Zobacz pełną wersję : Sie ma. Luzne spostrzeżenia dot. strefy mazowieckiej


Wojtek
20-11-2009, 05:17
Sie ma.

Szkoda , że jest tak małe zainteresowanie ludzi z FCP ze strefy mazowieckiej.
Zarejestrowanych jest chyba ponad 100 osób w naszej strefie , a aktywnych mogę policzyć na palcach jednej ręki.
Raczej nie jest to motywacją dla innych.
Trudno , ja cieszę się z obecności tych kilku osób , które są i wspólnie i w porozumieniu działają na rzecz rozwijania się społeczności FCP.

Ja stwierdziłem , że warto też czasami dawać coś od siebie. To procentuje na przyszłość. Dawno nie spotkałem tak " zacnych " i tak serdecznych ludzi , jak ludzie z FCP.

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

robal
20-11-2009, 05:59
No super.

Ale o co chodzi? :)

Wojtek
20-11-2009, 08:34
Sie ma.

W zasadzie to dla mnie nie ma problemu...
Dlatego napisałem , że są to moje luzne przemyślenia. Wiesz co mam na myśli.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie i inny pogląd na sprawę którą poruszyłem to zapraszam do dyskusji.
Może dojdziemy do jakiegoś wspólnego wniosku.

Pozdrawiam.

robal
23-11-2009, 06:25
No i się nie dowiedziałem o co chodzi :D :D. Wojtek, jaśniej, jaśniej proszę :)

Wiesz, bo jeśli chodzi o spotkania, "integracje" (hehe) i takie tam - to niestety często gęsto przeszkodą jest po prostu brak czasu (przykładem jestem ja). Niestety jakikolwiek czas wolny jest wykorzystywany do innych celów. Powiem szczerze, z chęcią bym pojeździł sobie z familią nawet na krótkie spoty dla zabicia czasu i pogłaskania innych fordów :D, jak i ich użytkowników, ale nic nie poradzę na tą chwilę. A pisać, że się będzie, a się nie będzie - to lepiej już nie pisać. Znów mój przykład: zlot na Śląsku i ostatni zlot w łódzkim (co do ostatniego byłem w 90% pewien, że uda się pojechać i co? 10% pokazało swoje diabelskie oblicze) :D Dlatego teraz wolę się z wyprzedzeniem, nie będąc w 100% pewnym, nie angażować się i nie pisać na listy :)

Niekiedy jest to też np. brak funduszy - oczywiście można powiedzieć, że jaki to jest wydatek, ale jednak... dla kogoś np. 50 zł przeznaczone na wypad na spotkanie to też jest jakaś tam kwota w budżecie domowym itd.

Jeśli chodzi o, no nie wiem, działalność na rzecz klubu (np. załatwianie gadżetów itp. rzeczy) - to brać się za coś, co później ciężko będzie ciągnąć (np. poprzez przytoczony brak czasu), to mijanie się z celem.

Ale faktem jest, że zacniej się grupa rozwija gdy ma możliwość spotkań, poznania siebie itd. itp., ale czasem pewnych spraw nie da się przeskoczyć i podporządkować jednej rzeczy...

O to chodziło, panie? :)

Wojtek
23-11-2009, 07:01
Sie ma.

Napisałeś dokładnie to co ja miałem na myśli.
Może jestem trochę " zazdrosny " o inne strefy , że ludzie potrafią się zorganizować , a my nie.
Nigdy nie chciałem i nigdy nie będę nikogo napiętnował , że skoro jest członkiem FCP to musi coś robić , bo taka jest presja otoczenia. Wszyscy jesteśmy indywidualistami i każdy z nas ma inne priorytety. Dlatego napisałem , że cieszę się z tego co jest.
Chciałem w tym temacie wywołać dyskusję , czy jest coś co można zmienić w naszej strefie. Czy może , my troszkę bardziej doświadczeni robimy wszystko , aby społeczność FCP się rozwijała.

