Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Zalety pojazdy


Zielnik
05-04-2010, 21:24
Utworzyłem ten wątek jako przeciwwagę dla "Wady kugi".
Wpisujcie w nim zarówno to, co zadecydowało że akurat to autko kupiliście, jak i o pozytywnych wrażeniach z jego użytkowania, fajnych cechach, itp.
PS. Jak tylko znajdę chwilę to wrzucę swoją opinię, a że będzie tego sporo więc potrzebuję więcej czasu na ich spisanie :)

takitam
05-04-2010, 21:33
no, w końcu pozytywny temat.
super wygląd, super silnik 2.0tdci - bezawaryjny ( to już drugi w moich fordach ) i najważniejsze, nie cieszy się powodzeniem u złodziei jak toyta, vw, audi

f_i_r_e_k
05-04-2010, 22:11
Bardzo dobrze się prowadzi, trzyma się nawierzchni, doskonale pokonuje zakręty nawet przy prędkościach powyżej 100 km/h. No a poza tym to co przedmówca dodał stylistyką bije rywali na łeb.

adriansz01
06-04-2010, 10:25
To moj drugi samochod i oczywisce drugi ford. Innego auta nie chce poki co. Wady ma jak kazde auto, ale zdecydowanie przeważaja zalety. No i co najwazniejsze dla panow z ketą na klacie i brakiem karku nie stanowi zadnej wartosci, wiec mozna sie nim dluzej pocieszyc :)))

b@rth
06-04-2010, 13:37
heh... nie moge nie uczestniczyc w tym watku...

Podobnie jak przedmowca, uzywam drugiego forda, oba jako auto sluzbowe, czyli dosc znacznie eksploatowane...

pierwszym byl focus, a teraz kuga

co mozna powiedziec na temat kugi... w znaczeniu pozytywnym, hmm (bedzie jednak lekkie odniesienie do focusa)

po pierwsze primo - to bezapelacyjny wyglad i to powie kazdy z uzytkownikow, to auto ma cos w sobie i tego sie nie da podwazyc...

po drugie primo - wlasnosci jezdne, podobnie jak focus i to tez nie jest zadna tajemnica, auto prowadzi sie swietnie, mimo ze dopiero zaczynam kuga jezdzic to sie czuje, focus jezdzil jak po szynach i identyczne wrazenia mam z jazdy kuga, mysle ze bedzie nawet lepiej bo dochodzi do tego naped 4x4, poza tym mimo ze auto nie jest wieksze (dluzsze), ja mam poczucie wiekszego bezpieczenstwa...

po trzecie primo - opony 235 i kola 17" - na nasze drogi rewelacja, przy tym zawieszeniu (twardszym niz focus) te kola na dziurwaych naszych drogach i koleinach to cos pieknego, jak dla mnie bomba

z pozytywow to ja dodam wyciszenie - kabina pod tym wzgledem bije focusa na leb, jest co najmniej dobrze...

i jak dla mnie... brak "wodotryskow" czyli rozplanowanie wszystkiego tam gdzie powinno byc i normalny wyglad konsoli - ja nie lubie udziwnien typu nowa deska mazdy 6

w miare dalszego uzytkowania bede uzupelnial liste :D

-------------------------

przypomlo mi sie ... niby nic ... a jednak, podswietlenie podloza z lusterek, pomyslane ciekawie, nie ma opcji wdepniecia w g... jak jest ciemno ...

Zielnik
06-04-2010, 18:14
1. Przede wszystkim REWELACYJNE zawieszenie, dzięki któremu właściwości jezdne, wchodzenie w zakręty, itp. nie ustępują dobrym osobówkom. Jeździłem wszystkimi SUVami w tej klasie na rynku i Kuga najbardziej przypomina pod tym względem BMW X3, chyba nieznacznie mu ustępując.
2. Design zewnętrzny - bez komentarza, każdy widzi i podziwia
3. Wyciszenie wnętrza - podobnie jak wyżej konkurencja daleko w tyle. Ostatnio przejechałem się CRV i Outlanderem, tak dla porównania po okresie użytkowania Kugi - rany porażka, już chyba traktor ciszej chodzi, a po oczach biją tandetne plastiki !!!
4. Dynamiczny i jednocześnie oszczędny silnik, zapewniający naprawdę niezłe osiągi jak na auto tej wielkości. Gdyby nie krótkie przełożenie jedynki... ale coś za coś - krótka jedynka przydaje się w terenie.
5. Niezłe światła (Kuga najlepsza w teście Auto-Świat pokonując nawet Audi, Merca i BMW) http://www.auto-swiat.pl/wydania,Test-swiatel-21-samochodow-Sprawdzamy-ktory-najlepiej-oswietla-droge,22791,1.html
6. Świetne hamulce – kosa! Zwykle bardziej uważam, aby ktoś mi w tył nie wjechał, niż czy wyhamuję. W paru testach Kuga pod tym względem też wygrywała.
7. Rewelacyjne nagłośnienie audio, przynajmniej w wersji DVD Balupunkt bo z Sony nie słuchałem - tutaj nawet znajomy z wypasionej BMW X5 podziwia :) Do tego ochrona głośników przez automatyczną redukcję basów i wysokich tonów przy dłuższym postoju auta na silnych mrozach (taka ciekawostka).
8. Praktyczna, dzielona klapa bagażnika - jedyna takie rozwiązanie na rynku. Gorzej z kosztami wymiany w razie uszkodzenia (występuje tylko jako cała klapa!) ale to już inna sprawa.
9. Szeroki bagażnik i idealnie płaska podłoga po złożeniu siedzeń. Awaryjny nocleg w lecie bezproblemowy :)
10. Niezłej jakości wykończenie wnętrza, design i ergonomia - oczywiście w porównaniu do konkurencji w tej klasie, bo parę rzeczy do poprawy w kolejnych wersjach jest.
11. Kuga najtańsza w eksploatacji (źródło SAMAR) http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/55882/__Ford-Kuga-najta%C5%84szy-w-eksploatacji.html

Tommi30
06-04-2010, 22:05
Temat już wałkowany, ale również dorzuce pare groszy...:)
Czarny lakier, 17'' alu, ciemne szyby - wygląd zewnętrzny wg. mnie najlepszy w tym segmencie.

