Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Krata przy homologacji na ciężarowy można zastąpić siatką??


kugojasiek
25-12-2009, 21:21
Czy w samochodach z homologacją zamiast kraty można zamontować jakąś siatkę elastyczną spełniającą podobną rolę jak metalowa krata?

takitam
25-12-2009, 21:23
niestety nie:-||||||

kugojasiek
25-12-2009, 21:46
To szkoda. Trzeba poczekać (i monitować w serwisach!!!!!), może się kapną, ze taka siatka by sie przydała.
A może jakiś prywatny producent pomyśli o takiej siatce.
Mi nawet nie chodzi o jakość, czy rodzaj materiału, ale o szybkość demontażu.

Pastoo
26-12-2009, 09:31
Tutaj monitowanie w serwisach raczej nic nie da, homologacja ciężarowa niesie ze sobą pewne ograniczenia. Te miękkie siatki są dostępne, w salonie pewnie kupisz takie coś bez problemu, ale jeśli masz stalową kratę, to jesteś skazany na jej wożenie lub uciążliwy demontaż.

Tommi30
28-12-2009, 20:29
Tutaj monitowanie w serwisach raczej nic nie da, homologacja ciężarowa niesie ze sobą pewne ograniczenia. Te miękkie siatki są dostępne, w salonie pewnie kupisz takie coś bez problemu, ale jeśli masz stalową kratę, to jesteś skazany na jej wożenie lub uciążliwy demontaż.

Hmm, demontaż mojej trwał 10 min. Tylko nie wiem co na to koledzy misiaczki :)

adikadik
04-01-2010, 14:46
generalnie nie polecam demontażu kraty. niestety jak ktoś kupil ciężarówkę i skorzystał z odliczenia VATu to w sytuacji gdy Was miśki zatrzymają i sprawdza czy jest krata czy nie i jej nie będzie, to mają obowiązek powiadoomić o tym fakcie urząd skarbowy. A konsekwencję moga być duże zwłaszcza za 3-4 lata - obowiązek zwortu VAtu wraz z odsetkami, ewentualnie odpowiedzialność z KKS.