Szanuję ludzi i tych , którzy są bardziej aktywni , ale również tych , którzy są tylko " czytelnikami " forum. Na początku , każdy z nas był " czytelnikiem ".
Zacząłem ten temat , ponieważ takiego nie było na naszym forum.
Generalnie , zauważyłem , że w ostatnim czasie FCP złapało jakby drugi oddech. Myślę , że warto podtrzymać tendencję wzrostu , szczególnie w dzisiejszych zabieganych czasach.

Bardzo miło , że Ty jako moderator zwróciłeś uwagę na ten temat. Nas użytkowników jest kilka tysięcy , moderatorów jest kilku. Tym większy szacunek dla Ciebie.
Uważam , że taka dyskusja ma sens , ponieważ część z nas użytkowników może mieć wrażenie , że jesteśmy tylko " internetowi ". Tu wielkie dzięki dla strefy łódzkiej za dużą ilość opisów i zdjęć ze spotkań które się odbyły. Zdaję sobie sprawę , że nie możemy się równać z forum posiadaczy niemieckich aut. Ale my stawiamy na jakość , nie na ilość.

Takie jest moje zdanie. Jeżeli się mylę , to ten temat jest po to , żebyście wyprowadzili mnie z błędu.

Pozdrawiam.

Brage
24-11-2009, 15:49
póki co ze mnie bardziej czytelnik niż "działacz" (zresztą działacz ostatnimi czasy to mało popularne słówko ;) ) - ale generalnie podzielam powyższe zdania. Forum to forum, klub to klub. W kilku klubach byłem, i jeśli przestałem się udzielać, to często właśnie z powodu takiego, że była presja niektórych klubowiczów, żę "klub to rodzina i na każdym spotkaniu trzeba być, bo inaczej to..." itd itp. :)

myślę, że strefa mazowiecka ma potencjał, sam jeśli tylko będę miał czas to chętnie poznam, czasem przyprowadzę inny samochodzik (ford, albo i nie, zależy co wpadnie). Co moim zdaniem mogłoby pomóc, to np. jakieś ustalone terminy spotu strefy, np. "w każdy pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się na stacji benzynowej ponarzekać na ceny paliwa:diabel2::diabel2::razz: albo coś w tym stylu. Z mniejszą lub większą frekwencją można by wtedy się spotykać - może by przyciągnęło to parę osób, jakby był jakiś konkret. Spontan fajny jest, ale ze względu na brak czasu wielu osób (ja sam jak widać piszę głównie z pracy) może nie wypalić :(

pozdrawiam
Brage

m_g
28-11-2009, 19:53
Hey ,jest młody na forum że tak powiem , ale uważam że powinniśmy się wziąć w garść i coś zaproponować !!.

Powiem wam że czas można zawsze zakrzywić;


UWAGA MOJA PROPOZYCJA

Jak tylko spadnie śniegu, trochę tego białego czegoś. NO nie trochę ale tak aby można było pojeździć na sankach i innych wynalazkach. Do rzeczy:
W Piasecznie jest Zalesie górne i Zalesie dolne oraz paśniczki . Są tam górki i nie raz już spędzałem tam czasz z Moimi rodzicami i wygłupy co nie miara(pamiętne lepienie bałwana 2 m:P). Skrzykniemy się wcześniej aby można było zorganizować dzień itp :).
Bierzemy herbatę w termos i jazda a jak trzeba będzie to się grilla na śniegu zrobi :Dhehe
Z czego wiem , to dziewczynki ciupagi chętnie się wyszaleją i dorośli chyba nie pogardzą zabawę przednią

A z czego widzę to Robal też ma rodzinkę

Więc teraz pilnujemy aż spadnie śniegi i w drogę strefo mazowiecka, oczywiści inne strefy mogą come :D

Brage
28-11-2009, 21:12
no póki co jeszcze daleko nie mam, to z chęcią śmignę jak tylko coś spadnie.
A póki co, póki zima jest taka, że zimówki mam w garażu, można by się również jakoś Spot-kać, któregoś pięknego dnia, pozaglądać sobie pod maski ;) podywagować nad sprawami mniej lub bardziej związanymi z owalami ;)

Wojtek
28-11-2009, 21:47
Sie ma.

