Zobacz pełną wersję : Czym nabłyszczacie wasze auto?


jareckiwawa
29-08-2009, 14:33
Witam.Napiszcie co polecacie do nabłyszczenia karoserii.Kolor mojego auta to fordowska "bella donna",czyli ciemna śliwka.Chciałbym z niego wydobyć głębie koloru i extra połysk.Czym?Pozdrawiam.

uro2
29-08-2009, 15:43
Polecam polerkę pastą g3 a później woskowanie.Oczywiście polerka mechaniczna i raczej nie zalecana jeżeli ktoś tego nigdy nie robił,wtedy radziłbym oddać do spolerowania fachowcom.

stachumal
29-08-2009, 15:46
Witam. Ja zakupiłem nano gloss . Jest to środek niemiecki a używać go można do lakierów (każdy kolor) plastików, szyb, nagrobków itd. Kosztował 25zł w sklepie motoryzacyjnym . Na umyty i wyschnięty lakier nanosi się niewielką ilość środka ( miękką szmatką) i natychmiast się poleruje czystą stroną szmatki. ( przy polerowaniu nie dostaniesz zadyszki - nie ściera lakieru tak jak np. Tempo) Bardzo wydajny . Zużyłem połowę butelki 250 ml na 3-krotne polerowanie Galaxy i 1 raz teść polerował tico.

Pozdrawiam Staszek.

jagrall
29-08-2009, 15:48
ja używam pasty, kupuję na shellu, pakowana w metalową puszkę, ma konsystencję masła wyjętego z lodówki. nanosi się gąbką dołączoną do pasty, potem się poleruje. efekt piorunujący

Mariusz
29-08-2009, 15:53
ja używam pasty, kupuję na shellu, pakowana w metalową puszkę, ma konsystencję masła wyjętego z lodówki. nanosi się gąbką dołączoną do pasty, potem się poleruje. efekt piorunujący

Czy to wyrób firmy Shell? Jak sie nazywa?

jagrall
29-08-2009, 16:44
Czy to wyrób firmy Shell?

tak, jest na niej logo shella

hilly3077
29-08-2009, 16:55
witam! polecam kolegom Quick Shine firmy Riwax super nablyszcza i eliminuje smugi po umyciu
pozdrawiam...

lackyy
29-08-2009, 17:26
witam a ja polecam koledze t-cout - jest to leczko w roznych kolorach maskuje drobne rysy i wydobywa glebie koloru przy czym nie trzeba sie namęczyć
pozdrawiam

jareckiwawa
29-08-2009, 18:32
dzięki panowie za podpowiedzi,mam już jakiś pogląd na te specyfiki.na pewno jeden z nich wypróbuję.pozdro.

white999
29-08-2009, 19:07
ja po każdym myciu używam najtańszy koloryzujący wosk jaki był w praktikerze :) znikają wszystkie drobne ryski a i samochód się świeci :)

pawelszakal
29-08-2009, 22:23
Ja zawsze uzywalem srodkow Sonaxa bo tanie i wydawaly mi sie, ze sa dobre. Sprobowalem ostatnio czegos lepszego i drozszego Meguiars. Roznica jest naprawde spora, ale jesli ktos sam nie sprobuje to nie uwierzy :) Naprawde polecam.

freestyler40
04-02-2010, 22:23
W zasadzie wszystkie woski z tzw.górnej półki SONAX,TURTLE WAX,FORMUŁA1,MA-FRA.Nie powinniśmy brać do ręki żadnych tanich mazideł sprzedawanych pod nazwą wosk w supermarmarketach.Trzeba pamiętać, że wosk nie służy wyłącznie do uzyskania wysokiego połysku ale przede wszystkim do konserwacji lakieru.Dobre woski tworzą barierę, niewidoczny gołym okiem film na karoserii który rozrywa film wodny (deszcz, myjnia)i wspomaga suszenie auta a powierzchnia lakieru jest antystatyczna.Przy doborze wosku wazne jest to , żeby zawierał on jak najwięcej twardego wosku CarnaubaTen wosk to wyciąg z drzewa i najtwardszy wosk na świecie.Poza tym warto w niektórych lakierach brać pod uwagę woski koloryzujące zawierające pigmenty zbliżone do koloru naszego auta.Oprócz polimerów nabłyszczających warto zwrócić uwagę na nowoczesne woski zawierające cząsteczki NANO lub teflon(PTFE).bardzo dobrze wypełniają pory lakieru. Najlepiej używać wosków z linii profesjonalnych,używanych przez kosmetyków samochodowych,lakierników.Nie są dużo droższe a starczają na dłużej i wynagradzają nam swoją jakością i uzyskanym efektem poświęcenie przy dopieszczaniu auta.Aha i uwaga na pseudoprodukty z NANO bo Nano jest tam tylko w nazwie.Prawdziwa technologia nano(np. na szybe, lakier) jest dość droga.

