Zobacz pełną wersję : drgnia poyzej 100km/h


Gelcia
17-11-2005, 15:12
Witam wszystkich! pare miesiecy temu zakupiłam sobie moja niunie, po przejechniu nia jakies 1500km zaczela szwankowac.Objawy sa nastepujace:gdy osiaga 100km/h( tylko przy dodawaniu gazu) cos wywoluje drgania na przodzie samochodu, jesli jedzie na luzie nawet 120km/h nie ma tego.Mechanicy robili zbieznosc, prostowalam felgi, wymienili opony, koncowki stabilizatota, sworznie, koncowki drazkow kierowniczych a teraz stoi w warsztacie i regenerowali poloske, bo byla skrzywiona :( i wstawili nowe lozysko podporowe...... A drgania dalej sa! :( Pomozcie i dzieki z gory za jakies porady ! Aga
[/b]

maciejz82
04-12-2005, 14:52
mam dokladnie podobny problem w escorcie , tylko ze przy ruszaniu ( gwałtownym ale bez szpulowania) drba mi kierownica i podloga . na luzie się to traci , jak jadę i gwałtownie dodam gazu w niskim momencie obrotowym silnika te drgania też są . myślałem ze to sprzęgło ale jak wjichałem na kanał to okazalo się że to poduszka pod skrzynią biegow jest do wymiany . bo przy dodaniu gazu opierała się o płozę ktora jest przykręcona do ramy niedaleko od mocowania listwy kierowniczej . Ja odetchnołem z ulgą , bo myślałem że to coś poważnego . polecam sprawdzenie zawieszenia silnika i skrzyni biegow.Mam nadzieję że to nic poważnego

Lipinski
08-12-2005, 13:02
A w moim focusie mimo podobno? 12-letniej gwarancji na nadwozie po 6-ciu latach zaczynaja wychodzic pecherze rdzy.I co wy na to?

rastaleon
11-12-2005, 09:45
Sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynią.

Gaydek
30-12-2005, 00:22
Gelcia: a może to przeguby?

-> http://www.klubpumy.pl

luks-eg
14-06-2007, 09:34
Widocznie twoj model byl produkowany w polsce. Znajomy w salonie odradzil mi kupna pewnych rocznikow powniewaz od X roku byly produkowane w Polsce

[ Dodano: 2007-06-14, 10:35 ]
jesli chodzi o te wstrzasy. Mam to samo w Escorcie 1.8 TD Combii, podejrzewam ze to poduszki, Ostanio pekla mi lapa (mocowana do skrzyni) koszt oryginalenj 370pln nie ma zamiennikow.

ryjek4
17-01-2008, 17:46
witam.
kupilem pume jakis miesiac temu, tez mam te niepokojace drgania powyzej setki.
podjechalem wiec do mechanika i powiedzial ze to jeden z przegubow jest wyrabany
i nalezaloby go wymienic i to powinno pomoc.
jak wymienie dam znac czy pomoglo.
pozdro