Właśnie o takie coś mi chodziło....

Dosyć gadania , czas na działanie.
My ciupagi mamy taką pracę i takie chęci , że jesteśmy w 99% dostosować się do innych.
Proszę wszystkich zainteresowanych o wpisanie w jakim terminie ( pewnie najlepsza sobota lub niedziela ) najbardziej pasuje Wam spotkanie.
Miejsce spotkania uzgodnimy.
Chciałbym , aby te nasze spotkanie , było początkiem do następnych spotkań.
Spotkamy się , poznamy i pogadamy czy chcemy aby w naszej strefie odbywały się regularne spoty. Jeżeli uznamy , że nie pasujemy do siebie , to damy sobie spokój.
Ale , jeżeli stwierdzimy , że jednak mamy wiele wspólnego i damy radę ze sobą wytrzymać , to pociągniemy to dalej.
Nie od razu Kraków zbudowali , ale jednak w końcu powstał...
Nam np. pasuje następna sobota tj. 05.12.2009r.

Proponuję , aby w tym temacie zrobić listę kto skąd jest.
Łatwiej będzie wybrać optymalne miejsce i godzinę spotkania.

Jeżeli uważacie , że to co proponuję ma sens , skopiujcie listę i dopiszcie się.

Pozdrawiam.

1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2.

m_g
29-11-2009, 06:02
Ciupaga bardzo chętnie się spotkam ale nie 5!!! :). Dlatego że w sobotę jadę do ŁODZI :P. Ponieważ mam w sobotę coś do zrobienie tam , więc jadę i przy okazji się z kimś spotkam ,więc ewentualnie Następna sobota(tak zabijcie mnie:D). ALe jak chcecie to możecie 5 ale wtedy koło 16 :P, albo beze mnie nic mi się nie stanie.
1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2. m_g- Nadarzyn(9km od janek i około 20 km do centrum , przyjadę zawsze na zlota w mazowieckim )

amecz
29-11-2009, 15:45
1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2. m_g- Nadarzyn(9km od janek i około 20 km do centrum , przyjadę zawsze na zlota w mazowieckim )
3.amecz - ostrołęka (120 do wawy kierunek północno-wschodni) żona praca na popołudnie wiec 5 XII odpada

sterowiec68
29-11-2009, 19:50
Wczoraj byłem w Zalesiu,a właściwie w Żabieńcu i byłem świadkiem jakiegoś spotu staroci. No i tak sobie pomyślałem że w sumie fajnie mają. Niestety nie mogę obiecać,że będę na 100% ale z uwagą będę śledził ten wątek i jeśli się uda to dotoczę swoją brykę,oczywiście z zawartością :).

1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2. m_g- Nadarzyn(9km od janek i około 20 km do centrum , przyjadę zawsze na zlota w mazowieckim )
3.amecz - ostrołęka (120 do wawy kierunek północno-wschodni) żona praca na popołudnie wiec 5 XII odpada
4. sterowiec68 - Warszawa Ursynów.

Brage
30-11-2009, 17:39
Piąty odpada :( ostatnio ze względu na to, że "spadło" na mnie mieszkanie, to weekendy poświęcam na remonty. Najlepiej w tygodniu jakoś, po pracy :(

1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2. m_g- Nadarzyn(9km od janek i około 20 km do centrum , przyjadę zawsze na zlota w mazowieckim )
3.amecz - ostrołęka (120 do wawy kierunek północno-wschodni) żona praca na popołudnie wiec 5 XII odpada
4. sterowiec68 - Warszawa Ursynów.
5. Brage - Warszawa Ursynów

