Zobacz pełną wersję : Tuleja wahacza - wymiana razem z wahaczem czy osobno ?


Piotrek83
31-03-2010, 20:41
Witam serdecznie, zakupiłem ostatnio Cougara i prawdopodobnie będę musiał wymienić tuleje na wahaczach. Czy dostępne są one jako osobny element czy muszę wymienić całe wahacze?

Wojtek
31-03-2010, 21:56
Proszę o poprawienie tematu na zgodny z regulaminem.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83774
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja " dalej "zaawansowane ".

Agnesqa
03-04-2010, 11:08
Hej!
Z tego co sie zorientowałam to niestety, ale będziesz musiał kupić cały wahacz.

Piotrek83
03-04-2010, 21:56
To dość kosztowny interes. Cena to 525 zł za sztukę. Znalazłem też tuleje po 195 za sztukę... Na jakimś forum napomniano, że da radę je wymienić jednak od strony producenta jest to "zakazane". Czy tylko przedstawiciel Forda jest mi w stanie załatwić te części? Bo ogólnie w sklepach to jest bardzo ciężko o nie

GrekuPL
04-04-2010, 13:43
tuleje od transita :) znana sprawa... więcej wyczytasz na forum cougara :)

Piotrek83
05-04-2010, 10:19
Transit...hmm też o tym słyszałem. Ale czy to się sprawdza? Poza tym słyszałem o "zamianie" tulei przedniej. Co z tylną? w końcu ma inny rozmiar. Napisano, że jest niezniszczalna i nie trzeba jej wymieniać, Czy to prawda?

pawulons
07-04-2010, 20:22
Nie wiem tego na pewno więc zastrzegam sobie możliwość popełnienia błędu ale czy cougar to nie jest na platformie mondeo czyli zawieszenie to jest to samo co w mundku?

heko
08-04-2010, 22:26
...to samo co w Mondku...ale ST2008)...więc wahacze maja inny układ tulei
..takie oryginały zamawiałem (kupiłem) u Jacka ...admina chyba 350 za szt.

Piotrek83
10-04-2010, 21:21
Już się pokusiłem na wymianę. Pół dnia ale cel osiągnięty. Oby tylko swoje odsłużyło. Skorzystałem z opcji "transit" z jedną różnicą (nie ciąłem śrub).
Od strony kierowcy jest problem z miejscem na ich wyciągnięcie. Można temu zaradzić poprzez odkręcenie śrub mocujących sanki.
- Ja podparłem skrzynię biegów lewarkiem(żeby można było regulować jej wysokość),
- następnie odkręciłem przednią poduszkę silnika(tą przy chłodnicy)
- opuściłem sanki a podniosłem skrzynie lewarkiem
- w razie kłopotów przy pomocy drugiej osoby (i porządnej brechy) można rozeprzeć obudowę skrzyni biegów o sanki w owym ciasnym miejscu.
Śruby powinny wyjść. Jazda próbna zwieńczyła dzieło...oby tak się utrzymało

Jeśli ktoś chce to znalazłem dostawcę zamienników tulejek do kocura na przedni wahacz za mniejszą cenę niż zwykle bo 140 pln/szt (przednią bądź tylną).
Mail do firmy : phubodo@poczta.onet.pl