Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Luz w amortyzatorze


jarecki46
24-08-2009, 21:37
Od pewnego czasu w przednim zawieszeniu słychac stuki,myslałem,że to po prostu jakis wybity drążek tudzież wahacz,po podniesieniu auta i poszarpaniu kołem czuć niewielki ale wyraźny luz na boki.Mechanik po przyjrzeniu sie stwierdził 100 procentowo sprawne zawieszenie natomiast chwytając ręką za tłok amortyzatora (ten tłoczek który wchodzi w reszte,nie wiem jak to nazwać:P) w górnej części czuć,że ten jest obluzowany i powoduje luz koła pomijając fakt,ze pod obciążeniem tłucze jak nie wiem co.Mechanik powiedział ze moge jeszcze z tym jeździć,bo amortyzator jako taki jest sprawny,przynajmniej nie zauważyłem niesprawności,pracuje normalnie i nie bardzo rozumiem jak jest to możliwe.Czy amortyzator nie musi być stuprocentowo szczelny aby działać w ogóle ??? Nie znam sie i licze na porade,czy mozne sie bezpiecznie poruszać pojazdem ? Przebieg esia to 70 tys mil,wiec zawieszenie ma prawo pewnie sie psuć.pozdrawiam

Kayu
25-08-2009, 08:43
Robiłeś test amortyzatorów na scieżce diagnostycznej ?

maciekr7
25-08-2009, 11:48
nie jestem fachowcem, ale dziwna diagnoza. Chyba że mocowanie amortyzatora jest walnięte.
Sprawdź może jeszcze sworzeń.

jarecki46
25-08-2009, 21:20
nie robiłem testu,ale pewnie nie bede sobie robił dodatkowych kosztów,amortyzator to zdaje sie nierozbieralna część,więc jeśli coś jest nie tak to trzeba go wymienić i tyle,co pewnie zrobie,wymienie 2 sztuki na przodzie i tyle,nie patrzyłem i nie szukałem jakie w ogóle to są,ale pewnie gazowe ?,muszę poszukać po sklepach

pewy
24-09-2009, 10:07
Witam, jestem po wymianach obu amortyzatorów z przodu, po 15 tys i 50 tys. objawia sie zawsze stukami nawet przy małej prędkości na bruku zwłaszcza.- tylko wymiana.Pozdrawiam

slaweki
29-09-2009, 20:16
czy sa na rynku jakies zamienniki czy jak na razie tylko oryginaly? szukam zamiennikow np Kayaba, ma ktos namiar?

jarecki46
29-09-2009, 21:10
Właśnie też planuje wymiane w przeciągu najbliższych 3 miesięcy,nie bardzo sie jeszcze rozglądałem i każde info bedzie cenne