Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Przeróbka do pakietu Titanium S


moreti
29-08-2009, 20:24
Witam wszystkich, nie znalazłem więc podziele się kilkoma przemyśleniami - pytaniami - mam maksia Titanium - i bardzo chce zmienić kilka rzeczy w wygladzie zewnętrznym - to co zrobiłem na ten moment, poza szybami (maksiu jest czarny) to:

1. przedni zderzak od Titanium S - ten z srebrną obwódką i sportowymi przetłoczeniami - zakupiłem uzywany zderzak, w idealnym stanie - i bede wymieniać - ma wbudowane czujniki parkowania i spryskiwacze
- ma ktoś doświadczenie jak się wymienia zderzak? czy sam sobie w garazu poradze, czy jednak trzeba z tym gdzieś jechać? Kolor jest idealny - wiec nie trzeba go malowac / przemalowywac ;-)
- czy da sie wykorzystać te fabryczne zcujniki parkowania do zakladanego rownolegle jakiegos parktronica (gabrycznie nie mam)

2. Progi boczne - z researchu wyszło mi niestety - ze jedyna opcja to zamowienie w ASO czesci katalogowo nazwanej aerodynamiczna profile progowe do S-max – 1 455 310 - która średnio kosztuje 1150 zł brutto za komplet. Do tego ASO wyceniło malowanei na ok 750 PLN i montaz na 500 PLN - czyli za całą operację grubo ponad 2000 - ktoś to robił? ma jakieś inne pomysły na tansze rozwiązanie?

3. Tylni zderzak i podwójny wydech - widze, ze nikt też nie pisze o przeróbce tylniego pojedyńczego wydechu na podwójny i zmianie od razu zderzaka na sportowy, z mini dyfuzowem - stwierdzilem, ze jesli zmieniac tylni zderzak na ten od Platinium S - to tylko w opcji z mini dyfuzowem i tylko robiąc podwojny wydech - inaczej ofekt nie bedzie az taki adekwatny do poniesionej ceny - i tak:
- z kilku serwisów tylko jeden wycenil mi koszt takiej zmiany - oza nowym zderzakiem i lakierowaniem czyli nowe tlumiki Tłumik prawy 1405600- 1200zł tłumik lewy 1438725 1050zł uchwyty:
1048511 – obejma 30zł zestaw śrub 25zł. Jakieś gumy wieszaki 20 zł - ale nie wypowiedzieli się co do mozliwosci technicznych - wycenial to sprzedawca ds. akcesorii ;-))) ktos testował taka zmianę ?

Pozdrawiam wszystkich
moreti

loop_77
29-08-2009, 20:40
Siemasz.
Ja też się będe przymierzał do przeróbek ,które wymienileś,czyli przedni zderzak,tylny zderzak,progi oraz wydech.
Na razie kupiłem ,pomalowałem i zamontowałem dopiero spojler dachowy.
Będe to kompletował przez zime i na przyszły rok mam nadzieje założyć.
Z czujnikami nie wiem jak jest,ale mysle,że się da wykorzystać.
Najbardziej z tych wszystkich rzeczy zastanawia mnie układ wydechowy.
Też bym chciał założyć na 2 strony,tak jak jest w lepszych wersjach silnikowych,pytanie tylko,czy wydech od 2.2. TDCi bedzie bez problemu pasował do 2.0 TDCi.
W serwisie jak spytałem to mi powiedzieli,ze wydech na 2 strony ma tylko wersja 2.5 T ,co jesty chyba nieprawdą.
O montaż ich nie pytałem,bo pewnie by nie wiedzieli.
Miejsce widziałem pod spodem jest ,zeby poprowadzić tez na drugą stronę.
A tobie jaki tlumnik wycenili?? Od wersji 2.2 TDCi ??

P.S.Mój tez czarny :)

moreti
29-08-2009, 21:43
Mnie wycenili od 2,5T. Ale mialem wrażenie, ze gośc wyceniający nie za bardzo wiedział, co wycenia - tylko stwierdził, ze wyceni podwojny wydech, tak jakby go zakładac na nowo - od nowa.

pxl
03-09-2009, 08:37
Witam
w zasadzie pytanie jest do Moreti:
właśnie kompletuję mojego nowo nabytego s-maxa w oryginalnej wersji Titanium i mam pytanie: czy zderzak który nabyłeś to może to ten z aukcji http://www.allegro.pl/item710484777_zderzak_ford_s_max.html ??
i czy koniecznie posiadasz się z zamiarem dokładania instalacji PDC (parktronika) - którego nie masz w opcji?
- pytam bo być może zadowoliłby Cię identyczny zderzak lecz bez wbudowanych czujników?
Pozdrawiam
XPrzemo

cyt:
1. przedni zderzak od Titanium S - ten z srebrną obwódką i sportowymi przetłoczeniami - zakupiłem uzywany zderzak, w idealnym stanie - i bede wymieniać - ma wbudowane czujniki parkowania i spryskiwacze
...
- czy da sie wykorzystać te fabryczne zcujniki parkowania do zakladanego rownolegle jakiegos parktronica (gabrycznie nie mam)


moreti[/QUOTE]

buju
16-09-2009, 21:34
Siemasz.
W serwisie jak spytałem to mi powiedzieli,ze wydech na 2 strony ma tylko wersja 2.5 T ,co jesty chyba nieprawdą.


w wersji GoldX 2.3 automat benzyna mam podwójny, nie myślałem, że są pojedyncze i podwójne ale jestem świeżo po oględzinach auta i widzę rzeczy namacalnie w końcu.

loop_77
17-09-2009, 06:44
Wydech na dwie strony mają silniki 2.3 benzyna,2.5 turbo benzyna i 2.2 TDCi.