Zobacz pełną wersję : Witam. Mam kilka usterek TRANSIT 2.5TD


rufu
18-11-2005, 17:58
Na początku chciałbym się przywitać. Codziennie pisze na forum Toyoty bo posiadam i taki samochód a nigdy nie wiedzałem, że jest forum o fordzie transicie. A więc mam kilka pytań związanych z tym samochodów a dokładnie usterek. Forda Transita mam od 96r. Przejechane ma 210 tyś. I tu bolą mnie pewne usterki związane z moim samochodem:
1.Samochód po zagszeniu na zimnym silniku nie chece przes chwile odpalić rozrusznik nie kręci coś w rodzaju jak by się zawieszał. PO zgaszeniu na ciepłym silniku usterki nie ma
2. Samochód podczas gaszenia (czasami) dostaje jakby samozapłonu poczym gasńie i z rury wydobywa się czarny dym
3. Najważniejsze na każdym z biegów słychać takie turkotanie gdzieś w okolicach skrzyniu nie wiem dokładnie. Nie dzieje się to na 4 biegu na 5 najbardziej słychać i na biegu jak się np. hamuje biegami. Podpory wału wymieniłem i nic dalej to samo.
I to chyba wszystko jeżeli ktoś mógłby pomóc i powiedzieć może co się dzieje lub podać mi kontakt do jakiegoś pożądnego fachowca w okolicach warszawy który by mi to w miare tanio zrobił to bym był wdzięczny. Narazie tyle.

Assan
18-11-2005, 20:52
.Samochód po zagszeniu na zimnym silniku nie chece przes chwile odpalić rozrusznik nie kręci coś w rodzaju jak by się zawieszał. PO zgaszeniu na ciepłym silniku usterki nie ma

Na 100% masz szczotki do wymiany,zrobisz to sam nie potrzeba fachowca.Wykręć poprostu rozrusznik,wymień szczotki i będzie palił czy zimny czy ciepły :arrow: tego jestem pewien,a reszta to niech się koledzy wypowiedzą bo nie chcę Cię w błąd wprowadzić

rufu
18-11-2005, 21:41
A gdzie można te szczotki kupić?

rastaleon
18-11-2005, 22:18
a można je kupić w sklepie motoryzacujnym :D Podajesz model samochodu, sprzedawca sprawdza w katalogu , jaki masz rozrusznik i kupujesz.
ad2. podejrzewam pompę wtryskową, a właściwie jej regulację.
W Nadarzynie jest punkt, który się zajmuje pompami wtryskowymi - podobno dobry, ale drogi.
W sumie niedaleko od Ciebie, bo w moich okolicach (Radom - 100 km od Wawy) mam świetnego, niedrogiego fachowca, który zajmuje się dieslami od bardzo dawna. Nikt w Radomiu nie ustawi pompy tak jak on. A wiem , ze i z Wawy i z Kilec ludziska do niego jeżdżą. Jest solidny, dokładny.
Jak chcesz, to podam Ci namiary, zadzwonisz sobie, powolasz się na mnie i umówisz ...
Pozdrowionka!

rufu
18-11-2005, 22:25
No to jak możesz to podaj numer do nadażyna. Podjade tam i pogadam. 8)

rastaleon
18-11-2005, 22:59
Do Nadarzyna niestety nie znam. Numer mogę Ci podac do dieslowca w Radomiu.

rufu
19-11-2005, 15:43
TZn. do Radmia raczej nie. MOże poszukam kogoś w okolicy. Ale jak by ktoś jeszcze wiedział na temat moich ustrek proszę o podpowiedzi.

[ Dodano: 2005-12-01, 21:28 ]
Samochd stoi już u mechanika. Zrobiłem niezły błąd bo jeździłem na skrzyni bez oleju prawie po rozebraniu była w skrzyni jakaś setka oleju. No i mam następny problem. Czy ktoś może wie albo zna kogoś od kogo by można było kupić jakąś pewną skrzynie biegów. Jeżeli tak proszę o kontakt.

HOBBEAT
08-02-2006, 20:32
co do stukania miałem tosamo rura wydechowa walila o karoserie i była uszkodzona poduszka pod skrzynią co powodowało wibracje i walenie