Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] żółta ikona po lewej śniezynka czy cos podobnego


krzys3
10-10-2009, 19:54
Ta ikona u mnie gasnie po jakim czasie od zaplonu max 10s, a u kumpla zostaje pomaranczowa, czy zolta na jakies 20 min. Kiedy jest dobrze i co ona oznacza.

jarecki46
10-10-2009, 23:44
Ikonka ta to nic innego jak ostrzeżenie o spadku temperatury zewnętrznej a co za tym idzie,możliwości wystąpienia śliskiej nawierzchni,zapala się na pomarańczowo gdy temp.zewn. spadnie poniżej 5 st.Celsjusza i pozostaje taka do +1,poniżej tej temp zmienia kolor na czerwony.Druga sprawa to poprawność wskazań temperatury,która pozostawia wiele do życzenia.U mnie na postoju komp.zawsze zawyża ok.6 stopni,dopiero po ruszeniu z miejsca i przejechaniu 2-3 km temperatura sie normuje...:roll: Poprostu umieszczenie czujnika(nie mam pojęcia gdzie on jest) jest niezbyt fortunne i powoduje przekłamania...powiem szczerze,ze nie wiem na co mam przełączać wskazania na moim wyświetlaczu aby nie irytować się mniej lub bardziej błędnymi wskazaniami...:> średnie spalanie-zaniżone ok.2-2.5 litra,temperatura zewn.-w cały świat,odległość do pustego baku-pokazuje po nalaniu powiedzmy 700 km,po czym jestem w stanie zrobic moze 500 kilka...Nie wiem...może średnia prędkość jest realna ???

buju
14-10-2009, 16:50
... U mnie na postoju komp.zawsze zawyża ok.6 stopni,dopiero po ruszeniu z miejsca i przejechaniu 2-3 km temperatura sie normuje...:roll: Poprostu umieszczenie czujnika(nie mam pojęcia gdzie on jest) jest niezbyt fortunne i powoduje przekłamania...

Dziś właśnie tego doświadczyłem. Pogoda jaka jest każdy za oknem widzi -jadę i mi pokazuje, że jest 3.5 stopnia. Auto rozgżane bo w drodze już z pół h i miast. Długi postój na światłach (na 4 razy) i patrze na zegary a tam 11!!! po prawie kilometrze znów 3.5. Gdzie oni ten czujnik zamocowali, że tak wrażliwy na ciepło z silnika? Ciekawe co będzie latem? Jak dla mnie głupota konstrukcyjna...

estor12
14-10-2009, 17:49
chyba jest w zderzaku , ale głowy nie dam