Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Podpowiedzi zmian dla konstruktorów


Tommi30
29-12-2009, 18:43
W tym poście konstruktorzy z Forda proszą o opinie nt. ulepszeń/zmian w Fordzie Kuga II. :)

Tommi30
29-12-2009, 18:46
Dla mnnie cała deska rozdzielcza wraz z kierownicą moglaby byc zmieniona. Chodzi mi głównie o sterowanie z kierownicy i wbudowany wyświetlacz do Navi, komputera itp. Podobno nowy C-max ma juz być tak zrobiony.

Przemeq
29-12-2009, 19:26
Tommi, wrzuć zdjęcia wnętrza Twojej Kugi, choćby telefonem...

Tommi30
29-12-2009, 19:30
Jutro mam troche luźniejszy dzień. To wstawie fotki.

Tommi30
30-12-2009, 11:56
Fotki mojej Kugi. pozdrawiam

Przemeq
30-12-2009, 15:29
Dzięki za fotki.
- Co to masz pod światłami - osobne światła dzienne? Takie coś w standardzie?
- Czy na tym wyświetlaczu jest coś więcej poza ikonkami (w stosunku do wersji z przed FL)?
- Wspominałeś coś jeszcze o drążku zmiany biegów, co tam się zmieniło?

Ale mnie wkurzyli w salonie - pytałem czy mam wersje modelową 2010, i twierdzili że tak (produkcja wrześniowa)

kugojasiek
30-12-2009, 16:32
Wszyscy wiemy, że bagażnik powinien być większy.
Przycisk świateł awaryjnych powinien być w innym miejscu, bo można go omyłkowo wcisnąć zamiast przycusku Ford Power, co bedzie skutkowalo wyłaczeniem auta.
Dla mnie marny pomysł w Fordach to otwieranie maski za pomocą kluczyka, zamiast od środka z kabiny kierowcy.
To co mnie bardzo denerwuje to uślizgujący sie podlokietnik. Wysuwając go do przodu on po chwili cofa się. Najlepiej gdyby były dostępne tylko 2 połozenia.
Nie najlepiej wkomponowany jest hamulec ręczny, bo przy wysuniętym podlokietniku trzeba sobie "celnąć" w rączkę hamulca. Gdyby go przenieść gdzie indziej można by przekonstruować podłokietnik i schowek. Sam schowek też jest mało praktyczny. Jest za glęboki i za wąski. Schowek główny jest za mały.
Bez sensu są też "niby schoweczki" przy siedzeniach kierowcy i pasażera. To samo się tyczy schoweczka pod kierownicą obok lewego kolana. Tak naprawdę nie nadaje sie on do niczego.
Siedziska przednie powinny być o parę centów dłuższe, bo męczą sie nogi.
Jestem nowym użytkownikiem tego auta. Przejechałem nim dopiero 1000 kilo, ale te drobnostki nasunęły mi sie podczas mojego krótkiego użutkowania Kugi. Dodam tylko, ze ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i mam nadzieję, że tak bedzie juz do końca :D

Tommi30
30-12-2009, 18:53
To co mnie bardzo denerwuje to uślizgujący sie podlokietnik. Wysuwając go do przodu on po chwili cofa się. Najlepiej gdyby były dostępne tylko 2 połozenia.
Kugi. Dodam tylko, ze ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i mam nadzieję, że tak bedzie juz do końca :D

W mojej Kudze juz jest to poprawione. Podłokietnik w krancowej pozycji zostaje i trzeba go lekko pchnąć żeby cofnął.

Tommi30
30-12-2009, 18:57
Dzięki za fotki.
- Co to masz pod światłami - osobne światła dzienne? Takie coś w standardzie?
- Czy na tym wyświetlaczu jest coś więcej poza ikonkami (w stosunku do wersji z przed FL)?
- Wspominałeś coś jeszcze o drążku zmiany biegów, co tam się zmieniło?

