Zobacz pełną wersję : Mam problem z wolnemi obrotami


stef
15-11-2005, 19:36
Najpierw, wybaczy mi błędy nie jestem Polakiem.
Mam nadzeje że da się czytać!
Montowałem gaz ostatnio i po paru tyś. km, fiksują mi wolny obroty przede wszytkim na zimno.
Gaśnie, skakają obroty od 300 do 3000 o/m, jedynie trzemając gaz i hamulec da się rano na światła przyczekać.
Nie jest łatwo z automatem!!!
Dobrze że mam rury...
Ościewiście W. w Pzniu dealer gdzie do tych czas serwisowałem, nie chce mnie przyjąć, powód intalacji gazową i zostałem na lodzie..
Prawdopodobnie to jest silnik krokowe, ale nikt nie jest pewien.. a kosztuje 600zł!
Dośc drogo na próbą!
Szukam uzywanego.. czy ktoś na na zbyciu?
Dziekuję i pozdrawiam!
Stef.

jash
28-11-2005, 09:51
Stef!
Dostałem Twój email. Przeczytałem też na forum. Powiem tak - w Poznaniu żaden dealer forda Cię nie przyjmie. Jak sprowadziłem swojego z Niemiec i chciałem zrobić przeglą, powiedzieli mi, ze explorerów nie obsługują ponieważ nie były sprzedawane w Polsce. Paranoja. Co ma jedno do drugiego? Radze podjechać do zakładu montującego gaz. Jeśli się da to do tego, który Ci montował. Jeśli nie, to polecam (ja z nich koryzstałem) f-me Bialik na Wilmarktcie w Poznaniu - vis a vis Tesco Serbska. Właściciel miał kiedys jeepa grand chirokee z zamontoanym przez siebie gazem. Pięknie mu to auto chodziło. Ma w tym praktykę. Jak by co, daj znać, pomoge w miarę moich możliwości. Pytałeś czy u mnie dzieją się takie rzeczy - nie. Montowałem gaz sekwencję u nich i nic takiego się nie dzieje. Pięknie chodzi. Zrobiłem już 25tys na gazie i działa.

stef
28-11-2005, 10:09
Dziękuję Ci Jash na odpowiedż.
Kupiłem mój Explorer u Watinu, nowe pare lat temu i tam servisowałem go .. do gazu..
Teras że coś swankuje, umywają ręce.. na pewno gaz.
Do Epligaz byłem.. 11 razy, nawet całą instalacją mi przyrobili, bez skutki!
Wyminiłem kable, świece,.. to nie to.
To na pewno silnik krokowe.. zamówiłem (o dziwo Watin miał najtaniej) , dostałem i żadna poprawa..
Obiawe:
na zimno mi gaśnie i nie trzema tych 700o/m szuka od 1000 do 0 a wiadomo kiedy za nisko, dławi się.
Do tego.. jakby zapłon był "zalany", duszę na pedał gazu,nie chce idż do przodu.. a nagle.. wypali!
Na każde światło, gaśnie. Nawet kiedy na gaz już przyłaczył się.
Nowości.. kiedy teras ciepły, to obroty wariują, skaczą,..
Szukam zakład które może mi zrobić diagnostyka, bo wymiana po kolej.. bardzo tanie sposób..
Masz mój mail, może wymienimy się telefonami..
Co do mechanika, polecam Ci Bogdan jak pisałem.
Pozdrawiam,
Stef.
P.S: Wybacz mi błędy, nie jestem polakiem!

sylwester
19-12-2005, 09:09
Witaj,

mam ten sam problem na wolnych obrotach i przy zimnym silniku, dodatkowo włącza się kontrolka sterowania pracą silnika. Sprawdziłem samochód o dealera (mnie obsługują w serwisie Forda, ale chyba dlatego, że mój egzemplarz był sprzedany w salonie w Polsce) oraz w firmie, która instalowała gaz. Według gazowników jest to problem z temperaturą i składem mieszanki. Instalatorzy ustawiają temperaturę przełączenia na gaz nawet na 30 stopni C żeby jak najszybciej przejść na gaz, a według zaleceń producenta powinno ustawiać się na 60 stopni C. U mnie podniesiono temperaturę na 50 i jest znacznie lepiej (latem było ekstra).

Tak więc wydaje mi się, że wystarczy w instalacji gazowej zmienić parametr temperatury.

pozdrawiam
sylwester