Mam wersje Titanum +wszystkie pakiety i nie ma sie do czego przyczepić (mały minus za przycisk FordPower kilka razy nie zadziałał).

KeyFree -rewelacja. Radio Sony - koncertowo. Panorama dach - bajka itp....itd....

Aha ....
wkurza mnie to, że już trzeci znajomy odbiera za tydzień (też czarną) ;)

b@rth
06-04-2010, 22:11
...
Czarny lakier, 17'' alu, ciemne szyby - wygląd zewnętrzny wg. mnie najlepszy w tym segmencie.
...

ja akurat nie mialem zbyt duzego wyboru, stal srebny to sie bralo, ale powiem tyle, widzialem w salonce biala ... z czarnymi szybkami i panorama ... zakochalem sie ... oszalec idzie ... nie do pobicia ... ale to moje zdanie

Tommi30
07-04-2010, 10:17
ja akurat nie mialem zbyt duzego wyboru, stal srebny to sie bralo, ale powiem tyle, widzialem w salonce biala ... z czarnymi szybkami i panorama ... zakochalem sie ... oszalec idzie ... nie do pobicia ... ale to moje zdanie

Też zastanawiałem sie mocno nad białą plus pakiet indywidual, ale jednak czarny to czarny. Na biały samochód przyjdzie czas jak będe miał kryzys wieku średniego...:D

Rapalek
07-04-2010, 10:21
Zgodzić sie z wami niesposób.
Też to mój drugi Ford (poprzednio Foca 2007 50kkm).Jak tylko Kuge zobaczyłem to foca w odstawke.
Zawieszenie -no comment po prostu bajka,
Czarne TITANIUM orurowane - bomba
Deska rozdzielcza- bez żadnych zbędnych przycisków - rewelka
Panorama - przeżycie bezcennee :lol:
Ksenonki dają całkowicie nowy wymiar
Nikt o fotelikach nie pisał a sa godne wysokiej oceny. Skóry nie brałem bo na siedzisku zawsze taka pomarszczona i wogóle.
Śmieszą mnie gumowe dywaniki firmowe heheh co to jest? ale za to welurowe bombka. Wykladzina do bagażnika fajna ale stanowczo za droga, ale dali gratis to i to wziąłem, dali i siatke do mocowania zakupów, ale trzeba dokonać wyboru - albo siata albo wykladzina- ciut bezsensu.
KeyFree - bajer chyba fajny ale powiedzmy że budżet jużnadwyrężony był no i ...zrezygnowałem

:!!:

b@rth
07-04-2010, 15:57
...
Śmieszą mnie gumowe dywaniki firmowe heheh co to jest? ...


no nie do konca ... smiesza, nie wiem czy zwrociles uwage na ich mocowanie, dla mnie one sa wlasnie idealne, ale ja czesto wsiadam lazac wczesniej po roznym podlozu wiec syf typu piasek to norma...
... wlasnie mocowanie sprawia ze nie lataja one po calym aucie a "siedza" na swoim miejscu, a jak chce je wyczyscic, dwa ruchy reka i trzepiemy gumke :D

Pastoo
09-04-2010, 17:29
Firmowe dywaniki z gumy są super, wreszcie Ford się szarpnął i u kierowcy dał blokadę dywanika, żeby się nie przesuwał. W lecie gumowe bywają przydatne (czasem błoto itd.), natomiast w zimie to już przymus. W każdym razie te fordowskie dywaniki są akurat bardzo fajne, w porównaniu z gumiakami z supermarketów miażdżą.

takitam
21-04-2010, 21:07
fotele są zaje..... wygodne , dziś przesiadłem się do kugi jako pasażer na 30 km i na siedzeniu odpoczywałem :P po przejechaniu 200km innym autem,
SIEDZENIA W KUDZE SĄ REWELACYJNE

Rapalek
22-04-2010, 06:42
Co do foteli to faktycznie......chylić czoło projektantom.
Z ciekawostek ..... mój mały na foteliku z tyłu ubzdurał sobie za punkt honoru kopanie fotela pasażera......... fotel masakryje wszystkim...błotem i tp. Łeb mu urwe kiedyś, albo stópki powykręcam heheh.

takitam
22-04-2010, 06:53
Co do foteli to faktycznie......chylić czoło projektantom.
Z ciekawostek ..... mój mały na foteliku z tyłu ubzdurał sobie za punkt honoru kopanie fotela pasażera......... fotel masakryje wszystkim...błotem i tp. Łeb mu urwe kiedyś, albo stópki powykręcam heheh.

hahaha skąd ja to znam , tu masz rozwiązanie http://pokrowce-samochodowe.eu/opis/750853/organizer-ochronny-kangurek.html

Rapalek
22-04-2010, 07:03
...... tu masz rozwiązanie


:568: hmm............dobre.......trza kupić.....lub chłopaka z cara wyrzucić za nie przestrzeganie regulaminu :619:

DAM MU BANA !!!