Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] orurowanie jakieś opinie, gdzie polecacie , ile to kosztuje,


takitam
11-10-2009, 21:05
pytanko o orurowanie ? jakieś opinie, gdzie polecacie , ile to kosztuje, gdzie nie robić, jakieś minusy, itd

gigant
11-10-2009, 21:20
Polecam dwie firmy: www.pucenter.pl oraz firma www.dakro.lublin.pl ta ostatnia jest jedną z dwóch producentów w naszym kraju, która robi orurowanie z wymaganą normą bezpieczeństwa CE.

W dniach 10 i 11 października 2009 w Centrum Targowym Chemobudowa w Krakowie przy ul. Klimeckiego 14 odbędą się:

III Targi Pojazdów Terenowych i Turystycznych MOBILEXPO. W zeszłym roku byłem i polecam, bo jest kilku wystawców co mają ciekawe dodatki do samochodów, prócz orurowania na przykład rajdy4x4.pl :)

takitam
11-10-2009, 21:35
szukam coś bliżej, nie stać mnie na jeden dzień wypadu , jutro zadzwonię do salonu gdzie kupowałem autko bo tam mi proponowali , ale wtedy byłem na nie, moja żona też, dziś pod m1 w Czeladzi stała czarna kuga z rureczkami i ok, poza tym bezpieczniej w zimę

Pastoo
12-10-2009, 14:02
takitam, pod jakim względem bezpieczniej? Czytałem już różne rzeczy na temat orurowania, ale jedna wypowiedź powtarzała się dość często - w razie jakiegokolwiek, nawet małego uderzenia mogą Ci się co najwyżej powiększyć szkody. Dodatkowo kangurka nie jest zbyt bezpieczna dla pieszego, oczywiście nie mówię, że każdy musi rozjeżdżać codziennie niewinnych ludzi, ale jednak licho nie śpi.
Zgadzam się natomiast, że orurowanie boków jest praktyczne - możesz w ten sposób zyskać stopień do wsiadania, otrzepywania butów ze śniegu itp.

takitam
12-10-2009, 18:43
takitam, pod jakim względem bezpieczniej? Czytałem już różne rzeczy na temat orurowania, ale jedna wypowiedź powtarzała się dość często - w razie jakiegokolwiek, nawet małego uderzenia mogą Ci się co najwyżej powiększyć szkody. Dodatkowo kangurka nie jest zbyt bezpieczna dla pieszego, oczywiście nie mówię, że każdy musi rozjeżdżać codziennie niewinnych ludzi, ale jednak licho nie śpi.
Zgadzam się natomiast, że orurowanie boków jest praktyczne - możesz w ten sposób zyskać stopień do wsiadania, otrzepywania butów ze śniegu itp.

zgadzam się z tobą, dziś to samo usłyszałem w jednym serwisie, " zniszczenia auta przy stłuczce są większe " więc chyba sobie odpuszczę

maluch
14-10-2009, 19:33
Masz Kugę w jedynym akceptowalnym kolorze. Do tej pięknej bieli chrom będzie wyglądał słabo. Czarne auta trochę zyskują na wyglądzie u Ciebie będzie odwrotnie.

takitam
16-10-2009, 13:01
od puściłem sobie orurowanie, teraz mam czarne felgi to chrom do niczego nie pasuje

Kriss1
16-10-2009, 17:24
Ja niestety jestem zmuszony założyć jakieś rurki boczne dla brzdąców. Przy wsiadaniu i wysiadaniu mają oni duże problemy. Orurowanie w salonie Forda jest bardzo delikatne (chyba firmy steeler). 75 kg i się "składają" (sprawdziłem w testówce). Kumpel ma w oplu antarze stopień (rura + blacha ryflowana) i 100 kg wytrzymuje bez zająknięcia. Jemu zakładali za wschodnią granicą (nie gniotsa nie łamiotsa). Dajcie znać jak macie sprawdzone i przede wszystkim mocne rurki (nie stopnie) gdzieś bliżej.
pozdro...:D