Ale mnie wkurzyli w salonie - pytałem czy mam wersje modelową 2010, i twierdzili że tak (produkcja wrześniowa)

- to chyba lód ....:)
-Na wyswietlaczu wszystko jest bardziej rozbudowane, wiecej opcji do wyboru, ale ogólnie zbliżone do wersji poprzedniej.
- fotki ze środka dodam później

Aha, mój byl wyprodukowany 25 listopada 09 :)

Przemeq
30-12-2009, 19:48
Jak będziesz mógł, to opisz te opcje.

zbig67
30-12-2009, 20:29
Zdjecia dla Emare37

emare37
30-12-2009, 20:36
Zdjecia dla Emare37

dziekuje
no to faktycznie moze sie zmiescic
ale musiales trafic na gwint wewnetrzny 6 mm bo inny bat nie pasuje

kugojasiek
31-12-2009, 13:35
I jeszcze jedna sprawa - nie wiem, moze to jakaś wada mojego samochodu, bo w zadnym z dotychczasowych cos takiego u mnie nie występowalo.
Mianowicie - wczoraj popadało troche śniegu, rano włączyłem auto, zeby nagrzać. Po chwili zauważyłem kropelki wody (jakby od pary) na wewnętrznej szybie!!!!!!
Nie mam ogrzewanej przedniej szyby, nawiew był zewnętrzny.

f_i_r_e_k
31-12-2009, 14:56
Mnie najbardziej drażni otwieranie przedniej maski z kluczyka. Także fajnym rozwiązaniem byłoby normalne otwieranie ze środka samochodu i przydałyby się siłowniki do podpierania maski a nie ten pręt jak w Syrence. No oczywiście trochę głębszy bagażnik też by się przydał i możliwość składania lusterek z pilota.

fafel
31-12-2009, 17:48
Mnie najbardziej denerwuje nawigacja ktora zakupilem do kugi na karte sd mapy nie sa dokladne a aktualizacja mapy nie wchodzi w rachube tylko zakup nowych map koszt ok 800zl rowniez brak menu polskiego zenujace bo samochod kupiony byl w salonie za 120000zl wydaje mi sie ze mogli bardziej sie postarac i zadbac o polskiego klienta.Dzwonilem do ford polska i tlumaczylem im ze nie wiedzialem ze to co oni oferuja nie spelnia moich oczekiwan i dlaczego mam placic za nawigacje ktrore pokrycie jest bardzo slabe.Mysle ze nastepnym razem zastanowie sie czy kupic samochod z orginalna nawigacja.pozdrawiam

emare37
31-12-2009, 19:50
Ja mam pytanie do posiadaczy Kugi. Moze troche prowokacyjne ale chcialbym sie dowiedziec czemu kupiliscie to auto? Skoro w nim tak duzo detali, ktore utrudniaja zycie i powoduja frustracje. Na AC jest pelno negatywnych komentarzy dotyczacych roznych usterek Kugi. Nie ma natomiast ani jednej dotyczacej Tiguana. Cytuje za uzytkowniczka Kugi

"Zgadzam się z opinią,że nie warto kupować tego samochodu. Mam ten samochód trzy miesiące i z chęcią bym go oddała gdyby była taka możliwość. To naprawdę straszne żeby w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką konkurencję na rynku produkować samochody, które trzeszczą podczas jazdy!!! W serwisie tłumaczą,że to wina pogody!!! Bagatela wydać 100 tys. i jeździć starym samochodem, bo nowy doprowadza do szału. wolę trzymać go w garażu, bo przynajmniej nie denerwuję się w trakcie jazdy. To tyle na ten temat i proszę Was, nie słuchajcie tego co mówią sprzedawcy w salonach, bo to zwykli naciągacze. Pozdrawiam i współczuję tym którzy auto już kupili( w tym oczywiście i sobie)"

I co szanowni Uzytkownicy na to?

TomiGP
31-12-2009, 21:18
tak na prawde to mnie denerwuja spryskiwacze przedniej szyby-sa do bani, stare typy to lepsze rozwiazanie niz ta lipna mgielka !

Zielnik
01-01-2010, 16:37
Dzięki za fotki.
- Co to masz pod światłami - osobne światła dzienne? Takie coś w standardzie?
- Czy na tym wyświetlaczu jest coś więcej poza ikonkami (w stosunku do wersji z przed FL)?
- Wspominałeś coś jeszcze o drążku zmiany biegów, co tam się zmieniło?

