Zobacz pełną wersję : Wycieraczki do C-Maxa chyba najdroższe na Świecie


Andes
23-11-2005, 13:09
Mówię oczywiście o oryginalnych (180 zł za kpl. na przednią szybę). Czy znacie jakieś tańsze? nie muszą być super bo te oryginalne i tak starczają tylko na pół roku, później zaczynają hałaśliwie przeskakiwać :(

Pozdrawiam
Andes

mmmk
24-11-2005, 13:48
ja kupowalem na allegro valeo i zaplacilem kolo 50 zl (to juz jakis czas temu wiec dokladnie nie pamietam) a dobrane byly do samochodu 1 dluzsza 1 krotsza. do twojego pewnie tez ma komplecik.
pozdrawiam
maciek

Skolmi
24-11-2005, 19:28
Czy znacie jakieś tańsze?

Wystarczy, że nie będziesz kupował tych płaskich, tylko zwykłe metalowe.

Charnas
27-11-2005, 21:16
Witam,

Wycieraczki w C-Maxie to cenowy rekord świata. W serwisie zapłaciłem z wymianą 230zł.
(sama wymiana 30zł ha ha). Słyszałem faktycznie o adapterach dzięki którym można zastosować stare pióra. Sam chyba tego nie będę praktykował ponieważ dopiero po roku udało mi się znaleść własciwy kąt (doginanie ) przy którym faktycznie nie mam zastrzeżeń do ich pracy. Serwis wiele razy próbował wyregulować ale bez pozytywnych rezultatów.
Wycieraczki to nie ostatni element z kosmiczną ceną. Wymieniałem ostatnio filtr paliwa (1.6TDCi) ponad 200 ;( zł.

Pozdrawiam

Andes
28-11-2005, 09:38
Witam ponownie,

Dzięki serdeczne za porady, ale już rozwiązałem problem. Kupiłem na niemieckim e-bayu same gumy, które w bardzo prosty sposób można przyciąć do żądanej długości i wsunąć do oryginalnych piór (dołączona jest instrukcja). Gumy są podobno bardzo dobrej jakości (grafitowe) i jak na razie spisują się rewelacyjnie, zobaczymy co będzie po dwóch miesiącach:). Za te gumy zapłaciłem w przeliczeniu jakieś 40 zł (razem z kosztami przesyłki).

Pozdrawiam
Andrzej

Robert44
11-12-2005, 21:14
Witam!
To podpowiedzcie mi proszę, czy doginanie wycieraczek, czy kupić nowe gumy. Może bliższy namiar na te z niemieckiego e-bay'u. Natomiast nie zamierzam jechać do serwisu w celu ustawienia wycieraczek, gdyż nie sądzę, aby mogli to w warsztacie zrobiś dobrze.

Andes
12-12-2005, 17:26
Witam,
Wycieraczki (same gumy) są tutaj:
http://cgi.ebay.de/Aerotwin-Wischergumm ... dZViewItem (http://cgi.ebay.de/Aerotwin-Wischergummis-Ford-Focus-und-C-MAX_W0QQitemZ8019900588QQcategoryZ57432QQcmdZViewI tem)

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym doginaniem. Czy to się robi z tymi metalowymi wycieraczkami?

Pozdrawiam
Andes

nbx
04-01-2006, 22:47
Witam,
Wycieraczki (same gumy) są tutaj:
http://cgi.ebay.de/Aerotwin-Wischergumm ... dZViewItem (http://cgi.ebay.de/Aerotwin-Wischergummis-Ford-Focus-und-C-MAX_W0QQitemZ8019900588QQcategoryZ57432QQcmdZViewI tem)

Pozdrawiam
Andes

Dzięki za info :) Właśnie tego szukam, bo faktycznie wycieraczki cokolwiek drogawe są :) A czy możesz jeszcze napisać jak długo czekałeś na dostawę i jaką formę płatności zastosowałeś (czy to może mieć wpływ na czas dostawy?)?

Acha - jeszcze jedno - ja znalazłem taką przednią od strony kierowcy w katalogu Boscha on-line, ale nie mogłem namierzyć ceny, więc nie wiem, czy jest jakaś różnica w porównaniu do oryginałów.

Pozdrawiam,
M.

Andes
09-01-2006, 17:33
Witam,
Na wycieraczki czekałem krótko 3-4 dni (aż się zdziwiłem). Płaciłem kartą przy pomocy PayPal - od niedawna można :-)

Pozdrawiam
Andes

TOMEK07
20-01-2006, 23:14
Jeżeli ktos chodzi do takich sklepów jak Real czy Auchan można tam spotkać gumy do wycieraczek koszt około 7 do 10 zł za 2 sztuki różnych długości i spokojnie można je montować w końcu sa to nasze z firmy Moto-gum wytrzymują spokojnie 1 rok lub ostatnio pojawiły się wycieraczki grafitowe koszt 2 szt jednakowej długości około 19-21 zł :)

matzone
28-01-2006, 00:12
Ja kupiłem do mondiego komplet za 160 zł w marcu 2005. Drogie mi się wydawały ale u Was to kosmos. Mam na myśli Valeo forda. Na zimę zakładam zwykłe wycieraczki firmy Alka za 9,5 zł sztuka co by Valeo nie katować. Tak tu do Was napisałem z ciekawości i mam nadzieję, żę się nie gniewacie.
Pozdrawiam

Patryk K
06-11-2006, 16:20
Zobacz na Allegro.