Ja niestety jestem zmuszony założyć jakieś rurki boczne dla brzdąców. Przy wsiadaniu i wysiadaniu mają oni duże problemy. Orurowanie w salonie Forda jest bardzo delikatne (chyba firmy steeler). 75 kg i się "składają" (sprawdziłem w testówce). Kumpel ma w oplu antarze stopień (rura + blacha ryflowana) i 100 kg wytrzymuje bez zająknięcia. Jemu zakładali za wschodnią granicą (nie gniotsa nie łamiotsa). Dajcie znać jak macie sprawdzone i przede wszystkim mocne rurki (nie stopnie) gdzieś bliżej.
pozdro...:D

Jak Ktoś z Was ma jakieś fajne fotki Kugi z orurowaniem to prośba o zamieszczenie. Może coś wypatrzę.

pozdro...:one:

dumdum1988
27-03-2010, 22:35
Zalozyl ktos w koncu boczne orurowanie?

zbig67
29-03-2010, 09:09
Zalozyl ktos w koncu boczne orurowanie?
Ja mam. Zamowilem w salonie przy zakupie.
Jesli chcesz fokti daj znac na priv

Rapalek
07-04-2010, 08:35
Ja se załozylem orurowanie przednie i boczne Steelera. Bajer jest i autko wygląda super. Ale mam coraz większe obiekcje co do przodu, bo ostatnio troche poszurałem o krawężnik, a nie powinno mieć takie zdarzenie .... hehheh
Sie zdejmie i co innego uwiesi
Pozatym autko wygląda jeszcze fajniej pomimo ze piękność KUgi jest niezaprzeczalna

b@rth
07-04-2010, 15:50
Ja se załozylem orurowanie przednie i boczne Steelera. Bajer jest i autko wygląda super. Ale mam coraz większe obiekcje co do przodu, bo ostatnio troche poszurałem o krawężnik, a nie powinno mieć takie zdarzenie .... hehheh
Sie zdejmie i co innego uwiesi
Pozatym autko wygląda jeszcze fajniej pomimo ze piękność KUgi jest niezaprzeczalna

pokaz zdjecia jak to wyglada...

dumdum1988
07-04-2010, 16:18
Posiada ktos progi a nie rurki boczne?

TOMAS
10-04-2010, 07:29
Ja widziałem ostatnio tak orurowaną kuge, a że przypomniał mi sie temat to strzeliłem fotkę telefonem

http://img710.imageshack.us/img710/2566/zdjcie060ra.jpg

takitam
10-04-2010, 08:17
te rury z boku całkowicie nie pasują do tego auta, :shock:

b@rth
10-04-2010, 09:51
te rury z boku całkowicie nie pasują do tego auta, :shock:

dokladnie mam takie samo zdanie, o ile przod wyglada calkiem ciekawie to boki ... no tak jak to okresliles ...

Rapalek
12-04-2010, 13:13
Dzisiaj zrobię zdjęcia to je wam udostepnie.
Orurowałem przód typ:Grill + łamane rury boczne.

b@rth
14-04-2010, 08:14
Dzisiaj zrobię zdjęcia to je wam udostepnie...

smy sie na ogladali ...

Rapalek
15-04-2010, 06:04
smy sie na ogladali ...


Kurde zagoniony jestem jak drwal w lesie i jakoś nie podrodze mi z aparatem.
Będą zdjęcia!!!

Obiecane fotki

b@rth
16-04-2010, 17:37
Obiecane fotki

co Ci powiem, to Ci powiem, ale mnie rurki sie nie podobajom, a szczegolnie te z boku, no i ... ja mam ladniejsze felgi :P

ale ogolnie ... cod, miod i orzeszki :D

na zlota lecisz ?

wacek1
16-04-2010, 18:30
ti ti barthek felgi to kwestia gustu..mnie sie twoje nie podobajom :P
a rurki no coz..wedlug mnie zbedny bajer i auto ladniej wyglada bez rurek
wole zainwestowac w czujniki przod i tyl, bo maska dziwnie opada i mozna w scisku parkingowym przytrzec boczki :)

takitam
16-04-2010, 20:40
Obiecane fotki

nie wiem czy to światło tak padło albo masz niebieskie boczne szybki, przednia ok,
ja ma przyciemniane tylne a przednie boczne wpadają pod kolor czarny, na pewno nie niebieski
o rurach się nie będę wypowiadał bo do mojej ice white to nie pasuje

dumdum1988
17-04-2010, 14:22
Jestem zainteresowany takimi progami: http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/00/46/78/1000467877_1
Posiada ktos takie? Czy nie bedzie korozja tego lapac, bo w sumie cena atrakcyjna i boje sie ze material bedzie do du.. .