Ale mnie wkurzyli w salonie - pytałem czy mam wersje modelową 2010, i twierdzili że tak (produkcja wrześniowa)

Mam identyczny wyświetlacz w Kudze z początku 2009 - był w standardzie z nawigacją DVD.
W trakcie korzystania z nawigacji środek wyświetlacza pokazuje wybrane komunikaty z nawigacji (nazwa ulicy, odległość i strzałki do następnego skrętu, itp.), podczas gdy informacje standardowe są wtedy wyświetlane w pomniejszeniu w dolnej części wyświetlacza. W zależności od ustawień w menu, komunikaty nawigacji na LCD między zegarami mogą być włączone na stałe, pojawiać się tylko gdy zbliżamy się do kolejnego skrętu, lub można je wyłączyć całkowicie.

Pewnie teraz duży wyświetlacz jest standardem we wszystkich wersjach.

Mleczkins
01-01-2010, 17:00
Ja mam pytanie do posiadaczy Kugi. Moze troche prowokacyjne ale chcialbym sie dowiedziec czemu kupiliscie to auto? Skoro w nim tak duzo detali, ktore utrudniaja zycie i powoduja frustracje. Na AC jest pelno negatywnych komentarzy dotyczacych roznych usterek Kugi. Nie ma natomiast ani jednej dotyczacej Tiguana. Cytuje za uzytkowniczka Kugi

"Zgadzam się z opinią,że nie warto kupować tego samochodu. Mam ten samochód trzy miesiące i z chęcią bym go oddała gdyby była taka możliwość. To naprawdę straszne żeby w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką konkurencję na rynku produkować samochody, które trzeszczą podczas jazdy!!! W serwisie tłumaczą,że to wina pogody!!! Bagatela wydać 100 tys. i jeździć starym samochodem, bo nowy doprowadza do szału. wolę trzymać go w garażu, bo przynajmniej nie denerwuję się w trakcie jazdy. To tyle na ten temat i proszę Was, nie słuchajcie tego co mówią sprzedawcy w salonach, bo to zwykli naciągacze. Pozdrawiam i współczuję tym którzy auto już kupili( w tym oczywiście i sobie)"

I co szanowni Uzytkownicy na to?

Dziwne, bo ja jakoś nie mam takich problemów...

A porównywać Kugę do Tiguana, to jakieś nieporozumienie... Tiguan wygląda jak wygląda, czyli kiepsko, a Kuga powala wyglądem. Taka jest różnica.
A poza tym, wszyscy wiemy jak potężne jest lobby VW w Polsce.

emare37
01-01-2010, 18:24
Dziwne, bo ja jakoś nie mam takich problemów...

A porównywać Kugę do Tiguana, to jakieś nieporozumienie... Tiguan wygląda jak wygląda, czyli kiepsko, a Kuga powala wyglądem. Taka jest różnica.
A poza tym, wszyscy wiemy jak potężne jest lobby VW w Polsce.

nie chodzi o wygląd, bo on jest subiektywny
kazdemu podoba sie co innego
wedlug mnie design kugi jest niepodwazalny, bo jest to ladne auto
chodzi o te denerwujace drobiazgi i pewne nieprzemyslalne rozwiazania wg uzytkownikow

czy wiekszosc osob kupuje samochod ze wzdledu na wyglad?

TomiGP
01-01-2010, 18:51
Dziwne, bo ja jakoś nie mam takich problemów...

A porównywać Kugę do Tiguana, to jakieś nieporozumienie... Tiguan wygląda jak wygląda, czyli kiepsko, a Kuga powala wyglądem. Taka jest różnica.
A poza tym, wszyscy wiemy jak potężne jest lobby VW w Polsce.

i dodatkowo zaden SUV tak sie nie prowadzi jak KUGA ! W innych naped na 4 butki rozłącza sie po przekroczeniu 40-tu na godzine a tutaj dziala caly czas ! I o to chodzi ! Kuga jest OK !

