Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Wibracja i drgania silnika


Zdzisław Opala
05-11-2005, 20:15
Zwiększając obroty na postoju,silnik wpada w wibracje i drgania przenoszą się na cały
pojazd. Poza tym wciskając pedał sprzęgła słychać rzężenie w połowie głębokości,wciskając
do końca przestaje.Proszę o informację na ten temat,ponieważ jestem nowym użytkownikiem Galaxy.Kupiłem tydzień temu.

Pawel
05-11-2005, 20:18
jesli chodzi o drgania to sprawdź poduszki mocowania silnika do karoserii. Albo któraś padła, albo jest niedokrecona.
co do sprzegła to nie wiem.

Zdzisław Opala
05-11-2005, 20:23
Auta było na przeglądzie i nie stwierdzono żadnych luzów,ani wypracowań w zawieszeniu silnika Auto ma 116tys przebiegu.

Pawel
05-11-2005, 20:33
Jesli zawieszenie silnika jest OK, to spece od diesli muszą sie wypowiedzieć.

Polu
08-11-2005, 21:47
Witam,

mam od dwóch dni podobny problem !! Coś stuka (eby nie powiedzieć napier...a) tak jakby za poduszką powietrzną pasażera. Słychać to tylko jak się siedzi w środku i tylko w czasie postoju lub jazdy na luzie. Stojąc na zewnątrz, leząc pod autem, klęcząc z głową w silniku nic nie słychać - silnik pracuje normalnie. Natmiast jak się wejdzie do środka, pozamyka okna to słychać to stukanie.
Myślałem, że to pasek rozrządu puka może o obudowę ale to zła diagnoza!! :-(

Jeżeli ktoś może ma jakieś sugestie i chce się nimi podzielić to chętnie posłucham.

Pozdrawiam

gal
19-01-2006, 08:23
Co do rzężenia to prawdopodobnie jest to łożysko oporowe lub docisk sprzęgła.

Polu
19-01-2006, 20:47
Witam,
ani łożysko , ani docisk !!
odkręciła się śruba mocuąca kółko samonapinacza paska rozrządu. Kółoo wysuneło się z mocowania w alternatorze i czasami obcierało o rurki od klimy. Przy czym spadł pasek od alternatora. Cała naprawa zajęła 15 min, trzeba byo tylko odpowiednią śrubę znaleźć i dać podkładkę sprężynującą.
... i po problemie....

Pozdrawiam

Zdzisław Opala
22-01-2006, 20:26
:) :) Witam.Jeśli chodzi o drgania silnika, okazało się że było uszkodzone koło
dwumasowe jak mi powiedzieli w serwisie Forda,po wymianie problem zniknął.

Polu
22-01-2006, 22:34
Witam,

co to jest " koło dwumasowe " ?????? i ile za to COŚ zapłaciłeś ???

jak znajdziesz chwilę to napisz proszę , chętnie dowiem się czegoś ciekawego o Galaxy.

Pozdrawiam...

Zdzisław Opala
23-01-2006, 20:21
Witam.
Koło dwumasowe-jak określił serwis,jest to koło zamocowane na silniku od strony
skrzyni biegów. Nie wiem jak to wygląda nie widziałem.Wyrobiło się w nim łożysko i
dlatego powstawały drgania. Cała naprawa kosztowała 2400 zł koło 1700 zł.
Naprawa była wykonana w serwisie Forda.
Pozdrawiam.

kamilwrc1
23-01-2006, 21:37
http://www.luk-as.de/pl/produkte/innovationen/bilder/zms.jpg

" Opis/technika
W dwumasowym kole zamachowym podzielono zwykłe koło zamachowe na dwie części – pierwotną i wtórną, połączone obrotowo na łożysku. Pomiędzy obie części wmontowano system tłumiący drgania oparty na sprężynie obwodowej. W efekcie uzyskano połączenie dużej bezwładności masy z doskonałymi właściwościami tłumiącymi.

Zalety
Niespotykany dotąd stopień redukcji drgań silnika, zmniejszenie obrotów i drgań biegu jałowego - efektem tego jest redukcja zużycia paliwa a więc jazda bardziej ekonomiczna. "