Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem Forda Transita 93r w w zimie


grzesiek665
29-11-2005, 18:59
Świeca płomieniowa nie działa choc po sprawdzeniu jest sprawna ...jak to moze byc tego przyczna z gory THX

rastaleon
02-12-2005, 18:10
a jak akumulator ?

jezierek
03-12-2005, 06:46
ja miałem to co zime - i nadal mam ( własnie akumulator ładuje sie :lol: )
kazda noc - branie akumulatora na ładowanie
rano - podłączanie i odpalanie :lol:

prico
03-12-2005, 14:26
tak to z nimi już jest !!! często tak jest bo jak pamiętam to w moim starym grzała dopiero od -5 lub -7 stopni C. poprowadziłem własne zasilanie tej świecy z włącznikiem przy desce i kontrolką wtedy mogłem podgrzewać kiedy mi pasowało ale i tak dobry akumulator to podstawa

[ Dodano: 2005-12-03, 15:29 ]
z tego powodu w obecnym tranzicie mam silniczek zasilany BP 98 z gazem

grzesiek665
03-12-2005, 17:08
akumulatory sa w porzadku napewno jest na dwóch akumulatorach oby dwa sa nowe maja dopiero pół roku wiec to raczej nie to PIRCO jakis krotki opis jak zrobic to osobne podgrzewanie do świec z gory thx

rastaleon
03-12-2005, 21:43
ja mam wersje z bezpośrednim wtryskiem z dwoma akumulatorami i nie mam ani świecy płomieniowej, ani żarowych. Pali bez problemu! Zacznij od sprawdzenia kompresji. Jeśli kompresja jest słaba, to nie będzie palił.

Goodmen
12-12-2005, 13:35
Mam 2,5TD '93 więc znam problem. 1. Dobry akumulator 2. przeróbka, polegająca na możliwość ręcznego włączania świecy, bo fabrycznie są ustawione na -5, -7.
A tak to sobie chwilkę podgrzewasz i pali bez problemów.
Zrobi ci to każdy w miarę inteligentny elektryk
Oczywiście najlepszy byłby garaż i to ogrzewany:))
Dzięki takiej przróbce mam zimą spokój, odpala się bezproblemowo, włącznik (zwykły włącznik taki jak mają ciągniki rolnicze) mam wyprowadzony na deskę obok kolumny kierownicypo lewej stronie (w niczym nie przeszkadza i jest prawie niewidoczny) i podłączony pod kontrolkę świcy tak więc wiem kiedy się grzeje.
Pozdrawiam
Goodmen

HOBBEAT
15-12-2005, 17:15
ja też bym reflektował gdyby ktoś posiadał schemat takiego połączenia

michalmg
24-01-2006, 09:04
Zamarzł mi Transit rok 89' od Niedzieli (22 sty.) się nie odzywa, załatwiła go temp. -17 ale teraz nawet gdy stoi w garazu gdzie jest 0 stopni on dalej nie reaguje a na środe potrzbuje samochod. W tej chwili jest moj ojciec z nim pod poznaniem w miejscowość Lwówek i nie może wrocić do domu. Ładowanie akumulatora zawiodło i niby ciepły garaż który miał pomoc tez, dodam ze samochod jeździ na czerwonym barszczu, ojciec mowi ze dolewal denaturat ale chyba za mało :!: , co robic ? MOże udac sie do jakiegoś warztatu bo moim zdaniem to przewody paliwowe zamarzły i nic się już nie zrobi chyba ze bedzie +10. Dodam ze transit nie mial problemu żeby odpalic przy -5 czy -7. Dodam ze ojciec nie ma dostępu do jakiś nie wiem co grzejników czy wynalazkow czy coś bo stoi u prawie nieznanego mu faceta. W aucie to raczej nie mam nic zamontowanego co by pomoglo w jego ogrzaniu tak jak wynalazki powyzej. Prosze o szybką odpowiedz!!! Czas mnie goni a raczej mojego Ojca

