Zobacz pełną wersję : Problem z 2.0TDCI Pomocy!!!!


Danwag
18-12-2005, 23:12
Witam jestem nowym użytkownikiem i może na początku będę trochę wkużający ale obiecuję że się dotrę.

Niedawno (5dni temu) kupiłem Mondeo 2.0TDCI rocznik 2002 niestety moja radość z tego autka trwała zaskakująco króko, wczoraj po przejechaniu 30km zaczeła mi migać kontrolka świec żarowych i auto straciło moc, na wolnych obrotach chodzi nierówno i strasznie kopci na biało. Wyczytałem, że mogą to być wtryskiwacze, co dalej mam robić?
Czy znacie we Wrocławiu jakiś pożądny serwis który nie wyczyści mi portfela?
Jego przebieg to 65000km czy to nie za wcześnie na wymianę wtryskiwaczy?

Pzy
19-12-2005, 19:30
Standardowy problem z 2.0 TDCi, zwłaszcza z pierwszego roku produkcji tego silnika - czyli 2002... :?

Poszukaj w dziale Mondeo, pisaliśmy tam bardzo wiele na ten temat...
Powodzenia!

filip19
19-01-2006, 09:02
Witam

Mam dokładnie ten sam model autka i miałem taki sam problem (przebieg 50 000 km). Już myślałem, że bez wymiany wtryskiwaczy i pompy się nie obędzie. Po wykonaniu diagnostyki komputerowej okazało się, że jeden wtryskiwacz "odstawał" od innych (normy)". Wystarczyło tylko ręcznie przeprogramować ten jeden wtryskiwacz i wszytko wrócilo do normy. Oby Twój problem skończył się podobnie jak u mnie. Pamiętaj też aby tankować dobre paliwo. Podobno najlepsze teraz jest na stacjach LOTOS (ale tego nigdy nie sprawdzisz)

Pozdrowienia

dial
19-01-2006, 12:34
Witam

Mam dokładnie ten sam model autka i miałem taki sam problem (przebieg 50 000 km). Już myślałem, że bez wymiany wtryskiwaczy i pompy się nie obędzie. Po wykonaniu diagnostyki komputerowej okazało się, że jeden wtryskiwacz "odstawał" od innych (normy)". Wystarczyło tylko ręcznie przeprogramować ten jeden wtryskiwacz i wszytko wrócilo do normy. Oby Twój problem skończył się podobnie jak u mnie. Pamiętaj też aby tankować dobre paliwo. Podobno najlepsze teraz jest na stacjach LOTOS (ale tego nigdy nie sprawdzisz)

Pozdrowienia
Witam,
Mam podobny problem, po teście w serwisie stwierdzono potrzebę wymiany wtryskiwacza na moje pytanie czy można ustawić ręcznie parametry wtryskiwacza panowie mechanicy patrząc na mnie z przerażeniem stwierdzili że takich rzeczy się nie robi i oni mogą tylko wymienić wtryskiwacz na nowy (serwis Wegner w Elblągu). Mam pytanie na czym konkretnie polega ta regulacja i co taki warsztat musi posiadać aby jej dokonać?

ewenement39
22-01-2006, 18:59
Mam pytanie na czym konkretnie polega ta regulacja i co taki warsztat musi posiadać aby jej dokonać?

Z tego, co wiem to po wymianie wtryskiwaczy końcówek, naprawie pompy konieczna jest regulacja. Nawet jak wymienimy jeden wtryskiwacz to trzeba go ustawić względem pompy.
Np. wtryskiwacz z 1 przekładamy na 2 to już po takim przełożeniu może się okazać, że jak wcześniej ładnie rozpylały to teraz zaczną lać.
Nie wiem czy ktoś to zrozumiał, ale starałem się. :wink:

Pozdrawiam
;)

mikruss
22-01-2006, 22:22
,ewenement39, no poczęści masz rację ale nie tak do końca. Pzy popraw mnie jeżeli się w którymś momencie pomylę w opise. Wtryski w fodzie robi firma delphi i chyba nie przewidział możliwośći wymiany samych końcówek (tzn ja osobiście nie spotkałem się z takimi końcówkami - ale może są :!: :!: ). Oprócz w/w końcówki jest jescze pozostała część która jest sterowana elektronicznie i ona odpowiada w dużej mierze za prawidłową ich pracę. We tryskach starszej generacji spokojnie można było wymienić końcówkę, na stole poustawiać wtrsyki i zamontować z powrotem do samochodu.
Co do zamiany miejsca. To jest to możliwe ale należy pamiętać aby wgrać numery wtrysków do komputera ponieważ inaczej cały układ będzie pracował ale niebędzie to praca miła dla ucha. dzwięk jaki się w takim przypadku wydobywa z pod maski to terkot. O ile w przypadku mondeo, jeżeli nie wgramy tych numerów to samochód odpali i można poiedzmy jeździć, to gdy padają wtryski w fokusie to koniecznie po wymiani ich należy je odrazu programować - inaczej samochód nawet nie odpali.

Ja przerabiałem ten temat w swoim więc wiem. Też próbowałem wymieniać końcówki, zamieniać ale niestety skończyło się na wymianie.

Pzdr

mikruss

Pzy
23-01-2006, 09:18
Masz Mikruss rację.

Co do wymiany samych końcówek we wtryskiwaczach TDCi - otóż podobno końcem ubiegłego roku Delphi miało wypuścić zestawy naprawcze, ale jak na razie nie słyszałem aby faktycznie takowe pojawiły się na rynku...

Jeśli zaś chodzi o kalibrację wtryskiwcaczy TDCi - kiedyś pisałem nieco na ten temat -> http://forum.fordclubpolska.org/tematy7 ... t11735.htm (http://forum.fordclubpolska.org/tematy72/pompa-paliwa-wtryskiwacze-mkiii-20-tdci-130-km-naprawa-vt11735.htm)

dial
28-01-2006, 20:42
Witam,
Znalazłem namiar na poniższą firmę, która chwali się dużą skutecznością w naprawach wtryskiwaczy w TDCI, ja zdążyłem już wymienić ale może komuś się to przyda:
http://commonrail.pl/uslugi.htm
P.S.
Ceny za nowe części w stosunku do serwisu mają dobre ale znacznie wyższe od ofert, które można znaleźć na rynku.