Zobacz pełną wersję : Tuleje wachaczy przednich


remek
13-01-2006, 16:50
Mam problemik. Po przegladzie auta okazalo sie, ze tuleje wachaczy przednich klasyfikuja sie powoli do zmiany. Zaczalem ich szukac i okazalo sie ze jest problem.

W ASO okazalo sie ze maja tylko cale wachacze. Tuleje nie sa wymienne :( W sklepach niestety z czesciami do Cugiego jest ciezko.

Czy to prawda?? Zawieszenie od Cugiego jest inne niz w Mondeo?? Zawsze wydawalo mi sie ze to zawiecha z Mondka V6. Moze pasuje od Mondeo ST?? Jak jest z zamiennoscia czesci?? Moze pomimo innych wachaczy konstrukcja samych tulei w Modkach i Cougarach jest taka sama ??

Macie jakies namiary na tuleje wachaczy lub ewentualnie na niedrogie cale wachacze ??

Jak po niemiecku i angielsku nazywaja sie tuleje wachacza?? Moze znajde cos na stronach zachodnich.

Pozdrawiam

Remek

Tom303
13-01-2006, 17:36
Witam,

nie jestem juz dzisiaj na 100% pewny ale wydaje mi sie ze tez juz je wymienialem u mnie przed dwoma laty.
Tez mialem podobny problem ale w serwisie forda cos tam wykombinowali z jakiegos mondeo.

Musialbym zobaczyc na rachunku w domu, za co wtedy dokladnie zaplaciclem :-)

remek
14-01-2006, 08:49
Witam,

nie jestem juz dzisiaj na 100% pewny ale wydaje mi sie ze tez juz je wymienialem u mnie przed dwoma laty.
Tez mialem podobny problem ale w serwisie forda cos tam wykombinowali z jakiegos mondeo.

Musialbym zobaczyc na rachunku w domu, za co wtedy dokladnie zaplaciclem :-)

Hej - jakbys mogl popatrz prosze :) Moze wlasnie dopasowali ci sama tuleje do wachacza. Zobacz jak mozesz jaka to tuleja :)

Pozdrawiam

Remek

alfatech
14-01-2006, 11:22
Tuleje nie sa wymienne

ten temacik gdzieś już tu krążył ,faktycznie jest to "teoretycznie " niewymienne ale teoria a praktyka to co innego. Ktoś już wcześniej pisał że da sie to wymienić.

Zawieszenie od Cugiego jest inne niz w Mondeo??
jest kilka niuansów którymi sie różnią ,nawet w serwisie nie wszystko wiedzą :(
np jakaś tam część do Cota ma inny numer niż identyko część do Mondka i tak na prawdę
to trzeba i jedną i druga położyć obok siebie i sprawdzić hehe tak mi powidział też koleś z serwisu.

CnEuHA3
14-01-2006, 12:41
wachcacz do cougara pasuje tylko od ST i na odwrot, mondeo odpada jest calkiem inny!, Wlasnie o to chodzi ze prawie cala zawiecha pasuje od mondeo ale jest pare szczeolow ktore niestety nie pasuja, taka czescia jest miedzy innymi wachacz na ktorym kolega mario zjadl zeby i dopiero ja mu go zalatwilem, dlatego radze jezdzic na tych tulejach ile mozna i dopoki ich nie znajdziesz to lepiej nic nie kombinuj. Ja osoboscie nie wierze w to zeby tuleje byly niewymienialne tylko caly wachacz, przeciez to parodia za nowy wachacz podkreslam nowy trzeba dac ok. 1000zl !!! Z kolei nie wiem jaki handlarz sprzeda same tuleje i kolo sie zamyka :| zreszta sam sie z ciekawosci zapytam jak bede cos wiedzial to dam znac moze uda mi sie zalatwic te tuleje dla Ciebie, tylko napisz czy mam zalatwiac jak beda :?:

robson0
17-01-2006, 18:08
Przede wszystkim jazda na zuzytych tulejach jest co najmniej ryzykowna. Szczegolnie przy ostrym hamowaniu moze zniesc samochod na inny pas jezdni, a w koleinach mozna stracic panowanie na samochodem wiec w trosce o bezpieczenstwo kierujacego i innych uzytkownikow drogi radze zrobic z tym porzadek.

