Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Czy to pompa wtryskowa dodatkowo rozrusznik


NOREK_KRAKOW
12-08-2009, 21:20
Witam jestem nowy na forum posiadam mondziaka MK3 2.0 TDDI z 2001r. Autko fajnie sie sprawowalo a tu lipa wiec tak od jakiegos czasu fordzik mial problem po postoju calonocnym z odpaleniem krecilem rozrusznikiem i krecilem jak juz sie udalo to autko super smigalo i nawet jesli go zgasilem w tej samej chwili to juz normalnie odpalat i tu pytanie czy paliwko moze mu schodzic i pompa wtryskowa sie konczy a dzis rano juz lipa krece krece a tu nic juz rozrusznik chyba sie skonczyl bo jak juz przekrece zaplon to resetuje sie komp i wskazuwki na max sie wychylaja co o tym myslicie pozdrawiam . Dodam ze zadnych bledow nie pokazywal wczesniej a jutro wykrecam ten rozrusznik :-)

motorek26
12-08-2009, 22:15
myślę że najpierw naładuj akumulator sprawdź ładowanie a z odpalaniem to sprawdź świece żarowe

NOREK_KRAKOW
13-08-2009, 11:39
Własnie akumulator jest w 100% sprawny dzis dostalem rozrusznik i wyciagam stary zobaczymy co bedzie a ta pompa wtryskowa moze tak nie trzymac paliwa ??

NOREK_KRAKOW
13-08-2009, 17:24
myślę że najpierw naładuj akumulator sprawdź ładowanie a z odpalaniem to sprawdź świece żarowe

Wiec tak rozrusznik zmieniony autko kreci ale nie odpala paliwko leci mam pytanko co sadzicie o tym ze imobilaizer cos wariuje i slyszalem ze jakies czujnik moze walnac i lipa nie odpali czujnik polozenia walu lub czujnik temperatury co o tym myslicie ??


Mam jeszcze pytanko czy moge go szarpnac na linie i odpalac na 3 biegu dzieki za szybka reakcje
Jeszcze jedno pytanko gdzie w krakowie jest jakis dobry i tani mech z kompem do forda pozdrawiam

NOREK_KRAKOW
13-08-2009, 22:00
Wiec tak rozrusznik zmieniony autko kreci ale nie odpala paliwko leci mam pytanko co sadzicie o tym ze imobilaizer cos wariuje i slyszalem ze jakies czujnik moze walnac i lipa nie odpali czujnik polozenia walu lub czujnik temperatury co o tym myslicie ??


Mam jeszcze pytanko czy moge go szarpnac na linie i odpalac na 3 biegu dzieki za szybka reakcje
Jeszcze jedno pytanko gdzie w krakowie jest jakis dobry i tani mech z kompem do forda pozdrawiam


Klubowicze zadnych sugesti pomyslow ????

radek1977
14-08-2009, 07:43
Witam
Jeżeli lampka od immobilaizera nie miga jakoś dziwnie a podczas kręcenia gaśnie to raczej imobilaizer jest ok jeżeli masz dodatkowy alarm to może on ci coś odcina sprawdź jescze świece żarowe.
A co do odpalenia klekota z linki to raczej nie polecam (nie wiem jakie moga być skutki ale wszyscy mi tego odradzali)

NOREK_KRAKOW
17-08-2009, 08:19
Witam
Jeżeli lampka od immobilaizera nie miga jakoś dziwnie a podczas kręcenia gaśnie to raczej imobilaizer jest ok jeżeli masz dodatkowy alarm to może on ci coś odcina sprawdź jescze świece żarowe.
A co do odpalenia klekota z linki to raczej nie polecam (nie wiem jakie moga być skutki ale wszyscy mi tego odradzali)

Kolego immo ma lampke w zegarku ?? jesli tak to gasnie tak jak wszystkie kontrolki ma m jeszcze pytanko jesli jest blad na komputerze czy tez takie zeczy moga sie dziac ??

wojtekjanus
17-08-2009, 10:08
Z tym zakazem odpalania z holu to już jakaś paranoja się zrobiła. Można odpalać z holu, problem w tym, aby nie odbywało się to np. z 1-go lub 2-go biegu przy szybkości rzędu 50km/godz. - zwłaszcza zimą w mróz.
Jeżeli bedziemy odpalać z holu z trzeciego biegu przy predkości 15km/godz, to odpalany silnik będzie miał obroty zbliżone do obrotów, jakie ma przy kręceniu rozrusznikiem - nic złego się nie stanie. W końcu rozrusznik kręci kołem zamachowym, odpalając z holu i puszczając sprzęgło także kręcimy kołem zamachowym.

Jeżeli spróbujemy odpalać na holu z jedynki, holując auto 30-40km/godz i jeszcze zimą, to odpalany silnik dostanie zdrowego kopa i wejdzie na obroty, grożące poważną awarią - ale na głupotę nie ma lekarstwa...

NOREK_KRAKOW
17-08-2009, 14:59
Wiec tak odlaczylem aku na jakas godzinke zakrecam a tu niespodzianka autko odpalilo normalnie smiga wszystko wporzadku i tu pytanie czy w kompie moga byc bledy i takie zeczy sie dzieja ?? a pozatym czy komp zapisuje te bledy bo jesli je wczyta spowrotem to lipa i auto nie odpali ??????
Koledzy jesli mam walniety np czujnik polozenia walka to jak podjade na kompa to mi to wyjdzie ???

NOREK_KRAKOW
22-08-2009, 08:58
wiec tak odlaczylem aku na jakas godzinke zakrecam a tu niespodzianka autko odpalilo normalnie smiga wszystko wporzadku i tu pytanie czy w kompie moga byc bledy i takie zeczy sie dzieja ?? A pozatym czy komp zapisuje te bledy bo jesli je wczyta spowrotem to lipa i auto nie odpali ??????
Koledzy jesli mam walniety np czujnik polozenia walka to jak podjade na kompa to mi to wyjdzie ???



koledzy zadnych sugesti ???