Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] szarpanie przy zimnym silniku


bertland
13-08-2009, 13:54
Witam, mam problem z nowo zakupionym Fordem Mondeo rocznik 93 z silnikiem 1,6 16V. Mianowicie obecnie przy zimnym silniku w czasie jazdy szarpie do momentu zagrzania się silnika, czyli po przejechaniu 1 km wszystko wraca do normy. Boję się zimy i nie mam pojęcia co to może być. Przewody i świece wymienione. Proszę o poradę za co z góry dziękuję

darczęty
14-08-2009, 20:45
witam kolege to ze szarpie gdy jest zimny to będzie silniczek krokowy od benzyny gdyż nie ma ssania i autko szarpie.pozdrawiam.

bertland
16-08-2009, 14:53
ale silniczek krokowy jest od obrotów, gdyby był walnięty to obroty falowałyby cały czas, a co dziwne gdy odlączyłem kostkę od przepływki to obroty wzrosły i nie szarpał. Ja myślę że on ma ssanie elektroniczne i coś tam będzie z tym ssaniem. Ale jak się do tego zabrać??

gabrysia1
16-08-2009, 19:17
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale u mnie tak się zaczeło, potem nawet na ciepłym silniku było szarpanie okazało się że jak przestawiłem odstęp elektrod na świecach na 0,8mm to przestał szarpac i nabrał życia silniczek.

bertland
23-08-2009, 21:33
mój mechanik odkręcił denko przy przepływomierzu i poszedł z nim do garażu. Wrócił po 3 minutach i zakręcił. Na drugi dzień silnik zimny i nie szarpie . Problem rozwiązany. Silnik krokowy ma więcej wspólnego z obrotami a nie z szarpaniem.