Same wachacze do Cougara sa identyczne jak w ST200. Tuleje raczej niewymienne. Mechanicy, ktorzy znaja Mondeo i Cougary czesto odradzaja takie rozwiazanie. Producent zaprojektowal je tak, a nie innaczej po to zeby mialy odpowiednia wytryzmalosc i zapewnialy max bezpieczenstwa.

mario78
17-01-2006, 20:45
Same wachacze do Cougara sa identyczne jak w ST200.
Juz wałkowałem ten temat-przypomne ze nie ma zamiennikow ,ale pozostaje poszukac uzywek ,ja trafiłem na dobry egzemplaz -choc nigdy nie masz gwarancji pozostaje tylko wiezyc w ucciwosc sprzedawcy ,i miec nadzieje ze on sam wie o czym mowi.
Cena uzywek jest od 200-300max za sztuke wiec warto poszukac

Tom303
17-01-2006, 22:20
Wlasnie znalazlem kwit z serwisu sprzed 2 lat i to co mi wtedy wymienili, byly to tuleje drazka stabilizatora, a nie jak poczatkowo twierdzilem tujeje wachaczy.

Sorki ... :oops:

zorad
11-03-2006, 09:48
Czesc, u siebie tez musialem wymienic te tuleje po ok 6 latach uzytkowania samochodu.
Tez okazalo sie, ze trzeba kupic cale wahacze po 1200 PLN jeden.
Znalazlem na http://www.tedgum.pl/ uzywane wahacze od forda contoura ze zregenerowanymi tulejami (przenia i tylna). Jakis klient oddal do regenracji i nie odebral.
Sprzedali mi po cenie tulei, czyli w sumie zaplacilem 400 PLN, potem do mechanika i wymienilem. Musialem jedynie ustawic ponownie zbieznosc kol.

Niestety okazalo sie, ze i sworznie sa zuzyte wiec musialem dodatkowo wydac 240 PLN za wymiane samych zworzni (no ale moje oryginalne tez musialy byc juz zuzyte).

Naszczescie w tych wahaczach od Forda Contour'a sworznie sa przykrecane (w cougarze sa nitowane - mozna to jakos przerobic-ale zabawa jest).

Byl jeszcze jeden problem, ale mysle, ze to przypadek. Tuleja gumowa siedzi w tulei metalowej, a ta metalowa dopiero przytwierdzona jest do wahacza. U mnie to mocowanie poluzowalo sie - trzeba bylo dospawac - ale byl to zaden problem i teraz jest ok.

Taka oto historyjka na temat wymiany przedniego zawieszenia w cougarze.


Pozdro,
Zorad

Pawel
11-03-2006, 14:53
Chetnie kupię zużyte wahacze.....

[ Dodano: 2006-04-11, 16:41 ]
Jesli komuś to pomoże to wiem gdzie regeneruja takie tuleje...

STraits
13-11-2006, 18:56
Chetnie kupię zużyte wahacze.....

[ Dodano: 2006-04-11, 16:41 ]
Jesli komuś to pomoże to wiem gdzie regeneruja takie tuleje...

Hej ! Czy mozesz napisać gdzie można zregenerować wahacze. Właśnie mam ten problem i musze jakoś zadziałać. Aha - i jak z jakością tulei które tam wprasowują i jak jeśli chodzi o koszty ?

alfatech
14-11-2006, 09:03
Hej ! Czy mozesz napisać gdzie można zregenerować wahacze. Właśnie mam ten problem i musze jakoś zadziałać. Aha - i jak z jakością tulei które tam wprasowują i jak jeśli chodzi o koszty ? hej
regenerowane tuleje to badziew:( po paru tysiącach się rozlatują
poza tym swożeń też może być trachnięty i kosztu już są wyższe. Namierzyłem firmę która załatwiła mi oryginalne wahacze po 789 zł ,nie jest to mało ale jak mam za jakiś czas znowu zawiachy robić to wydałem tyle i jest oki

karex
16-11-2006, 00:56
A tak z ciekawości: pytaliście się może Jacka o cenę: http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=9071

Marcino79
22-11-2006, 20:47
Witam serdecznie

Najlepsze rozwiązanie to USA wychodzi ok 600 zł
Lepszego rozwiązania chyba jak narazie niema przynajmniej ja nie słyszałem.