AT
24-01-2006, 13:12
Jeżeli zamarzło Ci paliwo, to postój w temp. 0 stopni sprawy nie rozwiąże. W Transicie rodziców (również rocznik 89, 2,5D) przerabiałem to ze trzy razy :?
Trzeba wymienić filtr paliwa (można spróbować wykręcić i dobrze podgrzać, ale efekt nie jest pewny) i prawdopodobnie przydałoby się dmuchnąć sprężonym powietrzem w przewody paliwowe. Jeżeli zamarzło w nich paliwo, to sama wymiana filtra nie pomoże.
Do pełni szczęścia należałoby spuścić "paliwo" z baku, nalać jakiegoś dodatku, lub chociażby 3-4 litry nafty lub benzyny no i zatankować do pełna prawdziwym zimowym paliwem. Jeżeli masz pół baku lub mniej tego badziewia, to można spróbować bez zlewania - dolać dodatku i zatankować do pełna dobrym paliwem.
Żeby te operacje sprawnie przeprowadzić raczej potrzebna jest choćby namiastka warsztatu, szczególnie przy takich temperaturach.

Adam

michalmg
25-01-2006, 16:43
Transit uratowany, wczoraj czyli 24 (sty) o godz 15:00 trans odtajał, dzieki za wszelką pomoc, pomoglo prawdopodobnie wymiana filtra, nafta, denaturat i garaz 1C i odrobina cierpliwości, podgrzewanie ciepłymi lampami, chuchanie w silnik i polewanie ciepła wodą :P

Yoshi
25-01-2006, 21:12
Ja do dzisiaj również miałem problem z uruchomieniem swojego Transita ('95; 2,5D). Padła świeca płomieniowa i mimo że kręcił to nie miał ochoty odpalić. Z pomocą przyszła opalarka. Zdjąłem gumowy wąż powietrzny z przepustnicy, otworzyłem przepustnicę, czubek opalarki do środka (dzięki temu nie zamykała sie przepustnica), minuta-dwie dmuchania w kolektor i silnik zaskoczył jak w 30 stopniowy upał. :D

AT
26-01-2006, 07:15
Z pomocą przyszła opalarkaW tej roli równie dobrze sprawuje się zwykła suszarka do włosów - sam sprawdzałem :)
Silniczek zaskakuje przepięknie.

Adam

knz
12-02-2006, 11:43
:lol: Tyle kombinowania a wystarczy zwykły samostart we filterek i pali aż miło ;)

rmx
20-10-2006, 22:53
Witam wszystkich.

Poszukuje schematu instalacji elektrycznej Forda transita 100 2,5D 1991r.
Kupiłem nową książke WKiŁ p.t. "Ford Transit diesel" opisującą modele od 1986-2000 i jest tam schemat ale .... tylko jeden do modelu z przed 1990 bardzo mierny i nie kompletny (praktycznie tylko to co znajduje się w kabinie).

Proszę o jakąś pomoc. Może ktoś ma schemat w pdf-ie.
Głównie chcodzi mi o schemat instalacji podgrzewania świecą płomieniową ale całej instalacji byłoby super.

Z góry serdecznie dziękuje.

wiktor133
04-01-2007, 19:17
Tego samostartu to bym tak nie pochwalał bo mi raz przez niego filtr powietrza wysadziło!!!!! :fcp11

ziemek56
04-01-2007, 22:32
<knz> z samostartem uważaj! Możesz psikać do kolektora, ew. do puszki filtra powietrza - jednak bez filtra, bo może się łatwo spalić. Jeżeli nie masz możliwości innej - odpal na psik bez filtra i załóż filtr np. po minucie. Najlepsze efekty, by psikać i jednocześnie kręcić (dwóch).

xtomekx
07-01-2007, 20:33
Mam problem z moim transitem. Po calej nocy spedzonej na polu na deszczu rano nie moglem go odpalic. Silnik się kręci ale nie zaskakje pomimo duzych obrotow.Ladowalem akumlator ok. 3 godzin wiec wystarczajaco zeby zaskoczyl.Czy wie ktos w czym tkwi problem ?? Prose o pomoc.

ziemek56
07-01-2007, 20:49
Problem w tym, by chcący Tobie pomóc wiedzieli np. czy to benzyniak. :fcp19

xtomekx
08-01-2007, 14:21
Silnik jaki posiadam to 2,5 Diesel moze nie zauwazyles ze pod moim nickiem jest napisane :) Ale mysle ze to rozrzad mogl pasc. bo aku wlasnie zakupilem nowy. Probowalem na tzw. "knota" (podgrzanie przez opalarke) ale nic. Wszystkie wtryski dzialaja prawidlowo, swieca raczej też.