Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] problem z centralnym zamkiem w MK3 Mondeo


dgrabo1
07-08-2009, 09:41
Witam serdecznie. Panowie dopadła mnie kolejna bolączka w moim Mondziaku. A mianowicie, mam problem z centralnym zamkiem , podczas próby zamknięcia auta zdalnie kluczykiem słychać ryglowanie się tylnych drzwi i natychmiastowe i otwieranie w przednich drzwiach nie słychać żadnych odgłosów ryglowania (za pomocą pilota funkcja zamykania i otwierania nie działa). . Dodam że za pomocą kluczyka zamykam i otwieram wszystkie drzwi.
Ostatnio zauważyłem taki dziwny objaw kiedy jeszcze centralny z pilota dział, że podczas otwierania samochodu , drzwi kierowy się nie otwierały, musiałem je otworzyć od środka, pozostałe 3 szt OK.

pozdro dgrabo1

Mariusz
07-08-2009, 10:09
Podejrzewam, że coś nie tak z siłownikiem "matką" w drzwiach kierowcy. Musisz rozebrać boczek od środka i dobrać się do siłownika, sprawdzić, czy coś się nie obluzowało, czy działa mikrowyłącznik itp. A jeśli nie podejmujesz się tego wyzwania, to podjechać gdzie montują autoalarmy, centralne zamki.
Powodzenia i pozdrawiam!

dgrabo1
07-08-2009, 10:19
dziękuję kolego za sugestię, jak możesz to podpowiedz mi gdzie znajduje się ten mikrowyłacznik??

Mariusz
07-08-2009, 10:25
W samym siłowniku. Do niego dochodzi (siłownika) wiązka kabli z wtyczką, na pewno go zlokalizujesz.
Coś takiego: http://moto.allegro.pl/item706178044_zamek_drzwi_centralny_ford_mondeo_mk _3_2002_rok.html

dgrabo1
07-08-2009, 10:35
W samym siłowniku. Do niego dochodzi (siłownika) wiązka kabli z wtyczką, na pewno go zlokalizujesz.


dzięki serdeczne dla kolegi