Pozdrawiam

STraits
23-11-2006, 12:59
Ja postanowiłem zregenerować. Z moich obserwacji wynika że lecą sworznie (łatwo dostępne - TRW) oraz przednia tuleja. Przednią tuleje można włożyć od resoru tylnego zawieszenia TRANSIT '86. Jest troche zabawy z powiększeniem otworu i przetoczeniem sztycy którą potem wprasowujemy w tuleje, ale zobaczymy. Jutro zakładam wahacz i robie pierwsze testy. Ostatecznie trzeba będzie sie wypruć i kupić oryginał. Ale z technicznego punktu widzenia powinno być wszystko OK. FORD nie popisał sie z tymi tulejami. Oznaczenia na tulejach są 94 BB 3K277 AB i DA, ale co z tego, jak nikt w żadnym katalogu nie widział takich tulei :-)

remek
02-01-2007, 06:19
I jaki wynik regenracji?? Jak jezdzi ST200??

Wiedzmin
15-02-2007, 11:32
Hej. Panowie dopadła mnie sprawa pt " Wymiana tulei wahacza przedniego". Z tego co widze najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego wahacza ale nie uśmiecha mi sie wydać pona 1000zł za sztuke. Jednen gość co handluje częsciami od kotków powieziałem mi bym poszukał kogoś kto ma namiar na sprowadzane wahacze z USA. moja prośba.. jak ktoś wie do kogo moge zie zwrócić to prosze o wiadomość. Chyba że ktoś ma opanowany temat wymiany samej tulei. Wiem, że sporo chlópaków robiło jakieś zwody z dotaczaniem jakichś elementów od innych wahaczy.. prosze wiec jak ktoś wie o podumowanie wątku wymiany tulei lub wahaczy. Pozdrawaim i z góry dziękuje z wszelkie wskazówki.

alfatech
15-02-2007, 13:39
podaję namiary na firmę z wahaczami
B&P AUTO-PARTS
BEZPOSREDNI IMOPRTER CZESCI SAMOCHODOWYCH Z USA
51-421 WROCŁAW
UL. RAKOWA 38 A
TEL/FAX (071) 325-43-48
jako jedyni załatwiają sprawę do 10 dni no i cena jest niższa o około 30 % niż w serwisie

Marcino79
15-02-2007, 16:57
Witam

Jeśli komuś pomogę podaję stronę sklepu z częściami do samochodów amerykańskich.Jakiś czas temu nawiązałem kontakt przez GG gościu bardzo miły sprawdził w katalogu potem upewnił sie w sklepie w stanach i odpowiedział że niema problemu koszt cos ok 600 zł / szt. okres oczekiwania ok 10 dni.

http://www.amerykany.com.pl

Pozdrawiam gorąco

alfatech
16-02-2007, 08:00
jak pisałem do tej firmy w sprawie wahaczy to mi nic nie odpowiedzieli :fcp24

Marcino79
16-02-2007, 17:26
Widocznie miałem szczęście bo bez problemu nawiązałem kontakt.

STraits
18-02-2007, 16:54
I jaki wynik regenracji?? Jak jezdzi ST200??

