Zobacz pełną wersję : problem z cb radiem w fordzie ranger


wawo
16-08-2009, 12:12
zamontowałem cb radio w fordzie ranger president jonyi 2 mam straszne problemy z zakłuceniami jak trzymam noge na gazie to nic zagłusza jest poprowadzone osobne zasilanie z pod akumulatora ale to nic nie dalo moze ma ktos jakis pomysł

wawo
16-08-2009, 12:16
mam problem z cb radiem straszne zakłucenia jk dodaje gazu moze ktos cos pomóc

maluch
16-08-2009, 14:50
Ja mam podpięte pod zapalniczkę jedno z najtańszych CB na rynku i nic mi nie zakłóca. Kup może jakiś filtr: http://www.allegro.pl/item711627068_filtr_przeciwzakloceniowy_do_cb_radi o_hurtownia.html
To jest pierwsza z brzegu aukcja, więc nie wiem czy akurat ten jest coś wart.
PS spróbuj podpiąć się pod jedno z gniazd zapalniczki i zobacz czy też masz zakłócenia.

kumacha85
17-08-2009, 09:12
Ja też mam w zapalniczce i jest ok, a filtr to dobry pomysł, tylko nie poradzę który, bo się na tym nie znam.

skorsky
17-08-2009, 11:18
mam TTI880 podłączone do gniazda zapalniczki z anteną Midland PC-6 zamontowaną na stałe na tylnym pałąku i wszystko działa bez zarzutu (żadnych zakłóceń)

wczesniej miałem to samo radio z anteną magnetyczną na dachu i zbierało wszystkie zakłocenia z samochodu (centralny; wycieraczki; silnik a raczej alternator itp.)

maluch
17-08-2009, 17:04
zamontowaną na stałe na tylnym pałąku i wszystko działa bez zarzutu (żadnych zakłóceń)
Mógłbym prosić o fotkę, jak to zamontowałeś? Kombinowałem już z jakimiś blaszkami i wstępną wizję mam. Z chęcią bym jednak zobaczył jak to wygląda u Ciebie.

margrabi
18-08-2009, 05:45
Podobno najgorzej "sieją" piezoelektryczne elementy we wtryskach - co objawia się burczeniem "równo z silnikiem". Testowałem kilka radyjek w swoim Rangerze i najlepiej sprawuje się TTI880 - ma najmocniejszy filtr ANL i wycina najwięcej śmieci z eteru. Bez różnicy czy z zapalniczki czy (nawet) z osobnego aku. Antenka magnetyczna, niewielkie zakłócenia się przebijają, ale ogólnie daje radę. President wylądował w Honekerze, Unidena dostał kolega ...

wawo
23-08-2009, 18:53
o zamówie to radyjko i zobaczymy

wawo
27-08-2009, 20:45
mam jeszcze jedno pytanie gdzie montujecie radio w rangerze bo brak w nim na nie miejsca

maluch
28-08-2009, 17:01
o zamówie to radyjko i zobaczymy
Masz bardzo dobre radio, nie kupuj innego, tylko zainwestuj najpierw w dobry filtr.
Jeżeli chodzi o miejsce na CB to u mnie leży w tej podświetlanej wnęce.

skorsky
01-09-2009, 07:04
Dla MALUCHA i dla WAWO

fotki zamontowania anteny i radia
taka radosna twórczość (prowizorka) ale jak to prowizorka działa i sprawdza się świetnie.
Antena zamontowana na pałąku w otworze fabrycznym (troszku rozwierconym).
Stoi trochę skośnie do osi wzdłużnej samochodu - ale w niczym to nie przeszkadza.
Radio zamontowane do fabrycznej śruby trzymającej plastikowy tunel dźwigni zmiany biegów.

maluch
02-09-2009, 15:57
Wielkie dzięki.
PS tak patrzę na moją tanią antenę i chyba muszę zainwestować w coś droższego bo nie widzę opcji jak miałbym z mojej pozbyć się magnesu i gdzie tam później kabel do niej przytwierdzić, jak już magnesu nie będzie.

robroy67
02-09-2009, 16:07
do kasacji

robroy67
02-09-2009, 16:09
Pierwsze i najważniejsze-podłączcie bezpośrednio do ako,a nie pod żadną zapalniczkę.Po drugie najpierw sprawdzić któredy wchodzą zakłócenia,czy poprzez insatalację czy przez antenę.Jeśli poprzez insalacje to mogą pomóc filtry,ale te z allegro raczej nic nie dadzą.Musiałby to próbowac robić ktoś kto sie zna na tym i dobierać parametry podzespołów do konkretnego przypadku a i tak efekt niewiadomy.Jeśli filtry nic nie dadzą lub jeśli zakłócenia włażą przez antene to nie pozostaje nic innego jak zlokalizować co "sieje" i odkłócić dany element(alternator,pompka spryskiwacza,podnoszenie szyb czy co tam zakłóca).Co do wtrysków..kolega ma rację tyle,że na to raczej nie ma rady,niektóre silniki już tak mają.W takim razie wyjściem bedzie zmiana radia z lepszymi filtrami,najlepiej sprawdzić bezpośrednio u sprzedawcy i wybrać takie ktore w danym samochodzie pracuje najlepiej (stary Herbert a z nowych Yosan mają jedne z lepszych filtrów)

ps


tak patrzę na moją tanią antenę i chyba muszę zainwestować w coś droższego bo nie widzę opcji jak miałbym z mojej pozbyć się magnesu i gdzie tam później kabel do niej przytwierdzić, jak już magnesu nie będzie.
Bo takiej opcji nie ma

maluch
02-09-2009, 19:38
Faktycznie, przejrzałem Allegro i widzę, że muszę zainwestować w nową antenkę, bo raczej mojej starej na stałe nie przytwierdzę.