Zobacz pełną wersję : Transit 91 zawieszenie przód .


eker
14-12-2005, 12:35
Witam , mam problem . Od jakiegoś czasu cos mi stuka w przednim kole , naprawde moj mechanik juz nie wie co to moze byc . Wymieniłem drążki kierownicze , bo podobno to miało byc przyczyna , ale to nic nie pomogło ( a podobno miało pomóc) . Dzwięk jest taki jak by klocek uderzał o tarcze .
Mechanik mi powiedział ze przekładnia jest wyrobiona i dlatego cos wali . Ale jak cos wali to niech wali w dwoch kołach a nie w jednym. Jak nacisne hamulec to walenie ustaje .
Jesli ktos w Transitku miał cos podobnego to czekam na podpowiedz .
Z góry dziekuje
Pozdrawiam

rastaleon
14-12-2005, 21:55
Ja miałem do wczoraj ! Dokładnie, to co napisałeś - zdejmij zacisk i zaglądnij do klocków, napewno się wyrobiły i zużyły. Problem zniknie po założeniu nowych klocków, ale za ok. 10 15 tyś km znów się potórzy ! Nie ma co się martwić, to normalka w tym modelu. Mnie tez to denerwowało, szczególnie, jak pokonywałem brukową drogę o długości 2 km codziennie.
Aha - zmień mechanika, niech Cię nie naciąga na wydatki ! co mają drązki kierownicze do metalicznego dźwięku, który w dodatku ustaje po lekkim naciśnięciu hamulca ???
Mój mechanik odrazu powiedzial co jest grane, nawet bez zagladania do klocków. No ale on się dłubie w transitach od wielu lat !
Pozdrowionka !

michalmg
13-01-2006, 09:19
Mam również metaliczny stukot w lewym kole, najlepiej go słychać jak sie jedzie z wychyloną głową przez szybę po płytach betonowych. Mój trans 89 ma juz wyjechane 400 000 km ale to go nie usprawiedliwia. I też wymieniłem drążki kierownicze a tu dalej nic, ale i tak musiałem bo juz część była wykrzywiona i ciężko sie kręciło kierownicą. Mam nadzieje że do wiosny mu przejdzie bo inaczej sam go zdemontuje !!! Dziękuje panu rastaleon mam nadzieje że pana info pomoże rozwiązać nasze problemy

rastaleon
13-01-2006, 16:13
Dziękuje panu rastaleon mam nadzieje że pana info pomoże rozwiązać nasze problemy
jaki tam pan, aż głupio się poczułem :P :oops:
Nie ma co się martwić tym stukaniem. te modele tak juz mają. Jeśli chcecie się tego pozbyć, to trzeba by zmieniać zaciski i klocki na nowe, ale to nie ma sensu. Po zalożeniu nowych klocków problem ustanie, ale powtórzy się wkrórce. Nie ma sie czym martwić !

Mój trans 89 ma juz wyjechane 400 000 km
to jeszcze drugie tyle przed nim , przynajmniej !
Pozdrowionka !