Zobacz pełną wersję : ..::polerowanie kolektora::..


giesik
01-02-2004, 21:31
właśnie jestem w trakcie polerki kolektora dolotowego i niewiem czym go zabezpieczyć po wypolerowaniu żeby znów nie zrobił się brzydki i matowy i żeby nie rdzewiał. jakiego lakieru użyć po wypolerowaniu? czy ktoś już się w to bawił? wszelkie sugestie mile widziane!
dodam jeszcze że już po wstępnym polerowaniu świeci się jak psu...kolczatka:P
aha następna w kolejności do polerki jest pokrywa zaworów, a na wiosne ranty w felgach:):):):)

giesik
05-02-2004, 14:52
no co jest? nikt nic niewie?? to niedobrze bo jutro kończę polerowanie i niewiem czym mam ten kolektor psiknąć!!! jak cos wymyślę i będzie ładnie to zaraz tu napiszę. może komuś sie kiedyś przyda...
pozdro

krzych
07-02-2004, 03:06
(Post wysłany przez hydraulik_1)

Witam, na miejscu wydaje się być odpowiednia farba wysokotemperaturowa, np. Macota ma do 800 stopni C., ale czy istnieje bezbarwna i do tego (chyba) na stop aluminium to trzeba by w jakiejś mieszalni lakierów sięgnąć info.

giesik
07-02-2004, 12:45
no i skończyłem tą polerkę!! potraktowałem kolektor na koniec akrylowym lakierem bezbarwnym w areo...aerozo... no w spraju! wyszło całkiem całkiem! ogólnie jestem zadowolony i niedługo zaczynam polerować dekiel zaworów!

miscior
30-08-2004, 19:39
Nie złą polerkę masz w podpisie

Junior_3city
11-09-2004, 01:19
z tym lakierem to niepotrzebnie, poza tym kolektora nie polerujemy na calkiem gladko tzn na "pelen" polysk.pozdro

Mad Max
19-09-2004, 10:24
z tym lakierem to niepotrzebnie, poza tym kolektora nie polerujemy na calkiem gladko tzn na "pelen" polysk.pozdro

Co do lakieru to się całkowicie zgadzam. Wątpię aby Twój kolektor był stalowy i po wypolerowaniu nie będzie korodował, ponadto pod wpływem temperatury klar moze odpadać i poleci prosto do cylindrów...
Co do polerowania to się nie zgadzam... Im dokładniej wypolerowane tym mniejsze opory i zakłócenia w przepływie mieszanki...