Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] czy ktoś kiedyś malował w tym kolorze


djkwlk
12-08-2009, 22:41
Witam. Mam mondeo mk2 1997r w kolorze srebrnym metalik. Czy jakbym pomalował same drzwi to czy będzie różnica w kolorze czy da się dobrać tak lakier, żeby nie było widać różnicy (dużej)? Słyszałem, że ten kolor mondków jest ciężko dobrać i że praktycznie zawsze widać różnice. Czy to prawda? Malował ktoś kiedyś takie mondeo? Na jakiej zasadzie przebiega dobieranie koloru komputerowo?

jagrall
12-08-2009, 22:49
w 12 letnim aucie nie dobierzesz idealnie fabrycznego koloru, zawsze troche wyblaknie. ja do swojego dobierałem u gościa z wzronikiem na tzw oko i dobrał mi idealnie

wojoo
12-08-2009, 22:50
w 12 letnim aucie nie dobierzesz idealnie fabrycznego koloru, zawsze troche wyblaknie. ja do swojego dobierałem u gościa z wzronikiem na tzw oko i dobrał mi idealnie

co innego jest dobrac ciemny kolor a co innego jasny ;)

Starwarrior
12-08-2009, 22:54
srebrny to najgorszy kolor do dobrania... niestety, albo się uda, albo nie...

dempsej
13-08-2009, 07:22
Witam,
ja miałem lakierowaną maskę silnika, zderzak, i błotnik po sarnach :D i koleś mi tak dobrał kolor, że z lupą trzeba byłoby szukać różnic PROFESJONALNIE to zrobił. No ale facet który dobierał mi kolor od 20 lat siedzi w farbach. Robił to na podstawie numeru lakieru a następnie sprawdzał komputerowo na podstawie kawałka ze zderzaka. Dodatkowo zrobił mi lakier w sztyfcie na drobne rysy i już nie raz stosowałem i ani śladu po wypolerowaniu.


Pozdrawiam

Pinki
13-08-2009, 07:33
ze srebrem to nie łatwa sprawa i lakiernik musi sie postarać
ale jak się postara to oczywiście jest do zrobienia :)

djkwlk
13-08-2009, 16:59
kolego dempsej jaki masz kolor tego samochodu?:) i jeszcze mam pytanie ile zapłaciłeś za tą farbę? Robił ci też blacharkę czy sam się tym zajmowałeś?

dempsej
13-08-2009, 18:09
Kolor srebrny metalik. Pierwszy raz robił mi z ubezpieczenia wiec nawet nie wnikałem ile lakier ile części i robocizna wszystko razem wyszło 3.600,- ale w tym była jeszcze chłodnica klimatyzacji, halogeny przeciwmgielne, grill, osłona pod zderzak oraz dolne wzmocnienie zderzaka (czarny pas). Za drugim razem dosłownie 2 miesiące temu po kolejnej sarnie stwierdziłem, że nie będę zgłaszał szkody bo zejdę ze zniżkami AC do zera :/ połamał się tylko zderzak. I jeśli chodzi o nowy zderzak lakier i polakierowanie zapłaciłem u niego 300,- Zderzak wymieniałem sam.

pozdrawiam