Zobacz pełną wersję : Nowe forum


krzych
29-01-2004, 19:32
(Post wysłany przez fordcenter)
Zgodnie z prosba jednego z uzytkownikow .. powstalo nowe forum dla uzytkownikow instalacji gazowych w swoich fordzikach ;)
Pozdrowienia.

stoppers
13-03-2004, 13:30
Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem instalacji gazowej w escorcie 1,6/16V/98, kolektor plastikowy, instalacja "klasyczna" tzn bez wtrysku :oops: , mimo wielu ostrzeżeń. Na razie jest OK. Za 500km jadę do planowej regulacji. Jak będzie dalej okaże się. Początki są zachęcające. :). Z pewnością będę częstym gościem tej grupy, jak również podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat działania instalacji...
Pozdrawiam
stoppers

stoppers
03-07-2004, 12:56
Zgodnie z obietnicą wypowiadam się na temat użytkowania gazu w moim essim 1.6/16v ZETEC. Przejechałem ok 6Kkm, jak na razie ok. Czasem problemy z czujnikiem temperatury na parowniku, który przy zimnym silniku blokuje przełączenie na gaz, natomiast przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury przełączenia następuje automatycznie niezależnie od obrotów. Kłopot w tym, że u mnie wypada to przeważnie orzy dojeździe do skrzyżowania i zdjęciu nogi z gazu - efekt - gaśnięcie silnika. Muszę wybrać się do gazownika. Strzał jak narazie jeden- w momencie wyjazdu ze stacji benzynowej na niskich obrotach - samochód bez obrażeń. Ogólnie O.K. W związku ze wzrostem cen paliw odczucia jeszcze bardziej pozytywne.
Pozdrawiam

maras494
22-07-2004, 11:46
Napisz trochę jak masz założoną tą instalację ja też chcę taką. ile zaworków?

denon2000
25-07-2004, 00:25
Zgodnie z obietnicą wypowiadam się na temat użytkowania gazu w moim essim 1.6/16v ZETEC. Przejechałem ok 6Kkm, jak na razie ok. Czasem problemy z czujnikiem temperatury na parowniku, który przy zimnym silniku blokuje przełączenie na gaz, natomiast przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury przełączenia następuje automatycznie niezależnie od obrotów. Kłopot w tym, że u mnie wypada to przeważnie orzy dojeździe do skrzyżowania i zdjęciu nogi z gazu - efekt - gaśnięcie silnika. Muszę wybrać się do gazownika. Strzał jak narazie jeden- w momencie wyjazdu ze stacji benzynowej na niskich obrotach - samochód bez obrażeń. Ogólnie O.K. W związku ze wzrostem cen paliw odczucia jeszcze bardziej pozytywne.
Pozdrawiam

To z temperaturą to nie problem tylko tak powinno być (jeśli oczywiście instalacja była tak przewidziana). Ja też mam instalkę z "warunkiem" na temp. i na początku miałem problemy z wyczuciem momentu przełączenia. Teraz już się przyzwyczaiłem. Prawdopodbnie masz źle ustawiony próg przełączenia. U mnie jest (o ile pamiętam) 2200RPM.