TomiGP
01-01-2010, 18:54
Ja mam pytanie do posiadaczy Kugi. Moze troche prowokacyjne ale chcialbym sie dowiedziec czemu kupiliscie to auto? Skoro w nim tak duzo detali, ktore utrudniaja zycie i powoduja frustracje. Na AC jest pelno negatywnych komentarzy dotyczacych roznych usterek Kugi. Nie ma natomiast ani jednej dotyczacej Tiguana. Cytuje za uzytkowniczka Kugi

"Zgadzam się z opinią,że nie warto kupować tego samochodu. Mam ten samochód trzy miesiące i z chęcią bym go oddała gdyby była taka możliwość. To naprawdę straszne żeby w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką konkurencję na rynku produkować samochody, które trzeszczą podczas jazdy!!! W serwisie tłumaczą,że to wina pogody!!! Bagatela wydać 100 tys. i jeździć starym samochodem, bo nowy doprowadza do szału. wolę trzymać go w garażu, bo przynajmniej nie denerwuję się w trakcie jazdy. To tyle na ten temat i proszę Was, nie słuchajcie tego co mówią sprzedawcy w salonach, bo to zwykli naciągacze. Pozdrawiam i współczuję tym którzy auto już kupili( w tym oczywiście i sobie)"

I co szanowni Uzytkownicy na to?

pojezdzij innymi SUV-ami to moze zmienisz zdanie !!!

emare37
01-01-2010, 19:14
pojezdzij innymi SUV-ami to moze zmienisz zdanie !!!

tu nie chodzi o to czy mam jezdzic i o moje zddanie bo mnie sie kuga podoba i dobrze sie jezdzi
podalem tylko fakty dotyczace usterkowosci nic wiecej i poprosilem uzytkownikow o wypowiedz dlaczego kupili wlasnie takie auto ktore slynie z felerkow

z suvow jezdzilem kuga i qasqhaiem wiec moge te dwa porownac
a tiguana sprobuje kiedys

kugojasiek
01-01-2010, 19:19
emare - jak mi sie wydaje ktoś w tym temacie poprosił o podzielenie sie naszymi spostrzeżeniami na temat ewentualnych propozycji zmain, tak aby kolejny model był jeszcze lepszy od tego, którym teraz jeździmy. Najprawdopodobniej po to, żebyśmy w następnym modelu Kugi jaki kupimy czuli sie jeszcze lepiej niż w dotychczasowym :razz:.
Ja swoje uwagi napisałem, samochodu nie krytykuję i z decyzji o jego zakupie jestem zadowolony. Pomimo tych uwag, które przekazałem kupił bym Kugę jeszcze raz.
A tak w zasadzie, to nikt nikomu nie dogodzi, bo drobne poprawki przydały by sie w każdym nowym modelu każdego innego auta.
A dla Wszystkich innych - to jest temat o propozycjach poprawek, a nie o tym czy Kuga jest lepsza i ładniejsza, etc. od innych samochodów.

emare37
01-01-2010, 19:21
emare - jak mi sie wydaje ktoś w tym temacie poprosił o podzielenie sie naszymi spostrzeżeniami na temat ewentualnych propozycji zmain, tak aby kolejny model był jeszcze lepszy od tego, którym teraz jeździmy. Najprawdopodobniej po to, żebyśmy w następnym modelu Kugi jaki kupimy czuli sie jeszcze lepiej niż w dotychczasowym :razz:.
Ja swoje uwagi napisałem, samochodu nie krytykuję i z decyzji o jego zakupie jestem zadowolony. Pomimo tych uwag, które przekazałem kupił bym Kugę jeszcze raz.
A tak w zasadzie, to nikt nikomu nie dogodzi, bo drobne poprawki przydały by sie w każdym nowym modelu każdego innego auta.
A dla Wszystkich innych - to jest temat o propozycjach poprawek, a nie o tym czy Kuga jest lepsza i ładniejsza, etc. od innych samochodów.

oj no dobra..to wrzucajcie propozycje poprawek..poczytam co tam jeszcze FK brakuje :) zapytalem niezobowiazujaco w tym temacie, bo nie chcialem zakladac nowego a wydaje mi sie ze poniekad wiaze sie to z tym tematem :)

kugojasiek
01-01-2010, 19:24
:razz:
Kuga rulezzzzzzzzzzz:027:

emare37
01-01-2010, 19:31
:razz:
Kuga rulezzzzzzzzzzz:027:

hahah nie mam ale popieram..gdyby mi sie nie podobala i nie myslalbym o jej kupnie to nie siedzialbym tutaj a ze jezdze 7 rok fordem to tak sie przymierzam
po tylu tys zawieszenie mam jak nowe wiec te fordy naprawde maja dobry uklad jezdny itd

