla lub zerwala Ci sie sprezynka zabezpieczajaca klocki przed "luznym lataniem" to jak zacznie Ci buczec w czasie jazdy lekko nacisnij hamulec, tak zeby tylko lekko docisnac klocki do tarczy. Jesli przestanie to wiadomo, ze klocki maja luz i pewnie czegos brakuje przy ich mocowaniu. A nie obciera Ci czasami cos o kolo albo polos? Musisz wejsc pod auto i zobaczyc.
Najlepiej podnies jedna strone i pokrec energicznie kolem. Jesli to lozysko to bedziesz slyszal buczenie nawet podczas obracania reka. Musisz podniesc najpierw jedna strone, potem druga i bedziesz mial porownanie czy oba kola tak samo halasuja podczas obracania.
Przy okazji podniesionych kol przednich sprawdz czy nie masz luzow w zadna strone.
Powodzenia

czakilb
06-08-2009, 18:57
klocki to raczej nie, poniewaz klocki i tarcze poruszaja sie razem z kolem. sprawdz czy nie masz mokrego przegubu. ja bym na to obstawial.

Luk@s
06-08-2009, 20:52
Ja bym obstawiał łożysko piasty. Zużyte łożysko daje właśnie takie efekty w zależności od skrętu kół tz. raz buczy raz nie:)

slas
06-08-2009, 21:11
Dzięki, jutro zajrzę pod auto , przynajmniej wiem czego szukać