Zobacz pełną wersję : Nie pali goracy silnik.


pfp76
22-11-2009, 00:53
Dzien dobry.Mam problem - jak w tytule. Moje auto to ford mercury sable 1996 , silnik duratec 24 valve V 6 . Wydaje mi sie ze moje problemy zaczely sie awaria pompy wodnej , jakis czas temu podczas jazdy zauwazylem, ze wskazowka temperatury stoi w gornym polozeniu , przejechalem jeszcze ok. 3 km. Oczywiscie plyn sie zagotowal , czesciowo go wyrzucilo - i.t.d.Wymienilem pompe odpowietrzylem -wszystko gra. Jednakze po przejechaniu ok. 30km.i wylaczeniu silnika autko nie chcialo zapalic ,dopiero po odczekaniu 15-20min. silnik zaskoczyl i znowu mozna jechac i nic sie nie dzieje. I tak sie powtarza,raz jest ok. , raz nie pali-trzeba czekac,zimny natomiast pali bez problemu. Podczas tej jego "niemocy" zrobilem test-wyjalem kabel wysokiego napiecia z jednego cylindra wsadzilem swiece-: do masy - rozrusznik i patrze:pare obrotow- nie ma iskry , w pewnym momencie sie pojawila i samochod pali-orzesz ty! No wiec wymienilem swiece kable i aparat zaplonowy -no i to samo. POMOZECIE? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

pfp76
01-12-2009, 18:25
Bardzo dziekuje za sugestie i jakze cenne porady. Nikt nam nic nie zrobi jak bedziemy sie trzymac razem . Do zobaczenia na najblizszym zlocie {bedziemy sobie ogladac kto ma wiekszego i ladniejszego samochoda, palic ognisko i spiewac piosenki } Zegnam. Prosba do admina o zlikwidowanie tematu

steell
11-12-2009, 22:21
kolega niepotrzebnie nerwowy, jak myślisz ile osób tu na forum ma tę brykę? obawiam sie ze tylko ty więc nie dziw się że nikt nic nie pisze bo nie zna tego autka