Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] komputer pokladowy i zuzycie paliwa


puniu
11-08-2009, 06:18
koledzy wytlumaczcie mi jak to jest
mamy w firmie sluzbowe mondeo
czasami jak nim jade to widze na wyswietlaczu ze srednie spalanie wynosi 7,3l
niestety wskazania ilosci paliwa w zbiorniku nie sa tak optymistyczne - wedlug przejechanych km powinno byc ponad polowa baku a tu do polowy sporo brakuje
i teraz tak - czy wskazania komputputera sa w miare dokladne, ewentualnie co moze byc odpowiedzialene za spalanie takiej ilosci ropy bo wedlug tankowania jest to prawie 11l w miescie
autko ma silnik 2l tdci

bufetowo
11-08-2009, 07:27
Mi w automacie też pokazuje 7.5 l, co jest wartością zaniżoną. Na moje oko rzeczywiste spalanie jest na poziomie ok 9l. Komputer zaniża, pewnie aby lepiej wyglądało.

jvc
11-08-2009, 07:38
Wszystko zalezy na jaki egzemplarz trafisz, jednemu oszukuje mniej drugiemu bardziej, było już na forum o tym parę razy, generalnie komp zaniża ,u mnie np 1-1,5 L/100km ,a czemu się tak dzieje to chyba nikt nie wie. Obliczaniu średniej na pewno nie służą krótkie odcinki i ostra jazda lub wielu kierowców z różnym stylem jazdy. Jadąc na trasie przekłamania sa mniejsze , no ,ale jak piszesz że 11 litrów to ktoś mu daje w palnik nieźle ;) Co do rezerwy, to mniej więcej po zapaleniu lampki masz około 7-8 litrów w baku więc do stacji dojedziesz :)

marctwain
11-08-2009, 08:01
na wyswietlaczu ze srednie spalanie wynosi 7,3l
niestety wskazania ilosci paliwa w zbiorniku nie sa tak optymistyczne - wedlug przejechanych km powinno byc ponad polowa baku a tu do polowy sporo brakuje
i teraz tak - czy wskazania komputputera sa w miare dokladne, ewentualnie co moze byc odpowiedzialene za spalanie takiej ilosci ropy bo wedlug tankowania jest to prawie 11l w miescie
autko ma silnik 2l tdci

W moim mk3 2 tdci z 2005 komp w mieście pokazuje 6,8 a po przeliczeniu " na piechotę" wychodzi 8,5. Oszukuje, kwestia tylko komu więcej a komu mniej:)

trtami
11-08-2009, 09:59
W moim mk3 2 tdci z 2005 komp w mieście pokazuje 6,8 a po przeliczeniu " na piechotę" wychodzi 8,5. Oszukuje, kwestia tylko komu więcej a komu mniej:)



Słusznie JVC zauwazyl ze błąd wskazania jest tym wiekszy im bardziej rożnorodna trasa
tzn na krotkich odcinkach i w miescie blad bedzie wiekszy anizeli podczas jazdy ze stala predkoscia na dlugim odcinku

ernestpierwszy
11-08-2009, 13:09
Komputer pokazuje średnie spalanie z całego przebiegu. Wg mnie stąd są te pozorne przekłamania. Raz jadę autostradą 2h z prędkością 110 (6l/100) a raz 2 h w korku po mieście 15 km/h (10l/100) więc spalanie średnie będzie "zawyżone na trasie" do (6+10)/2=8 l/100 przez miejski korek lub "zaniżone w mieście" przez oszczędną trasę. Średnie to średnie a nie dokładne. Zależy od punktu widzenia:)
Chcecie mieć dokładne spalanie na baku to tylko metoda pod korek potem wyjechanie do rezerwy i dzielenie litrów przez kilometry. To też jest średnie z jednego baku:).

jvc
11-08-2009, 13:16
Ja tak robię za każdym razem i zawsze mi się nie zgadza z kompem ,rozumiem 0,2-0,5 litra ,ale 1-1,5 to już trochę przesada :)

adam131
12-08-2009, 00:07
A mój komp zawyża. Tak od 0,6 do 1,2 l/100. Żeby go dokładnie sprawdzić proponuję po tankowaniu wykasować średnie spalanie i niech liczy od nowa. Ja trzy razy zerowałem wskazania i zawsze mi zawyża w stosunku do kalkulatora.

mario13
12-08-2009, 06:19
Widze,ze Ford zmienil model ale juz na kompa zabraklo kaski :one:

puniu
12-08-2009, 06:48
dzieki koledzy za wszystkie wypowiedzi
okazalo sie ze glowny kierowca w ostatnim czasie nie pamietal/nie wiedzial o koniecznosci "czyszczenia" DPF
autko pojezdzilo troche na wysokich obrotach i juz znacznie lepiej jest

xray666
14-08-2009, 11:17
witajcie,

ja chyba mam szczęście, bo komputer idealnie pokazuje średnie spalanie.
W tej chwili mam rzeczywiste 9.79, a na wskazaniu jest 9.8. Śledzę to od nowości i jak na razie największy błąd był na poziomie 0.05, czyli przyjmuję, że zaokrągla do 1 cyfry po przecinku.

Kipa
27-08-2009, 19:35
Ja nie narzekam, są pewnw różnice zarówno w górę jak i w dół, ale mogę je uznać za dopuszczalne.
Poza tym każdy dystrybutor inaczej odbije i raz wlejemy więcej a raz mniej, mimo że wydaje się nam, że zatankowaliśmy pod korek.
Klikając moją sygnaturkę spalania można porównać wskazania kompa i wyliczenia.
Oczywiście po zatankowaniu pod korek obowiązkowo, należy w tym momencie skasować komputer, aby można było cokolwiek porównywać. Przyznaję, że na początku kasowałem jak mi się przypomniało po ujechaniu kilku kilometrów od stacji, co też powoduje różnice w wyniku.

kosa666
27-08-2009, 20:41
Ja nie narzekam, są pewnw różnice zarówno w górę jak i w dół, ale mogę je uznać za dopuszczalne.
Poza tym każdy dystrybutor inaczej odbije i raz wlejemy więcej a raz mniej, mimo że wydaje się nam, że zatankowaliśmy pod korek.
Klikając moją sygnaturkę spalania można porównać wskazania kompa i wyliczenia.
Oczywiście po zatankowaniu pod korek obowiązkowo, należy w tym momencie skasować komputer, aby można było cokolwiek porównywać. Przyznaję, że na początku kasowałem jak mi się przypomniało po ujechaniu kilku kilometrów od stacji, co też powoduje różnice w wyniku.

Chciałem potwierdzieć. u mnie wygląda dokłądnie tak samo: czyli dość dokładnie, niewielkie równicy wynikajacy chyba z róznego odbijania pistoletów. I rzeczywiście bardzo ważne to kasowania komputera przy tankowaniu, bo po 50 km to już będzie d...a


Pozdro

Spiller
27-08-2009, 22:14
u mnie również bardzo dokładny