Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] drganie kierownicy


Domelus
18-08-2009, 18:03
witam,jestem posiadaczem mondeo tdci kombi 2003r,podczas hamowania drży kierownica,zaznaczam że jakies pół roku temu wymieniłem tarcze hamulcowe przednie i klocki przód i tył, przebieg po zmianie jakieś 15tys wiEcej,jakie moga być przyczyny drgań,czy to może wina drążków kierownicy czy tarcz,proszę o rade

dikileiden
18-08-2009, 19:39
ja jezdziłem na nowym komplecie brembo-ferrodo przód około pół roku i szlag trafił jedną tarczę i miałem takie drgania.Wystarczy po hamowaniu wjechać w kałużę i po tarczach,krzywią się.Ja też tego nie mogłem przeżyć że po pół roku musiałem kupować nowy komplet.

jurek_13
18-08-2009, 20:41
Dokładnie tak jak pisze przedmówca, a w szczególności jeżeli zostały zakupione tanie tarcze hamulcowe.

Drgania mogą być również spowodowane usterką tulei wahacza (miałem taki przypadek w moim ex. Mondeo MK2).

mario13
18-08-2009, 20:58
Panowie przyczyn moze byc wiele.U mnie byla padnieta koncowka drazka i tez drzalo,po wymianie jest O.K.
Co do tarcz to chyba nie ma znaczenia za ile.Drogie tez potrafia pasc.
A Brembo nie sa tanie.

dars
18-08-2009, 21:04
Witam!!
Kolega ma racje przyczyn drgań kierownicy może być wiele. Ja w swoim mondku miałem padniętą lewą końcówke drążka kierowniczego oraz tuleje po wymianie wszystko gra i buczy:)

eng
18-08-2009, 21:38
Krzywe felgi mogą być równierz przyczną. U mnie własnie tak było. Zamień przód z tyłem i zobacz czy jest różnica.

mch12
18-08-2009, 21:48
jeżeli chodzi o tarcze , ja jakieś 3 tys. km temu wymieniłem i klocki i od razu na urlop( w ciągu 3 dni zrobiłem 2tys) za obie zapłaciłem (KMK)+ klocki (steinhof) = 230,00, i hamują b.dobrze , a miałem ferrodo + brembo i szlak je trafił zaraz pozalożeniu,
zresztą czas pokże - na razie jestem :)

ps.mój mech mówił że tendencje do krzywienia tarcz mają te które jeżdżą na aluminiowych felgach - jakaś wada konstrukcyjna;
ale ile w tym prawdy - ja wierze tylko sobie;)

mechanix
18-08-2009, 22:05
Witam należy pamiętać że przed założeniem nowych tarcz trzeba dokładnie peczyścić piasty . bo najmniejsza nierówność będzie powodować że nowa tarcza może też się skrzywić . Jeżeli nie było odpowiednio wyczyszczone to miejsce to radze teraz wymienić również piasty . bo pewnie już też są lekko krzywe . Pozdrawiam.

puniu
19-08-2009, 06:58
a sprawdzaliscie jak pracuja prowadnice zacisku?? czy nie maja luzu w jarzmach?