Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Silnik gaśnie gdy jest zimny


RAFire
18-08-2009, 09:00
Witam Serdecznie,

Kiedyś już wspominałem o problemie w moim Mondeo MKII 1.8 16v .Sytuacja się poprawiła jednakże do czasu. Dlatego zwracam się ponownie o rady.Znalazłem wiele postów na ten temat, ale brak konkretnego rozwiązania opisanej sytuacji. Po odpaleniu silnika po jednodniowym postoju , a szczególnie deszczu zaczyna się nierówna jego praca.Po dodaniu gazu obroty spadają do 500 a często też silnik gaśnie. Czuć również dziwny zapach spalin.Po ponownym odpaleniu obroty się normują ale auto jest słabe i czasami słychać klekot zaworów tak jakby nie palił na wszystkie cylindry.przewody wymienione miesiąc temu.Świece też. Krokowiec wyczyszony.Sonda ok.Sprawdzony na komputerze i wszystko jest w porządku,więc skąd te objawy.Zauważyłem jednak w pobliżu cewki zapłonowej lekko niebieską łunę prądu nie przy kręceniu rozrusznika ale w momencie gdy silnik już zapala.Sprawdziłem na starych kablach i jest tak samo.Czy takie objawy mogą być przyczyną awarii cewki.Proszę o rady i mam nadzieję że nie będą w stylu " użyj szukajki" bądź temu podobne.

Pozdrawiam

Labobas
18-08-2009, 09:17
Po czesci sam sobie odpowiedziales.Podmien cewke i wtedy zobacz jak wszystko dziala.Cewki lubia w mondziakach padac.