Kicajbc
05-02-2010, 09:49
ja korzystam przy moim mondeo koloer black panter czy jakos tak z wosku firmy turtle troche trzeba sie nameczyc ale oczywiscie efekt morowany:)

2KORONA
05-02-2010, 10:45
Szampon ,,sonax,, z Woskiem i sam wosk tej firmy.super efekt i wydajny

cincin
05-02-2010, 16:45
Wie ktos moze czy woskowanie auta tymi woskami i polerowanie szmatka spowoduje zmniejszenie liczby rysek powstajacych po myciu w myjniach automatycznych?

maestro06
05-02-2010, 17:10
W zasadzie wszystkie woski z tzw.górnej półki SONAX,TURTLE WAX,FORMUŁA1,MA-FRA.Nie powinniśmy brać do ręki żadnych tanich mazideł sprzedawanych pod nazwą wosk w supermarmarketach.Trzeba pamiętać, że wosk nie służy wyłącznie do uzyskania wysokiego połysku ale przede wszystkim do konserwacji lakieru.Dobre woski tworzą barierę, niewidoczny gołym okiem film na karoserii który rozrywa film wodny (deszcz, myjnia)i wspomaga suszenie auta a powierzchnia lakieru jest antystatyczna.Przy doborze wosku wazne jest to , żeby zawierał on jak najwięcej twardego wosku CarnaubaTen wosk to wyciąg z drzewa i najtwardszy wosk na świecie.Poza tym warto w niektórych lakierach brać pod uwagę woski koloryzujące zawierające pigmenty zbliżone do koloru naszego auta.Oprócz polimerów nabłyszczających warto zwrócić uwagę na nowoczesne woski zawierające cząsteczki NANO lub teflon(PTFE).bardzo dobrze wypełniają pory lakieru. Najlepiej używać wosków z linii profesjonalnych,używanych przez kosmetyków samochodowych,lakierników.Nie są dużo droższe a starczają na dłużej i wynagradzają nam swoją jakością i uzyskanym efektem poświęcenie przy dopieszczaniu auta.Aha i uwaga na pseudoprodukty z NANO bo Nano jest tam tylko w nazwie.Prawdziwa technologia nano(np. na szybe, lakier) jest dość droga.

wreszcie ktoś napisał radę jakiej szukałem...ślicznie podziekował i na wiosnę trzeba się zaopatrzyć w droższy lecz konkretniejszy wosk,bo już tyle stron się naczytałem, że głowa od tego boli
Wie ktos moze czy woskowanie auta tymi woskami i polerowanie szmatka spowoduje zmniejszenie liczby rysek powstajacych po myciu w myjniach automatycznych?
jeśli tak jak doradzali koledzy kupisz lepszy wosk w dodatku pod kolor auta (sonax itp lepsze z niższej półki) i wypolerujesz go MIĘKKĄ szmatka to na 100%, podobny efekt orzymasz zwykłym koloryzującym pseudo woskiem ale jest to efekt na prawdę krótkotrwały

alli33
05-02-2010, 19:50
Ja po zakupie swojego Fordzika w pierwszej kolejnosci wypastowałem go pasto TEMPO K2 pokryło prawie wszystkie drobne ryski ale troche się przy tym napociłem, pózniej poprawiłem całość mleczkiem w takim samym bądź prawie identycznym kolorze (firmy nie pamiętam) jak samochód i efekt był taki że na parkingu nie było drugiego tak świecącego się samochodu ;) takie czyszczenie jest bardzo przyjemne, ale też i bardzo męczące....

jareckiwawa
05-02-2010, 21:21
Widzę że temat się odrodził.Ja szukam właśnie substancji która da extra połysk.Tempo2 już nie raz przerabiałem,ale po tym zbytnio połysku nie ma,dlatego chcę poprawić jeszcze jakimś mleczkiem lub woskiem aby uzyskać super połysk.

mk2 1.8 16v 100pb
07-03-2010, 17:07
Witam kolegów podepnę się do tematu,ja kupuje FORMUŁA1 i woskuje go po każdym myciu
Mimo że ma 13 latek jest lakier jak NOWY
Nie kupujcie tanich wosków a tym bardziej past lekko ściernych

maku123
07-03-2010, 17:55
ja używam czegoś takiego:
1. najpierw idzie: Quik Clay Detailing System (bulk) + glinka
http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=470
2. a na koniec: NXT Generation Tech Wax 2.0
http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=274
Efekt powala na kolana :-)

maestro06
07-03-2010, 19:26
Witam kolegów podepnę się do tematu,ja kupuje FORMUŁA1 i woskuje go po każdym myciu
Mimo że ma 13 latek jest lakier jak NOWY
Nie kupujcie tanich wosków a tym bardziej past lekko ściernych

a jak odn drobnych rysek? maskuje je czy są widoczne no i jak długo lakier się utrzymuje w takim stanie a właściwie wyglądzie?

mk2 1.8 16v 100pb
07-03-2010, 20:18
Nie mam żadnych rysek a posiada czarny lakier,myję dosyć często raz w tygodniu
I nie mam problemu z rdzą zero rudych śladów

maestro06
07-03-2010, 20:29
dzięki wielkie za odp, bo właśnie myślalem nad tym woskiem... pozdr

kali7511
07-03-2010, 20:37
Na tym forum jest wszystko:
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php?c=7&sid=f8fef0d75b9e4a6dac9616236ffca67b

maestro06
10-03-2010, 00:16
Na tym forum jest wszystko:
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php?c=7&sid=f8fef0d75b9e4a6dac9616236ffca67b

przegladalem uwaznie to forum, zbyt duzo informacji i polecanych specyfikow dla takiego laika jak ja jesli chodzi o ten temat