Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Dziwne zochowanie przy hamowaniu


Rainsong
14-08-2009, 07:45
Witam. Mam dziwny objaw. Jak jadę np 90 km/h przypuśćmy na 5 biegu i zacznę gwałtownie hamować to podczas tego hamowania auto wpada w lekkie wibracje czy coś podobnego objawia się to lekkim trzęsieniem które widać na jako drganie deski rozdzielczej a potem wraz z obniżającą się prędkością cały efekt przechodzi na tył do klapy bagażnika (kombi) gdzie owa klapa zatrzeszczy. Wiem że opisałem to dziwnie ale tak to dokładnie wygląda. Dodam że jeżdżę na leciwych oponach, które są już łyse. Czy może to być właśnie wina opon albo złego wyważenia kół? Dodam że na trasie powyżej 140km/h też występują lekkie drgania kokpitu. Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Rainsong
14-08-2009, 16:02
Nikt nie ma pomysłu co to może być?

gonzek
14-08-2009, 16:38
zapewne jakieś nierówności zużytej opony, ewentualnie łożysko lub geometria,. wymieniałeś coś w zawieszeniu ostatnio?

wojtekcichy
14-08-2009, 16:54
U mnie tak było jak tarcze były krzywe.

jakob61
14-08-2009, 17:14
Witam.
Wibracje w czasie hamowania... to wada ukladu hamulcowego / krzywe tarcze/, a być moze takze stan układu kierowniczego i zawieszenia .
W czasie jazdy?... winne pewnie są opony.
Jednym słowem trzeba przy tym podłubać i znależć przyczynę , osobiście zaczął bym od szarpaka i sprawdzania układu kierowniczego oraz zawieszeń i wyeliminowania ewentualnych usterek

michu21
14-08-2009, 17:21
Hey, miałem taki sam porblem, z predkości 140km/h hamowanie to było masakra, chciało cały kokpit wyrwać. Mechanik przetoczył mi tarcze i jest OK minęło wszystko, ale powiedział, że brembo to mogło być pudełko a nie tarcza.....

bary
14-08-2009, 17:22
1. Wymienić opony.
2. Sprawdzić zawieszenie.
3. Sprawdzić stan tarcz hamulcowych.

wojtekjanus
14-08-2009, 17:32
O wiele częściej od tarcz winne są zowalizowane bębny tylnych kół.
Łatwo sprawdzić: przy tej prędkości, przy której pojawiają się wibracje, przyhamuj ręcznym (na suchej drodze - dla bezpieczeństwa). Jeżeli nic się nie pojawi, to winny jest przód (tarcze), sprawdź też - jak radzą koledzy - opony.