Zobacz pełną wersję : Ford TravelPilot - nawigacja GPS


Knedel
09-01-2006, 21:50
Czy ktos przypadkiem nie posiada uszkodzonej nawigacji GPS Ford - Blaupunkt TravelPilot (z Mondeo 2002) W mojej jest uszkodzony LCD display, poza tym dziala czyli nie dziala bo nic nie widac :( Niestety do wymiany jest cala frontowa czesc bo LCD jest z nia zintegrowany. Wielkie dzieki. A tak BTW to gratulacje dla Forda za ultra kretynska ergonomie uchwytu na napoj :x

GOJA15
10-01-2006, 14:52
;( jaki masz typ tego blaupunkta, czy jest to travel pilot ex

Pzy
10-01-2006, 17:51
Zdjęcie z postu Knedla przedstawia "normalną" wersję TravelPilot'a.
TravelPilot w wersji EX wygląda nieco inaczej.

Powiększone zdjęcia obu załączam poniżej.

P.S. Przy okazji przenoszę topic do działu "Sprzęt Audio".

GOJA15
11-01-2006, 09:22
mam blaupunkt travel pilot ex szukam mapy do nawigacji, może ktoś coś wie na ten temat?

Knedel
11-01-2006, 12:38
A sa takie same jak do mojego TravelPilot'a?

GOJA15
11-01-2006, 12:48
NIE WIEM AUTO Z RADIEM MAM OD 3 DNI?

Knedel
11-01-2006, 21:56
Dowiedz sie czy mozna zaladowac do niego Mapy DX (pewnie tak) i daj znac. A wracajac do mojego LCD to nikt nic nie wie? ;(

Rufio
11-01-2006, 22:44
Tu jest do zassania pdf ze strony blaupunkta.
Jakie płytki obsługuje dana nawigacja:

zestawienie navi (http://app12.bosch.de/produktion/RBDECM/WebSite/download/kompatibel_ausdruck.pdf)

salo5
15-01-2006, 12:03
a czy te nawigacje nie maja ekranów kolorowych?
bo chciałbym sie w takowa zaopatrzyc a nie wiem czy warto i jak wyglada podłaczenie takowej do mojego mondeo gdzie mam odtwarzacz CD6006E? Czy trzeba by jakies inne kable podłaczac, czy tylko kostki od radia?

GOJA15
16-01-2006, 10:09
do blaupunkta travel pilot ex pasują mapy E, DX nie będzie działał.
mapę kupiłam 249,-na POLSKĘ I CZECHY.SZUKAM JESZCZE INSTRUKCJI DO TEGO RADIA PO POLSKU.

Pzy
16-01-2006, 17:43
a czy te nawigacje nie maja ekranów kolorowych?
bo chciałbym sie w takowa zaopatrzyc a nie wiem czy warto i jak wyglada podłaczenie takowej do mojego mondeo gdzie mam odtwarzacz CD6006E? Czy trzeba by jakies inne kable podłaczac, czy tylko kostki od radia?

Ekrany są monochromatyczne.
Kolorowy ekran ma model VNR9000.

Knedel
16-01-2006, 17:56
do blaupunkta travel pilot ex pasują mapy E, DX nie będzie działał.
mapę kupiłam 249,-na POLSKĘ I CZECHY.SZUKAM JESZCZE INSTRUKCJI DO TEGO RADIA PO POLSKU.
Do wielu typow navigacji - inststrukcje sa na czeskiej stronie Blaupunkta, ale po czesku :lol: Polskie - moze tutaj ci poradza http://www.blaupunkt.pl/87823.asp Co do map to mam kilka DXowych, sciagnietych z eMula :D , ale zdaje sie, ze do twojego nie pasuja. Moze beda tam i w wer. E :wink:
A wracajac do mojego LCD ...... ??? ;(

makler
25-09-2006, 21:46
Gdzie można kupić mapę do travel pilota wer E za 249. W Blaupunkt za taką mapę chca 700 PLN.

GOJA15
26-09-2006, 11:06
szukałam takiej mapy na początku roku. W Blaupunkt za taką mapę chca 700 PLN-też mi tak powiedzieli.znalazłam jakiś sklep który miał taką mapę za 249 zł(Blaupunkt TRAVEL PILOT E 2004/2005) producent:tele atlas. nie pamiętam gdzie kupiłam.towar był org. zapakowany z fakturą.działa bardzo dobrze także w zach. europie-sprawdziłam.musisz poszukać w necie.powodzenia :fcp22

makler
27-09-2006, 00:03
Dzięki za odzew, a może wiesz gdzie można kupić instrukcje - manual do TravelPilot'a EX (Ford Focus) ?

mra
27-09-2006, 10:54
Orientujecie się może czy taki sprzęt by działał w starszych wersjach Mondeo?

