Zobacz pełną wersję : to już zgon licznika?


gee
25-01-2004, 17:45
Witam, przy 210 tys. nastąpiło w moim MUNDKU uśpienie licznika tzn. przestał chodzić licznik kilometrów ogólny i przebiegów dziennych. O dziwo chodzi prędkościomierz. Czy to linka, czy może licznik umarł?
POMÓŻTA CHŁOPY. Jak się dostać do linki, z której strony zacząć- od wnętrza, czy od komory silnika?
CZEKAM Z NIECIERPLIWOśCIą NA WPISY KOLEGÓW MONDIAKOW.

bibi
26-01-2004, 17:07
Witam
Nie napisałeś który to rok auta bo może licznik nie ma linki tylko VSS ale i tak nie ważne problem napewno jest w prędkościomierzu żadne linki ani Vss bo jak powiedziałeś prędkość pokazuje więc musisz rozebrać zegary i obejrzeć dokładnie drogomierz.

Pozdrawiam

gee
26-01-2004, 18:31
to jest 98r. Mundka 1.8 TDI.
Jeśli jest tak jak napisał kolega u góry to jak dostać się do zegarów jak je ugryźć, z której strony zacząć żeby nie rozwalić całego kokpitu?
pozdrawiam i czekam

bibi
26-01-2004, 19:23
Witam
potrzebujesz płaski i kżyżaka,podważ płaskim zegarek i go wyjmij są tam dwa wkręty,potem podważ i wyjmij przyciski ogrzewanych szyb jestam jeden wkręt w okolicach zegarów od góry znajdują się jeszcze dwa wkręty,potem wyjmij osłone cała zegarów z wlotami powietrza,zostały same zegary które mocowane są 5 wkrętami,wyjmij zegary zdemontuj przednią część(szybka)potem torx 20 i zdemontuj predkościomierz.To wszystko.
Pozdrawiam

gee
27-01-2004, 15:42
dzięki wielkie, zabiorę się za to jak się ociepli i na pewno dam znać jak mi poszło.

krzych
27-01-2004, 18:13
(Post wysłany przez Wojtekr)

też przez pewien czas miałem padake licznika raz działał raz nie , finał był taki , że gdzieś na grodzi czołowej patrząc od fronty to za silnikiem na wysokosci termostatu gdzieś tam leci wiązka i jest kostka - gość mi to poszukał rozpiął siknął czymś na kontakt i jest ok inne możliowości to faktycznie padnięty VSS lub sam licznik

_Damek_
29-12-2005, 11:44
gdzieś na grodzi czołowej patrząc od fronty to za silnikiem na wysokosci termostatu gdzieś tam leci wiązka i jest kostka - gość mi to poszukał rozpiął siknął czymś na kontakt i jest ok
Potwierdzam. U mnie były objawy, że raz liczył kilometry a raz nie po poruszaniu kostką i tylko dociśnięciu ( nie rozpinałem nawet z racji wysokiego mrozu i sztywnych kończyn) ładnie zlicza kilometry (prędkościomierz działał i działa) się okazuje że wskazówka po zapaleniu leży na "0" a po ruszeniu i zatrzymaniu zatrzymuje się na 15km/h po sprawdzeniu z kolegi astrą ll on miał 100 a ja 115km/h

sylwek1980
30-12-2005, 06:16
Chłopaki a gdzie ta kostka jest bo mam ten sam problemik z licznikiem!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2005-12-30, 07:53 ]
tzn. u mnie nie działa też prędkościomierz. Po wymianie żarówek oświetlających go przestał działać. Później zaczął sam działać, później nie i tak ..........Wyjąłęm go jeszcze raz i poruszałem tymi przewodami co dochodzą do zagarów ale nic nie dało.

duszek000
01-01-2006, 12:39
Jak wyciagnissz zerary i bedzeesz sciagal szybe ma byc zablabowana naklejka Forda jezeli nie to bylo grzebane z przebiegiem