Po prawie 3 miesiącach jazdy powiem tak. REWELACJA :) Oryginalne tuleje są co prawda olejowe, ale mój "wynalazek" sprawuje się wyśmienicie. Reakcja na ruch kierownicą jest niesamowita, samochód skręca jak po szynach nawet na zimówkach. Całkowity koszt regeneracji 2 wahaczy wyniósł mnie 150 PLN wliczając w to tokarza i klej do osadzania łożysk Locktite. Tuleje siedzą na miejscu i nie wiem co mogłoby je wyrwać. Przed wprasowaniem napunktowałem gęsto punktakiem i dopiero wprasowywałem, zakrapiając wcześniej klejem. Geometria idealna, zbieżność też. Opon nie tnie. Zero śladów zużycia, czy pęknięć jak narazie.

Nie planuje zakupu oryginalnych wahaczy, chociaż mogłem za 670 PLN z wysyłką kupić 2 sztuki w USA. Autko jeździ kosmicznie :)

[ Dodano: 2007-02-18, 17:56 ]
podaję namiary na firmę z wahaczami
B&P AUTO-PARTS
BEZPOSREDNI IMOPRTER CZESCI SAMOCHODOWYCH Z USA
51-421 WROCŁAW
UL. RAKOWA 38 A
TEL/FAX (071) 325-43-48
jako jedyni załatwiają sprawę do 10 dni no i cena jest niższa o około 30 % niż w serwisie

Drogo biorą. Proponuje kupić we własnym zakresie. Jest sporo sklepów w USA.

dakmuzyk
10-03-2007, 09:31
Dla zainteresowanych podaje linka :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-CONT ... 5452QQrdZ1 (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-CONTROL-ARM-Ford-Cougar-Contour-and-Mystique-95-02_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33583QQitemZ16009313 5452QQrdZ1)

Pozdrawiam.
dakmuzyk

Marcino79
10-03-2007, 18:56
Witam

Podaje linka do sklepu w USA co prawda sa to raczej zamienniki ale cena jest naprawde rewelacyjna 65,34 $.Ciekawe tylko jak z jakoscia.

http://www.bbautoparts.com/partslookup.jsp

Pozdrawiam

alfatech
12-03-2007, 08:01
do Cougara nie ma zamienników ,prawdopodobnie jest to wah na 2 śruby czyli do Cougara nie pasuje ,spotakłem sie już z podobnymni cenami wahaczy "niby do Cougara".
Nawet w serwisie mercurego w USA jak sprawdzali mój VIN nie byli pewni na 100 % jaki tam jest wahacz :fcp20

Marcino79
15-03-2007, 20:48
To coś żle Ci sprawdzali bo ten sam wahacz co do Mercury Cougara montowali jeszcze w USA do Forda Contoura i Forda Mystique i nie ma tam z tą częścią żadnego problemu i każdy sklep zajmujący sie sprzedażą u nas części do samochodów amerykańskich bez problemu jest w stanie sprowadzić wahacze wszystko zależy tylko od marży jaką sabie doliczają bo cena to 160$ + koszta przesyłki. A z tymi zamiennikami to nie jestem pewien czy nie trafiłem gdzieś przeszukując amerykańskie strony o połowe tańszych i z opisu wynikało że to są zamienniki a na zdjęciu były takie same jak oryginały tylko pudełko było całe szare a w przypadku oryginału wystęują znaczki forda na kartonie...

Pozdrawiam

alfatech
16-03-2007, 08:15
To coś żle Ci sprawdzali bo ten sam wahacz co do Mercury Cougara montowali jeszcze w USA do Forda Contoura i Forda Mystique i nie ma tam z tą częścią żadnego problemu na pewno coś zamieszali ale tak jak pisałem są również wahacze na 2 śruby i też są przeznaczone do Cougara :roll:

marker
25-04-2007, 09:02
Nawiązując do tematu wahaczy. Dwa dni temu zrobiłem przegląd zawieszenia w kocie - cos stukało niemiłosiernie na dziurach. Okazało się, że są to łączniki stabilizatora szt. 4.
W fordzie oryginalne do tyłu około 55 pln
[łącznik - (nr 93BB-5K566-AH) + tuleja - (nr 93BB-5C493-AC)] - zakupiłem.
Przednie są w oryginale aluminiowe (nr YS71-3B438-AA) więc kupiłem zamienniki - 29,9 pln :-)
Wymieniając zagadałem w temacie wahaczy. Kierownik serwisu powiedział:
- 120 pln demontaż i montaż
- 115 pln wymiana tulei

Mówię mu, iż te tuleje są wg Forda niewymienne i wymienia się cały wahacz.
On mi na to - To nie pierwszy taki przypadek i nie pierwszy producent. Po zdjęciu wahacza wyjmujemy tuleje, dopasujemy takie same, wciskamy hydraulicznie i po sprawie.