takitam
01-01-2010, 21:26
hahah nie mam ale popieram..gdyby mi sie nie podobala i nie myslalbym o jej kupnie to nie siedzialbym tutaj a ze jezdze 7 rok fordem to tak sie przymierzam
po tylu tys zawieszenie mam jak nowe wiec te fordy naprawde maja dobry uklad jezdny itd

cześć Marek , wpadnij do mnie do pracy w poniedziałek to pogadamy o fordach a miałem ich więcej jak ty:p

f_i_r_e_k
01-01-2010, 23:40
Mimo tak zaawansowanej technologii to nie ma samochodów pozbawionych wad. Mój kuzyn ma w tej chwili rocznego Tuarega 3.0 TDI. I mimo że to VW tez czasami coś mu stuka, puka i trzeszczy. Tak to jest z plastikami. Ja mam Kugę od maja 09. Zrobiłem na razie 10 tys. km i jak do tej pory (odpukać) ani nie puka ani nie trzeszczy.

Tommi30
03-01-2010, 20:12
Mimo tak zaawansowanej technologii to nie ma samochodów pozbawionych wad.

No właśnie. bardzo trafna uwaga. Tak dla przykładu: znajomy kupil nówka Passata- po miesiącu wymiana przedniej szyby- przeciekała ;)

kugaFan
07-01-2010, 14:23
Jak juz pisałem Kugę mam ponad rok i już ponad 20 tys przejechane. Wcześniej miałem Volvo S-60. Denerwuje mnie tylko otwieranie maski z klucza (upierniczyć się mozna na maksa), brak schowków (trzymaczy) na napoje, czasami dziwnie działające wycieraczki i to wszystko.
Reszta jak najbardziej mnie zadowala i w wielu przypadkach przewyższa Volvo.

andyvip
10-01-2010, 18:03
nie wiem czy tak jest u wszystkich czy ja mam cos nie tak, a mianowicie zrobcie taki test- ja zrobilem i jestem w szoku
zonka odwozila mnie do kumpla i ja wysiadlem razem z kluczykiem a ona pojechala do domku bez kluczyka, spostrzegla sie w domku i dzwoni do mnie jak ma po mnie przyjechac jak ja mam kluczyk w kieszeni. jakas paranoja pojechala ok 40km bez kluczyka w kieszeni. ahaha
pisalo jesj ze kluczyk nie rozpoznany ale mogla jechac nawet do berlina.

Odnosnie napedu 4x4 to porazka reaguje z takim opuznieniem ze jak ktos jezdzil np. audi to trzeba brac na to poprawke.

maluch
10-01-2010, 21:52
Bardzo dziwne.
PS dobrze, że do auta dają więcej kluczy ;) Przynajmniej to jest w Fordzie normalne :D

Tommi30
12-01-2010, 17:29
nie wiem czy tak jest u wszystkich czy ja mam cos nie tak, a mianowicie zrobcie taki test- ja zrobilem i jestem w szoku
zonka odwozila mnie do kumpla i ja wysiadlem razem z kluczykiem a ona pojechala do domku bez kluczyka, spostrzegla sie w domku i dzwoni do mnie jak ma po mnie przyjechac jak ja mam kluczyk w kieszeni. jakas paranoja pojechala ok 40km bez kluczyka w kieszeni. ahaha
pisalo jesj ze kluczyk nie rozpoznany ale mogla jechac nawet do berlina.

Odnosnie napedu 4x4 to porazka reaguje z takim opuznieniem ze jak ktos jezdzil np. audi to trzeba brac na to poprawke.

W systemach bez "normalnej" stacyjki to standard. Pomyśl kolego co by sie stało np. gdyby podczas jazdy w kluczyku wyczerpala sie bateria?:) Śmigasz autostradą 190 km/h i BĘC !!

andyvip
18-01-2010, 19:33
W systemach bez "normalnej" stacyjki to standard. Pomyśl kolego co by sie stało np. gdyby podczas jazdy w kluczyku wyczerpala sie bateria?:) Śmigasz autostradą 190 km/h i BĘC !!

to dziwne, a jak dziala immo np. w audi jak sie bateria wyczerpie to pojedziesz?
watpie
sadze ze jednak cos jest nie tak i powinien sprawdzac co jakis czas czy jest w poblizu kluczyk. A jak cie ktos na swiatlach wyciagnie z auta to co zrobisz ?

