Zobacz pełną wersję : Fotorelacja dołożenia podswietlenia schowka z wyłącznikiem


skola
04-03-2010, 18:38
Witam

kiedyś już przerabiałem schowek tak aby był podświetlany gdy nacisnę wyłącznik w popielniczce ale wtedy włączał się i w popielniczce i w schowku :/ a co jak będę potrzebował tylko w popielniczce lub tylko w schowku ?? Więc nowy pomysł to kolejne przerobienie fabryki :D



Co nam będzie potrzebne :
0,5 m kabla dwużyłowego
wyłącznik (ja mam z drzwi taki który zapala światło w kabinie gdy sa drzwi otwarte cena na szrocie 3 zł)
gniazdo na żarówkę 5w5 (tylko taka wchodzi w grę bo ledy świeca punktowo i słabo , ale musi być gniazdo bo ta żarówka się nagrzewa)
kawałek plastiku
sylikon na gorąco
cyna lutownica śrubka dwie podkładki i nakrętka brzeszczot
no i tym razem tylko jedno 0,5 l leszka :D


Jedziemy :) :

W schowku mamy taki plastik który każdy zauważy bo jest czarny i ma inny kolor niż reszta. Odkręcamy go (trzyma sie na jednym wkręcie na dole).

Mamy w ręce całą część. Tam gdzie jest otwór standardowo jest to tak mniemam aby dodać taki wyłącznik więc wykorzystujemy ten otwór i dajemy z otwierania drzwi.

Brzeszczot będzie potrzebny aby przyciać owy wyłącznik na wymiar (ale nie za mało i nie za dużo bo jeszcze potrzeba tam wywiercić dziurę na śrubę.

Jedziemy dalej

przygotowujemy oczko z kabla tak aby spasowało do śruby i jeden kabel wlutowujemy w zakończenie wyłącznika

I teraz trochę kombinowania :

śruba musi być na górze wyłącznika w blaszce powód tam jest taki prostokącik i ominie się wiercenie kolejnej dziury . Dajemy wyłącznik do dziury śrubę(musi być metalowa nie żadne aluminium z zabawki) później podkładkę1 następnie kabel z oczkiem i następną podkładkę a na koniec nakrętkę *najlepsze wyjście nie dośc że wyłącznik jest przywarty do plastiku to jeszcze druga podkładka trzyma oczko

Mamy dwa kable w tej cześci ze schowka jest otwór nie wiadomo po co ale jest :D no to puszczamy nim kable (bez obaw nad tym plastikiem jak jest montowane jest duuuużo miejsca )

teraz kwestia żarówki : musi być w gnieździe i dodatkowo wywiercamy w plastiku otwór. Żarówka za bardzo sie grzeje wiec nie można tego na plastelinę zrobić .

Najpierw zobaczcie jak świeci później klejcie gniazdo do plastiku !!!!!!!!! musicie ustawić kąt aby cały schowek sie oświetlił

Plastik tniemy na dwie cześci jedna dłuższa druga krótsza tam w części z schowka jest miejsce na żarówkę taki prostokąt ale trzeba wkleić dwa plastiki w kat rozwarty z tad potrzeba dopasowania jeden krótszy drugi dłuższy


Ja każdy kabel lutuje i dodatkowo daje na niego sylikon tak dla pewności
kable nie ze słuchawek lecz takie głośnikowe przynajmniej
wybierać wyłącznik w miarę lekko chodzący (one mają różne sprężyny i z tąd jedne chodzą lżej inne ciężej)

Pytania obiekcje to do innej parafii :D


Pooozdro 600 :P

skola
04-03-2010, 18:39
zdjecia

skola
04-03-2010, 18:41
zdjęcia cz2

skola
04-03-2010, 18:42
Ps skłamałem były dwa lechy :D Precyzja dania śruby podkładki z śrubą i nakrętką to nie jest miła sprawa. A jeszcze wszystko działa jakby magnes wszystko w inną stronę ucieka :(

Wam się uda :D

stasiek49
04-03-2010, 20:16
kolego ,dlaczego nie używasz do kabli konektorów,tylko lutujesz,mało fachowe to jest?

skola
04-03-2010, 20:57
Bo robiłem to około 19 więc ciężko z dostępnością , a na składzie nie miałem

jarkar81
10-03-2010, 18:16
Lutowanie jest mało fachowe? No sorry...