Zobacz pełną wersję : --- Ciśnienie oleju 1.6 EFI 91r ---


krzych
05-05-2003, 11:32
(Post wysłany przez ressi)

Witam.
Chciałem dowiedzieć się jaki wpływ ma ciśnienie oleju na prace popychaczy hydraulicznych zaworów. Czy zbyt niskie ciśnienie może powodować zbyt późne otwieranie się zaworów lub coś takiego, a co za tym idzie nierówną prace na wolnych obrotach??? Według producenta powinno wynosić 1 kPa przy 800 obr/min u mnie ok. 0,8 kPa przy 800 obr/min.
Jeszcze jedno pytanie na co jeszcze oprócz ilości spalania paliwa ma wpływ uszkodzona sonda lambda.
Z góry dziękuje za pomoc.

krzych
05-05-2003, 19:41
(Post wysłany przez Jadek)

Za niskie cisnienie oleju może spowodować głośniejszą pracę popychaczy chydraulicznych (delikatne stukanie). A jeżeli chodzi o sonde to np. na zimnym silniku po delikatnym dodaniu gazu potrafi szarpać (żebie skoki) ale wystarczy mocniej dodać gazu i szarpanie znika. Ale sonde bardzo łatwo sprawdzić.

roger4
12-05-2003, 21:24
Witam!
Mam pytanie: gdzie podłączyłeś się z manometrem? Posiadam też 1.6 EFI LJF. Dzięki

krzych
14-05-2003, 21:17
(Post wysłany przez ressi)

Witam.
Zegar do badania ciśnienia oleju wkręciłem w miejsce czujnika ciśnienia oleu, który znajduje się na wysokości filtra oleju i dochodzi do niego jeden przewód.
Pozdrowionka i życzę wysokich wartości jak będzie powyżej 0,1 MPa na biegu jałowym to jest ok.