Przemeq
18-01-2010, 20:48
Układ immobilisera który jest w kluczyku nie ma własnego zasilania. Korzysta z samochodowego, działa stykowo. To samo jest w Fordzie, jak Ci padnie bateria to odpalasz tym wewnętrznym pseudo-kluczykiem który "gada" z komputerem.

Piotr W
13-02-2010, 16:58
W Kuga II należałoby delikatnie podświetlić schowek obok dźwigni hamulca ręcznego i w podłokietniku. ( będę próbował zamontować coś takiego na wiosnę ). Fajne byłoby też, gdyby siedzenie pasażera z przodu miało możliwość składania oparcia ( jak w Fordzie Fusion) co umożliwiłoby przewóz dłuższych przedmiotów. Przydałby się też subwoofer ( np. jak w Outlanderze ). :568:

emare37
13-02-2010, 18:09
W Kuga II należałoby delikatnie podświetlić schowek obok dźwigni hamulca ręcznego i w podłokietniku. ( będę próbował zamontować coś takiego na wiosnę ). Fajne byłoby też, gdyby siedzenie pasażera z przodu miało możliwość składania oparcia ( jak w Fordzie Fusion) co umożliwiłoby przewóz dłuższych przedmiotów. Przydałby się też subwoofer ( np. jak w Outlanderze ). :568:

w fusionie sie siedzenie nie sklada..chyba ze w opcji

OBEK
28-02-2010, 18:48
W tym poście konstruktorzy z Forda proszą o opinie nt. ulepszeń/zmian w Fordzie Kuga II. :)

Bardzo brakuje pamieci fotela kierowcy (w wersji z fotelem regulowanym elektrycznie)

TomiGP
04-03-2010, 09:38
Ja mam pytanie do posiadaczy Kugi. Moze troche prowokacyjne ale chcialbym sie dowiedziec czemu kupiliscie to auto? Skoro w nim tak duzo detali, ktore utrudniaja zycie i powoduja frustracje. Na AC jest pelno negatywnych komentarzy dotyczacych roznych usterek Kugi. Nie ma natomiast ani jednej dotyczacej Tiguana. Cytuje za uzytkowniczka Kugi

"Zgadzam się z opinią,że nie warto kupować tego samochodu. Mam ten samochód trzy miesiące i z chęcią bym go oddała gdyby była taka możliwość. To naprawdę straszne żeby w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką konkurencję na rynku produkować samochody, które trzeszczą podczas jazdy!!! W serwisie tłumaczą,że to wina pogody!!! Bagatela wydać 100 tys. i jeździć starym samochodem, bo nowy doprowadza do szału. wolę trzymać go w garażu, bo przynajmniej nie denerwuję się w trakcie jazdy. To tyle na ten temat i proszę Was, nie słuchajcie tego co mówią sprzedawcy w salonach, bo to zwykli naciągacze. Pozdrawiam i współczuję tym którzy auto już kupili( w tym oczywiście i sobie)"

I co szanowni Uzytkownicy na to?

To jakaś bzdura jak dla mnie ! W dzisiejszych casach dominuje plastik i nie ma auta które nie trzeszczy ! Wszystkie nawet Merc czy BMW jak mają coś plastikowego to trzeszczą . Trzeba trochę podłubać, coś posmarować, koleić matą wygłuszającą i masz pełny komfort .

TomiGP
04-03-2010, 09:48
tu nie chodzi o to czy mam jezdzic i o moje zddanie bo mnie sie kuga podoba i dobrze sie jezdzi
podalem tylko fakty dotyczace usterkowosci nic wiecej i poprosilem uzytkownikow o wypowiedz dlaczego kupili wlasnie takie auto ktore slynie z felerkow

z suvow jezdzilem kuga i qasqhaiem wiec moge te dwa porownac
a tiguana sprobuje kiedys

I co sądzisz o Nissanie Kaszce ?

emare37
04-03-2010, 10:17
Kaszka to przyzwoite auto..dosc zwrotne i wysoka poz. za kierownica..dobrze sie prowadzi jedzie jak po stole..czołg..z reszta na takiego wyglada z wielkim wysokim przodem..troche wedlug mnie nieproporcjonalnym. Odradzam silnik diesla 105 k. slabizna.