Na priv mogę podać adres warsztatu w Szczecinie dla zainteresowanych

Pozdrawiam miłośników wszelkiego rodzaju kotków :P

MAG
26-04-2007, 14:44
......
Wymieniając zagadałem w temacie wahaczy. Kierownik serwisu powiedział:
- 120 pln demontaż i montaż
- 115 pln wymiana tulei

Mówię mu, iż te tuleje są wg Forda niewymienne i wymienia się cały wahacz.
On mi na to - To nie pierwszy taki przypadek i nie pierwszy producent. Po zdjęciu wahacza wyjmujemy tuleje, dopasujemy takie same, wciskamy hydraulicznie i po sprawie.


Obawiam się, ze jakby zdemontował wahacz to by się zdziwił ździebko .....

Marcino79
03-05-2007, 20:27
Witam

Czy ten warsztat W Szczecinie to u "Gagarina" na Lubieszynie ??
Jeśli tak to polecam tam czynią cuda w sposób profesjonalny i dają rok gwarancji.
Tylko z tymi tulejami to może sie myle ale oryginalna tuleja jest gumowo-olejowa z tego co gdzieś wyczytałem no ale fakt faktem ze co ma za znaczenie czy olejowa czy sama guma.
Sam czekam na przesyłkę z USA z nowymi ale zawsze warto zobaczyć bo i tak zabiore swoje po wymianie i w między czasie oddam do zrobienia

Pozdrawiam

Wiedzmin
03-05-2007, 20:56
Witam. Własnie się doczekałem na przesyłkę wachacza z USA. Troszke długo czekałem bo jakies problemy były tam na miejscu w każdym razie po 7 tygodniach sie doczekałem. Kosztował mnie z transportem - 600zł. Też mój mechanik co zna się na rzeczy był pewy, że mi zregeneruje stary ale jak go zobaczył powiedziedział, że odpuszcza. powinniśmy coś zrobić z tym by jednak można było te tuleje wymienić bo przesadą jest, że trzeba je sprowadzać. Oczywiście w grę wchodzi niski koszt naprawy. Jak mamy wydać coś ok 3 stów za regenerację to nie wiem czy sie nie opłaca jednak zamówić nowy. Może konkurs chłopaki..??;) Kto rozgryzie temat wachacza w kotku?? Czyli szybko i tanio...

MAG
04-05-2007, 09:26
.....powinniśmy coś zrobić z tym by jednak można było te tuleje wymienić bo przesadą jest, że trzeba je sprowadzać. Oczywiście w grę wchodzi niski koszt naprawy. Jak mamy wydać coś ok 3 stów za regenerację to nie wiem czy sie nie opłaca jednak zamówić nowy. Może konkurs chłopaki..??;) Kto rozgryzie temat wachacza w kotku?? Czyli szybko i tanio...
STraits parę postów wyżej napisał co i jak :fcp27

Marcino79
08-05-2007, 08:07
Witam

Doczekałem się nareszcie przesyłki z USA.

Ucieszony rozdarłem karton i zacząłem je oglądać i po pewnym czasie odkryłem, że prawy jest oryginalny forda a lewy z wybitym nr i napisem TAIWAN :fcp15 To mnie zaskoczyło i nie czekając długo napisałem do sklepu, który mi je ściągał z zapytaniem jak oni to zrobili czy zabrakło lewych i na TAIWANIE szukali :fcp18
Jak odpowiedzą dam znać

Pozdrawiam