Zobacz pełną wersję : wyciek na łączeniu bloku ze skrzynią


lafa0
02-01-2006, 23:05
witam.

Przez bardzo długi okres czasu nie mialem do czego sie przyczepic w moim essim i masz :( pojawił sie wyciek a raczej wypociny w miejscu gdzie łączy sie blok silnika ze skrzynią biegów nic nie kapie w sumie to widać tylko ze jest mokro jakby pod cewką gdzie skrzynia styka sie z silnikiem i tak w dół po stronie gdzie jest linka od prędkosciomierza...
co to takiego?? zaznacze iz jest to olej z silnika na 100% uszczelka pod pokrywą zaworów idealna nic nie scieka z pod głowicy tez napewno nic nie leci simering wału od strony koła zamachowego chyba tez mozna wykluczyć bo wtedy raczej nie ruszyłbym z miejsca bo slizgałoby sie chyba sprzegło... prosze o pomoc z góry dzięki .Pozdrawiam!

Laser81
02-01-2006, 23:24
Jeżeli wyciek na uszczekniaczu nie jest duży to sprzęgło się nie będzie ślizgało (sam tak miałem w swoim). Sprawdż czujnik bodajże fazy rozrządu, który jest w głowicy właśnie nad cewką. Jak on puszcza olej to wystarczy wymienić oring który go uszczelnia. Może jeszce wyciekać spod zaślepionego otworka który jest w głowicy dokładnie w miejscu cewki (w blasze mocującej cewkę jest otwór przez który go widać). Posprawdzaj to najpierw.
Miłej pracy.

lafa0
02-01-2006, 23:34
sruba w głowicy-> zapewne masz na mysli tą montażowa która zaslepia kanał olejowy (wiercony przy produkcji głowicy) jest sucho sama cewka tez jest sucha, wyciek na simeringu jesli by był to raczej czujnik połozenia wału korbowego tez byłby mokry tak mi sie wydaje a nie jest... ale za to czujnik fazy rozrządu to mysle dobry trop :) nie sprawdzałem a wydaje mi sie jakby wlasnie tam cos było nie tak ... zobacze jutro a w sumie juz dzis :D dam znać co i jak .Dzieki!!