GOJA15
27-09-2006, 11:47
:fcp22
powiem Ci że z tą instrukcją też jest problem
ponieważ w Polsce w ASO forda nie montują takiego radia.
Ja miałam instrukcję po niemiecku i dałam do tłumaczenia część dotyczącą obsługi nawigacji.Zapłaciłam 100,- Było warto chociaż teraz obsługa navi wydaje mi się bardzo prosta ale bez instr. miałam problemy. :fcp23

gregem
11-10-2006, 23:50
Kochani
jestem nowym uzytkownikiem...
mam nadzieję, że potraktujecie mnie serio ;)

problem polega na tym:
kupiłem "mondziaka" 2000 r. i zamiast normalnego sprzętu do odtwarzania muzyki - jest sprzęt do nawigacji (radionavigationsgerat RNS2 - Blaupunkt)
dostałem od kolesia kilka płyt na prawie całą Europę, ale nie na tym mi w sumie zależy
nie chcę nawigacji w PL, bo radzę sobie bez niej...
problem jest w odtwarzaniu normalnych CD
czy ten sprzęt odtwarza "normalne" CD ??

mra
13-10-2006, 11:45
To sprzedaj to i wsadz sobie fordowskie radyjko. Na pewno będzie Ci odtwarzało CD.

gregem
13-10-2006, 12:33
ze sprzedaza jeszcze sie wstrzymam
może ktoś ma coś podobnego i mi podpowie co jest grane ?

nawigacja moze się przydać, jak wjadę np do Wiednia co nie ??

w PL jest podobno strasznie niedokladna :(

Bart
14-10-2006, 19:58
A tak BTW to gratulacje dla Forda za ultra kretynska ergonomie uchwytu na napoj :x

dołączam sie do gratulacji - zmarnowane miejsce...

gregem
21-10-2006, 23:49
wychodzi na to, że powinienem faktycznie dać sobie spokój z nawigacją i zamienić sprzęcik na grający...

coś słabiutko działacie mili państwo w tej dziedzinie :(

pozdrawiam użytkowników !

Niii
26-10-2006, 21:06
Powitać wszystkich.

Szukam softu dla Ford TravelPilot EX - podobno pasuje tam coś co się nazywa TravelPilot E. Czy ktoś może powiedzieć jak się z tym jeżdzi po Polsce? Miałem przyjemność do chwili obecnej z softem TravelPilot - kicha (nie ma wiekszości dróg) i TravelPilot DX - no już lepiej a w Warszawie to nawet całkiem fajnie - ale nadal brakuje dróg.

Daje sie z tego korzystać czy to gadżet tylko?

--
Pozdrawiam

Tie
19-01-2007, 12:36
Niestety do wymiany jest cala frontowa czesc bo LCD jest z nia zintegrowany. Wielkie dzieki.

Nie niesty do wymianki nie mam. Mam za to pytanku gdzie masz antenę i jak do niej lecą przewody ? Pytam bo znajomy nabył MkIII z TravelPilotemDX, ale bydle nie widzi satelit. Antena jest na tylnej szybie (wygląda jak ekstra kawałek ogrzewania) przyłacze po prawej stronie trzeciego światła stopu na szybie patrząc od wewnątrz auta. Kabelek oczywiście nie dopięty :fcp24 Kabelek z radia wychodzi do antenki nie .. Pewnie buja sie gdzieś po podsufitką ale zajrzeć bez "prucia" podsufitki ciężko (kolega ma sedana), samo lekke odgięcie posufitki specjalnie nie pomaga końcówki kabelka nie widać, ani nie czuć.
Żeby ruszyć ją (podsufitkę) w minimalnym stopniu trzeba by zdjąć osłony z tylnych słupków plus lampkę nad tylną kanapą .. Mam pewne wątpliwości i w związku z tym kilka pytań:
1. Ktoś to kiedyś demontował widział/słyszał ?? Wszelkie sugestie mile widziane..
2. Używał ktoś antenty na dachu również jako anteny GPS (wiem musi byc inna, znajomy ma taką w Zafirze) pytanie jak z montażem tego ??
3. Kojarzy ktoś jakiś dobry zakład zajmujący się upychaniem kabelków po autach radio/nagłośnienie/alarmy (oni zwykle mają wprawę w takim sciąganiu wszytskiego co można z obić zdjąć) najlepiej Warszawa lub okolice ??
Za wszelkie sugestie dzięki i miłego weekendu !!

A tak BTW to gratulacje dla Forda za ultra kretynska ergonomie uchwytu na napoj :x

Przyłaczam się w całej rozciągłości .. :fcp20

bocheno
09-04-2007, 19:59
Nie miał by ktoś do odsprzedania mapki z polską do DX-a? Mój tata posiada taką w swoim Mondeo 2002 TDCI 130km.