Zobacz pełną wersję : DPF - gdzie usunąć


marcel79
24-09-2009, 20:51
Z uwagi na śmierć filtra DPF w moim c-maxie 1,6 109 KM chciałbym się go pozbyć raz na zawsze, ale w sposób bezpieczny. Gdzie w okolicy Wrocławia lub Opola zrobię to w sposób bezpieczny? Chętnie posłucham osób, które już się go pozbyły - chodzi oczywiście o przeprogramowanie oraz mechaniczne zastąpienie filtra rurką. Co do komputera - lepiej przeprogramować, czy wstawić dodatkowy moduł symulujący pracę dpf-u?

Krzysiek

TuneFORCE
25-09-2009, 22:12
Usunięcie DPFa to nie jest wcale taka prosta sprawa jak się wydaje, w Fordzie jeszcze tego nie robiliśmy ale VW i Peugeota już tak.
W grupie Vaga ,,wyłączyć'' filtr jest w miarę prosto natomiast PSA to już inna bajka i jest przy tym duuużo roboty.
Nie da się FAPa/DPFa zastąpić wpinając coś w układ co oszuka ECU itp. najpierw trzeba filtr ,,usunąć'' programowo żeby komputer ,,wiedział'' że filtra nie ma a potem mechanicznie.
To tak w dużym uproszczeniu i skrócie:wink:

gruzinwolf
08-03-2010, 20:24
może wiesz kto mogłby sie tym solidnie zająć w ololicach puław, woj lubelskie??
bo chyba nigdzie dalej nie zajade masakra po prostu, nie da sie jechac bo prycha i dycha:/

heko
08-03-2010, 20:56
...aby go wyłączyć...najpierw trzeba go usunąć...wyciąć...wtedy można jeździć, będą po jakimś czasie pojawiać się informację o usterce silnika oraz zacznie się mocne dymienie...ale to nie przeszkadza ażeby dojechać nap. ...do nas, do Krakowia...wyłączając to badziewie, przy okazji możemy zrobić lekką modyfikację...co by autko żwawsze było...i mniej paliło :D

gruzinwolf
09-03-2010, 11:29
ile taka przyjemność może mnie kosztowac??:)

i kto najlepiej by mi tego DPF-a wyciął?

co zamiast niego umieścic??

heko
09-03-2010, 17:46
..koszt kompletnej, usługi wycięcia i programu... na PW :)
...w zależności od typu układu wydechowego, trzeba odpowiednio go przerobić, bo pozostawienie pustej puszki szczególnie w przypadku 1.6 gdzie DPF jest tuż pod turbiną, będzie powodować przeładowania

gruzinwolf
10-03-2010, 18:53
ale jak ja dojade do krakowa??:)mozesz podać inf na prv czekam

andy71
19-03-2010, 19:23
jeśli chodzi o Wrocław, to wiem, że robią to w http://www.c-tronic.pl/?mod=7&lang=_pl

heko
19-03-2010, 21:19
...różnie dojeżdżają, nawet z rozszczelnionym ukł. wydechowym gdy DPF całkiem się zapcha :)