Zobacz pełną wersję : jazda na światłach a włącznik świateł/światła do j. dziennej


sfinx12
04-10-2005, 18:07
Jaki macie patent na włączanie świateł w swoich transitach?

Ja albo zapomne włączyc (ktoś tam zawsze mrugnie), albo zapomnę wyłączyć a pchanie transita z ładunkiem nie należy do rzeczy przyjemnych.

ze wzruszeniem wspominam patent zastosowany w polonezie - światła zapalały się i gasły razem z przekręceniem kluczyka.

A może ktoś ma takie rozwiązanie??

oraz drugie zadanie: światła do jazdy dziennej - jakie i jak samodzielnie podłączyć??

Skolmi
04-10-2005, 18:15
oraz drugie zadanie: światła do jazdy dziennej - jakie i jak samodzielnie podłączyć??

Ja mam Hellę - takie (http://www.hella.com.pl/mainpl/shop/katalog/index.php?k=73), ale są i też
takie (http://www.hella.com.pl/mainpl/shop/katalog/index.php?k=72)

Świecą ostro, jak na żarówki 6W, ale nie jestem do tej pory zadowolony z mocowania.
Tzn. w Escorcie, bo w Transicie nie wiem czy jest sposób na solidny montaż.

mmmk
04-10-2005, 20:31
a odnosnie wylaczania sa te bzyczki. zwykle za kwote do 10 zl z przerazliwym piszczeniem na 2 kabelki. albo lepsza wersja fordowska to tzw buzzer od np scorpio(scorpio bo juz troche tego jest na zlomach i ceny sa bardzo ludzkie). tylko to to juz trzeba umiec podlaczyc bo ma 7 albo 8 wejsc ale chyba wszystkich sie nie uzywa(tego to nie wiem dalem w zakladzie elektrykowi do zrobienia) a koszt takiego buzzera z forda to 40 zl za tyle kiedys kupilem potem sprzedalem za 30 zl bo w moim to juz mam w standarcie. moze da sie to tez podlaczyc zeby piszczalo jak nie wlaczy sie swiatel w koncu po cos jest tam tyle wejsc. ale to juz elektronika/elektryka robota.
pozdrawiam
maciek

zdzichop
05-10-2005, 19:05
[quote="sfinx12"]Jaki macie patent na włączanie świateł w swoich transitach?
ze wzruszeniem wspominam patent zastosowany w polonezie - światła zapalały się i gasły razem z przekręceniem kluczyka.

quote]
tego sposobu nie polecam w transicie, bo w zimie nie zapalisz silnika

SECHUBU
27-10-2005, 14:14
Jaki macie patent na włączanie świateł w swoich transitach?

Mój Ojciec kupił w Danii Transita, światełka mijania zapalają się wraz z przekręceniem kluczyka ;) i nie ma przez to żadnych problemów z odpaleniem silnika w zimie, czy auto stało w garażu, czy nie.

atek
11-11-2005, 17:24
Witam
Właśnie cos takiego zrobiłem w swoim transicie.
Zastosowałem 4 przekaźniki i teraz po włączeniu silnika światła same się zapalają
To bardzo prosta sprawa dla amatora elektryka.
I o światłach można zapomnieć w zimie.
Jest OK

[ Dodano: 2005-11-11, 18:26 ]
,sfinx12, Witam
Właśnie cos takiego zrobiłem w swoim transicie.
Zastosowałem 4 przekaźniki i teraz po włączeniu silnika światła same się zapalają
To bardzo prosta sprawa dla amatora elektryka.
I o światłach można zapomnieć w zimie.
Jest OK

jezierek
11-11-2005, 18:25
naklej se naklejke na prędkościomierz " włącz swiatła de*** " :D
idziałęm juz takie naklejki :D hehee ;)