Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Brak podświetlania zegarów na desce


Dejwid
12-10-2009, 13:13
Witam
Wprawdzie pomykam Galaxy Mk3 ale że modele bardzo zbliżone i konstrukcyjnie i problemowo (np światła ksenonowe) a zdecydowanie jest was więcej niż nas więc zapodaje temacik który zaobserwowałem u siebie a mianowicie już parę razy się mi zdarzyło że odpalam autko i całość dechy jest podświetlana łącznie z Conversem+ a zegary (obrotomierz i prędkościomierz) są ciemne.Nic nie pomaga,tylko twardy reset czyli zgasić i odpalić ponownie.Jakieś pomysły co to ?

jkp002
13-10-2009, 14:55
Miałem tak samo w moim maksiu. Jak do tej pory raz mi się to zdarzyło.

Według mnie to może być powiązane z tzw. światłami skandynawskimi - z jakieś przyczyny nie została poprawnie odczytana pozycja gałki od świateł i auto ustawiło pierwszą pozycję, czyli "wyłączone światła" więc światła zapaliło jak do jazdy w dzień - bez podświetlenia zegarów. Po "resecie" wszystko poszło OK i jest w porządku.

Dejwid
14-10-2009, 07:46
całkiem możliwe,będe musiał to jeszcze zaobserwować dokładnie bo faktycznie ,,światła skandynawskie,,doprowadzaja mnie do szewskiej pasji i mogłem zmienić położenie wyłacznika świateł w celu uniknięcia zapalania się żarników ksenonowych przy starcie zapłonu,ale tak czy siak po włączeniu gałki na ,,swiatła właczone,, zegary powinny sie podświetlic