RedArrow
06-12-2009, 09:23
Już 2 razy w tym temacie pojawiła się miejscowość Zalesie, i ja jestem za... znam to miejsce (mam tam rodzinkę) więc z podwójną przyjemnością się tam stawie ;) jeśli oczywiście tam miało być spotkanko ;) ale każde inne miejsce też oczywiście wchodzi w rachubę ;) Będę tak organizowała swoje zajęcia i czas żeby być :)


1. ciupagi28 - Warszawa Mokotów
2. m_g- Nadarzyn(9km od janek i około 20 km do centrum , przyjadę zawsze na zlota w mazowieckim )
3.amecz - ostrołęka (120 do wawy kierunek północno-wschodni) żona praca na popołudnie wiec 5 XII odpada
4. sterowiec68 - Warszawa Ursynów.
5. Brage - Warszawa Ursynów
6. RedArrow - Radom (stówka od W-wy) ;)

sterowiec68
06-12-2009, 14:14
Ja też uważam,że Zalesie (Żabieniec?) to fajne miejsce. Porządny parking,fajna wiata,co prawda troszkę trzeba podjechać leśną dróżką ale na spoko każdy da radę. O ile mówimy o tym samym miejscu.

m_g
06-12-2009, 16:07
To co mam propozycję , 12.12.09 ???


Spotykamy się na LUKOIL na puławskie , przy wlocie prawe że na same Piaseczno .

Jeżeli inne miejsce to czekam na propozycję ,termin też do dogadania , ale tak rzucam już z tyg wyprzedzeniem abyśmy mogli się zorganizować ??


Red jak coś to mogła byś nas poprowadzić ,bo ja średnio pamiętam drogę :) ale dam radę jak coś :))


1.m_g

Wojtek
06-12-2009, 21:58
Sie ma.

Miło będzie się z Wami spotkać. Oczywiście termin nam jak najbardziej pasuje.
Jeżeli ktoś jeszcze chętny to proszę o kopiowanie listy i dopisanie się.

1.m_g
2.ciupagi28

m_g
07-12-2009, 15:35
1.m_g
2.ciupagi28





mam jeszcze propozycję bo wiem , że na paśniczkach są wiaty i tam też można rozpalić ognisko jeżeli byście byli za to trzeba będzie wziąć coś do jedzonka ^^ , a poza tym przy ognisku cieplej :))



P.S ciupaga jak coś to pomożesz mi , bo pierwszy raz w ogóle rzucam propozycję i nie wiem co i jakg:D

amecz
07-12-2009, 15:55
1.m_g
2.ciupagi28
3.amecz

sterowiec68
07-12-2009, 16:14
To może uściślijmy o które miejsce w Zalesiu chodzi ? Ja wstępnie jestem na tak. Ale na listę dopisze się w czwartek,kiedy będę wiedział na 100%.

m_g
07-12-2009, 16:16
1.m_g
2.ciupagi28
3.amecz




Ja wiem że chodzi to o paśniczki i ja zawsze wiedziałem że to tak się nazywa hehe, masz tam wiaty i plac taki leśny i koło placu jest rzeczka :)). można rozpalić ognisko :) Tyle wiem :D


(będę to dopisywał ,aby ciupaga czytać nie musiał hehe:lol: )
P.S ciupaga jak coś to pomożesz mi , bo pierwszy raz w ogóle rzucam propozycję i nie wiem co i jakg:D

sterowiec68
07-12-2009, 17:50
Dobra. To teraz mów szybko jak tam dojeżdżasz od jakiejś głównej drogi :). Pewnie mówimy o tym samym ale.... Nie dość że nas mało, to jeszcze się rozjedziemy po lesie. To dopiero mieliby z nas polewkę chłopaki i dziewczyny :).

m_g
07-12-2009, 17:56
Ale spotkamy się na stacji i razem pojedziemy :) ,ja ci z głowy nie powiem jak jechać :D ja jadę na czuja i na węch i na wzrok heheh :D, serio jak zobaczę drogę to jak kóń do domu dojadę

Oj tam polewkę :D damy radę , mazowieckie jesteśmy w końcu !!

Wojtek
08-12-2009, 00:47
Sie ma.