Rapalek
17-04-2010, 20:36
nie wiem czy to światło tak padło albo masz niebieskie boczne szybki,...

Niebieskie wszyskie mom ........... ale przeca TiTanium ma niebieskie w std....no i mówili że w 2010 znikną niebieskie szybki ..........ale ja jeszcze dostałem..........i bogu dzieki
...... no i tak oto mom nie bieskie szybki heheheheh
A co do rurek to oczywiście kwestia gustu. Jeden woli marysie drugi Kasie......
....takitam..........fakt do białej...fujjjjjjjjj by było :)
Zawsze chciałem rurki.............kobietki.........rura+kobietka.. ............ ale o czym my tu gawędzimy

dumdum1988
18-04-2010, 12:09
Spamujecie
Gdzie na slasku sa godne polecenia warsztaty robiace orurowania?

wacek1
18-04-2010, 18:01
spamujesz
poszukaj o orurowaniu w necie

Rapalek
19-04-2010, 08:41
Nie polecam przedniego orurowania ..... teraz wiem że to błąd był......
wystarczy przyciąć porządnie carem i troszke robactwa nazbierać............
.... domycie rur graniczy z cudem.........dopiero dedykowane prepearaty mi pomogły hehehehe...........boje sie lata i atmosfery mazur....

dumdum1988
19-04-2010, 20:02
spamujesz
poszukaj o orurowaniu w necie

Nie spamuje. Nie wszystkie firmy - warsztaty ogłaszaja sie w internecie. Szukam warsztatu na slasku, ktory jest zaufany. Dlatego dalem zapytanie na forum Forda, czy ktos zakladal i moze polecic.

gigant
22-06-2010, 14:17
dumdum1988 dane do orurowania z twojego linku Dakro Lublin www.dakro.eu lub www.dakro.lublin.pl

dumdum1988
22-06-2010, 15:18
Mialem juz tam zamawiac, ale sie okazalo ze mam Kuge drugi raz malowana i narazie czekam na rozwiazanie sprawy niestety...

annzii
25-06-2010, 23:32
poprosze namiary na orurowanie w wawie lub okolicach jezeli ktos juz zamwial.....:wink:

Rapalek
26-06-2010, 06:28
poprosze namiary na orurowanie w wawie lub okolicach jezeli ktos juz zamwial.....:wink:



Momencik....!Jak masz gwarancje to troche komplikuje sprawe.
Ford wspolpracuje z firma STEELER.
Ja sobie zamowilem przy zakupie.
Co do jakosci nie mam zadnych uwag i polecam
jak cos to fotki moge podeslac na PW

goliat_1
06-02-2012, 08:19
witam, ja kupiłem rurki przez internet z montażem w sklepie www.pucenter.pl Rury z homologacją. zapłaciłem 1700zł i co zyskałem? homologację produkt firmy www.antec-online.de z wysokiej jakości tworzywa - kwasówka. zdjęcia chętnie na email komuś podeślę.

lesi2
06-02-2012, 09:46
witam, ja kupiłem rurki przez internet z montażem w sklepie www.pucenter.pl Rury z homologacją. zapłaciłem 1700zł i co zyskałem? homologację produkt firmy www.antec-online.de z wysokiej jakości tworzywa - kwasówka. zdjęcia chętnie na email komuś podeślę.

Aż śmierdzi reklamą.....

Edit:
Widzę że posiadasz też Dacie Duster, ciekawe do czego się jeszcze dokopie:)

aqua
26-06-2017, 12:03
Co lepsze, bardziej praktyczne stopnie boczne czy rury?

mateush1977
26-06-2017, 12:45
Ja mam rury, powiem szczerze, że praktyczniejsze byłyby stopnie, na których można stanąć. A tak trzeba "omijać". Cóż kupione w komplecie z autem...

aqua
26-06-2017, 14:58
No ok a ile kilo takie stopnie mogą przyjąć na siebie?:razz:

mateush1977
27-06-2017, 07:20
Ja zdemontowałem swoje do czyszczenia. Powiem szczerze, baaardzo solidne. Mogę na swoich stawać. Ani rusz...