boncio
04-03-2010, 12:51
A jak oceniasz jakość wykonania i użytych materiałów? Kaszki Typowo japońska, czy bardziej europejska? Jak się ma jako protoplastę wyglądu Navarę, to wygląda jak czołg ;)

emare37
04-03-2010, 13:08
chyba blizej do europejskiego wykonania..i daleko do koreanskiej plastikomanii
lustra boczne wielkie..i super..za to duzy plus.
przyjemny samochod..no ale temat o kudze :)

Przemeq
04-03-2010, 13:25
Jak jeździłem Qashqaiem na jeździe próbnej, dieslem 2.0 to był dużo bardziej zwinny niż Kuga (też 2.0), 200km/h po autostradzie było dużo szybciej niż kugą 180.

emare37
04-03-2010, 13:35
Przemuś, ale 180 tez malo kiedy sie jezdzi :) silnik wazny ale liczy sie caloksztalt i ogolne wrazenia..kupiles Kuge, bo ci sie spodobala, a nie kaszka

ceicam
09-03-2010, 07:43
Czas na moje wrażenia ;)
1. Ktoś już wspomniał o siłownikach maski - popieram w 100%
2. Składane elektrycznie lusterka - powinny samoczynnie składać sie/rozkładać po włączeniu/wyłączeniu silnika.
3. Pamięć położenia fotela kierowcy - też już ktoś pisał o tym.
4. Brakuje podświetlenia przycisków sterowania tempomatem. Kilkukrotnie szukałem w trakcie jazdy nocnej autostradą odpowiednich przycisków...
Więcej zastrzeżeń nie mam, póki co jestem w pełni zadowolony z zakupu, a pomyśleć że brałem pod uwagę Chevroleta Captie (o zgrozo!) i Mitsubishi Outlandera.

takitam
09-03-2010, 14:31
Czas na moje wrażenia ;)
1. Ktoś już wspomniał o siłownikach maski - popieram w 100%
2. Składane elektrycznie lusterka - powinny samoczynnie składać sie/rozkładać po włączeniu/wyłączeniu silnika.
3. Pamięć położenia fotela kierowcy - też już ktoś pisał o tym.
4. Brakuje podświetlenia przycisków sterowania tempomatem. Kilkukrotnie szukałem w trakcie jazdy nocnej autostradą odpowiednich przycisków...
Więcej zastrzeżeń nie mam, póki co jestem w pełni zadowolony z zakupu, a pomyśleć że brałem pod uwagę Chevroleta Captie (o zgrozo!) i Mitsubishi Outlandera.

byłem w salonie opla i chevroleta, żona jak zobaczyła captiiwe z brązową skórą to nawet nie chciała sie przejechać, to auto jest wstrętne :569::569::569:

co do twoich spostrzeżeń to sie nie zgodzę
1 maskę dwa razy otwierałem od lipca zeszłego roku w celu dolania płynu do spryskiwaczy, nie po co tam zaglądać
2 nie mam takiej opcji i nie wiem po co niektórzy to zamawiają , boją sie że nie zmieszczą sie w garażu, ? albo ukradną im lusterko ? nie wiem !
3 tutaj może masz rację jak jeździ tym autem kilka osób .
4 tempomat w Polsce jest do bani , 2, 3 km i przeszkoda na drodze , zahamujemy i tempomat sam sie wyłącza

ja bym to auto bardziej wyciszył i poprawił wykończenia, denerwuje mnie jak widzę od wewnątrz jaki kolor ma moje auto na drzwiach wokół szyby jest goła blacha jak w matizie , siedziska za krótkie ( fotele super trzymają ale tylko te o profilu sportowym, zwykłe fotele porażka na zakręcie sie prawie wypada jechałem takim golasem z zwykłymi fotelami i mam porównanie z moim )
po co te siateczki na boku konsoli środkowej , nawet telefon wypada, gniazdo zapalniczki za blisko podłokietnika, wszystkie ładowarki żeby włożyć trzeba podłokietnik podnieść, boczki plastikowe przy konsoli środkowej mogły by być matowe bo te błyszczące sie rysują ( osobiście nie podobają mi się pomalowane na niebiesko lub pomarańczowo jak w tanim aucie ), panoramiczny dach nie ma całkowitego zamknięcia żeby nic nie było widać, mnie to nie przeszkadza ale jak mój syn śpi wieczorem to światła z latarni walą przez dach.

emare37
09-03-2010, 16:34
ad.2 sie nie zgodze. ja zamowilem skladane lusterka elektrycznie. jak ktos ma garaz 230 szerokosc auto ma 213 z lusterkami, wiec zostaje na strone 8 cm wiec to jest malo i mozna latwo przywalic. Kazdy sądzi wedlug siebie co mu potrzebne a co nie.
W opcjach na 2010 nie ma niebieskiego wykonczenia w zamian jest jasno szary i orange.