Jeżeli chodzi o ognisko , to raczej słabo , bo drewno trzeba załatwiać u zarządcy terenu. Teraz już po sezonie to raczej odpada.
Ale myślę , że grilla śmiało możemy zrobić. Jest tam super wiata , więc nawet w czasie deszczu mamy dach nad głową.
Wiem , że pogada może być średnia , ale ciepła kurtka i kawa w termosie załatwi sprawę.

Kochani , najgorszy jest pierwszy raz. Pózniej już będzie z górki. Analogicznie jak w małżeństwie :lol:....
Możecie mi wierzyć , mam już sporo spotów , zlotów i innych spotkań w gronie FCP. Teraz jeżeli tylko czas pozwala i ciupagowa nie ma szkoły to bardzo chętnie gdzieś jezdzimy ( pozdrowienia dla grupy łódzkiej ).

Mam świadomość , że pora roku raczej nie sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu , ale może w tą sobotę jak się spotkamy , to uzgodnimy jakieś miejsce spotów na okres zimowy ( mam takie fajne miejsce na oku ).

Oczywiście przypominam , że wszelkie spotkania FCP są zawsze jak najbardziej rodzinne. Więc , dzieci zawsze mile widziane.

Tyle od nas.
Pozdrawiamy.

m_g
08-12-2009, 05:24
Ciupaga , jeżeli nie będzie tam zakazu palenia ogniska , to możemy, ja wiem bo w zimę kawał czasu temu jak byłem ta z hole rodzina to normalnie ognisko się paliło że hoho,
Ja już skombinuję suche drewno na rozpałkę a resztę się znajdze w lesie

Wojtek
08-12-2009, 18:49
Sie ma.


I niestety ja w tą sobotę odpadam. Najmłodsza nam się rozchorowała , a nie mamy z kim zostawić. Przepraszam , że tak wyszło , ale czasami tak bywa.
Jeżeli wyrażacie chęć i macie czas to może przełożymy nasze spotkanie na następną sobotę tj. 19.12 . To złożymy sobie od razu życzenia na święta.

Pozdrawiam.

motorek26
08-12-2009, 21:37
( pozdrowienia dla grupy łódzkiej ).
dziekujemy dziekujemy i pozdrawiamy również

m_g
09-12-2009, 04:54
Ciupaga jeżeli ty odpadasz to na razie zostałem ja z Ameczem. Nie wiem po prostu czy Ameczowi opłaca się grzać te 120 km???


No zobaczy co na koniec tygodnia się stworzy:
1.m_g
2.Ameczowie



p.s ja sie zgadzam na 19 :)

Wojtek
09-12-2009, 05:05
Sie ma.

Przykro mi ale niestety jest taki okres , że sprzyja chorobom. Kasia ma zaliczenia w szkole i generalnie lipa.

RedArrow
09-12-2009, 06:48
Nie odzywałam do tej chwili, bo kombinowałam wolny dzionek... ale nie ma szans... :( Grudzień jest masakryczny jeśli chodzi o wolne... Ja pracuję w soboty, normalnie do 14, ale w grudniu do 16... a już miałam wolną sobotę w tym miesiącu...

m_g
09-12-2009, 17:39
Ciupaga spokojnie , rozumiemy



To co przekładamy na 19.12.09 ??? :mrgreen:

m_g
09-12-2009, 17:39
dziekujemy dziekujemy i pozdrawiamy również



Motorek ty nie pozdrawiaj tylko się melduj u nas :D

motorek26
09-12-2009, 20:03
Motorek ty nie pozdrawiaj tylko się melduj u nas nie da rady za zimno jest :fcp1

faraon31
14-12-2009, 07:15
To 19,pasuje macie jakieś ciepłe miejsce bo zapowiadają mrozy

m_g
14-12-2009, 14:19
Hey faraon wpisz się w takim razie na listę
masz taki temat spot 19.12.09 i tam się zapisz :)


http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85910

faraon31
15-12-2009, 18:10
już jestem i się wpisuje