Fotele o profilu sportowym sa we wszystkich.

Umieszczenie gniazda zapalniczki dos daleko od deski rozdzielczej komplkuje sprawe. Szczegolnie z podlaczeniem nawigacji umieszczonej na szybie. A nie ma drugiego gniazdka w schowku? Gdzies czytalem ze jest.

I prosze nie narzekajcie tak. Piszecie o takich drobnostkach ze glowa boli. Sami maruderzy. Macie porzadne samochody i trzeba jezdzic a nie wybrzydzac.

takitam
09-03-2010, 17:00
Fotele o profilu sportowym sa we wszystkich.



kolega który ma kugę z szmacianą tapicerką tez mówi że to sa sportowe, może odniosłem takie wrażenie po stylu jego jazdy.

ps . domyślam się że zamówiłeś kugę , bo już nic nie piszesz o vw lub nisanie, na śląsku coraz więcej tego widzę wszystko w kolorze czarnym , i kilka ospojlerowanych

emare37
09-03-2010, 17:05
tak..zamowilem..produkuje sie

co sie nie rusze to w s-cu widze czarne kugi, ale na moim malym osiedlu bedzie pierwsza
na zlosc jakis koles kolo pracy na poznanskich parkuje :)..szkoda ze nie zamowilem kol. tango

takitam
09-03-2010, 20:02
jakis koles kolo pracy na poznanskich parkuje

pewnie ma leasing w WBK:)
co do zamówienia to gratuluję , zmień już opis, i dopisz lokalizacje czeladz bo czasami cie nie kojarzę a tak to wiem z kim pisze .

ps , ja też się pochwalę , miałem w planach na wakacje s-maxa w benzynie, ale realia finansowe przybliżają focusa kombi, a jak czas pogoni to używkę partnera lub doblo

fafel
09-03-2010, 20:22
a mi sie wydaje ze konstruktorzy forda powinni pomyslec nad wersja troszke wieksza 7 osobowa w opcji jakies przeduzonej jak np. nissan qashqaia lub nowy grand c-max.obecnie tylko outlander ma taka wersje.napewno duzo osob by wybralo wtedy kuge

emare37
10-03-2010, 05:04
pewnie ma leasing w WBK:)
co do zamówienia to gratuluję , zmień już opis, i dopisz lokalizacje czeladz bo czasami cie nie kojarzę a tak to wiem z kim pisze .

ps , ja też się pochwalę , miałem w planach na wakacje s-maxa w benzynie, ale realia finansowe przybliżają focusa kombi, a jak czas pogoni to używkę partnera lub doblo

a ty jaka masz lokalizacje? ślonzak hyhyhy

focusy maja zastój..ciezko sie sprzedaja
ludzie chyba czekaja na nowego

a poza tym mowia wszedzie, ze sprzedaz nowych spadla, rynek nasycony
miesiac oglaszalem sie ze swoim i lipa

Fugaz
12-03-2010, 19:40
panoramiczny dach nie ma całkowitego zamknięcia żeby nic nie było widać, mnie to nie przeszkadza ale jak mój syn śpi wieczorem to światła z latarni walą przez dach.
dlatego nie wziąłem tej opcji, miałem takie cudo w Twingo i w lecie nie dało się wytrzymać (ale tam przynajmniej się otwierał :D)
mogli zrobić taki jak w S-maxie - pełna roleta - to byłby wypas.

ajgor_april
18-03-2010, 22:55
a mi sie wydaje ze konstruktorzy forda powinni pomyslec nad wersja troszke wieksza 7 osobowa w opcji jakies przeduzonej jak np. nissan qashqaia lub nowy grand c-max.obecnie tylko outlander ma taka wersje.napewno duzo osob by wybralo wtedy kuge

Myslę że pomyslą :)))

Sprawdzali jak przyjmie sie Kuga na rynku i zrobia cos na plycie mondka ... no i bedzie fajnie ;)